18-ulkeden-nefroloji-ve-urolojinin-devleri-bir-araya-geldi

18 ülkeden nefroloji ve ürolojinin devleri bir araya geldi

Dünyanın çeşitli ülkelerinden alanında uzman nefroloji ve üroloji hekimleri İstanbul’da bir araya geldi. Böbrek nakli sürecindeki cerrahi yaklaşımlardan etik kurul süreci ve immünolojik testlere kadar 6 farklı konu konuşulan sempozyumun açılış konuşmasını Meri İstiroti yaptı.

“AMACIMIZ SAĞLIKLI BİR YAŞAM SUNABİLMEK”

Meri İstiroti yaptığı konuşmada; “Amacımız, kronik böbrek yetmezliği olan ve diyaliz işlemlerinin getirdiği olumsuzlukları yaşayan bireylere sağlık dolu, bağımsız yeni bir yaşam sunabilmek. Alıcı ve donör adaylarımızı, yılların deneyimine sahip ve alanında söz sahibi olan hekimlerimize emanet ediyoruz. Etkin bir şekilde gerçekleştirilen operasyon sonrasında misafirlerimizin takibi uluslararası standartlara uygun, yüksek konforlu yoğun bakım ve izole organ nakli servisinde yapılıyor. Çocuklarımızın nakil hazırlıklarını, nakillerini ve nakil sonrası süreçleri pediatrik nefroloji hocalarımız ve pediatri yan dal uzmanlarımız ile gerçekleştiriyoruz. Nakil konusunda gerek toplumsal duyarlılığı artırmak için gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerimizle gerekse bilimsel toplantı ve yeni teknolojik yatırımlarımızla sadece ülkemizde değil tüm dünya vatandaşlarına, dil, din, ırk ayrımı yapmadan maksimum hizmet anlayışını benimsiyoruz.” dedi.

DÜNYACA ÜNLÜ CERRAHLAR ÇOCUKTAN YETİŞKİNE BÖBREK NAKLİ KONUŞTU

Sempozyumun ilk sunumunu Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Suat Ünver “Nefrolojik Endikasyonlar ve Marjinal Donörler” konusu ile gerçekleştirdi. Ardından kürsüye Pediatrik Nefroloji ve Romatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ozan Özkaya gelerek “Çocuklarda böbrek nakli süreci ve hazırlığı”nı anlattı.

Böbrek nakli süreci ve cerrahi yöntemlerini ise Genel Cerrahi Uzmanı ve Organ Nakli Klinik Direktörü Prof. Dr. Hasan Taşçı ile robotik böbrek nakli konusunda engin deneyime sahip Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Volkan Tuğcu birlikte anlattılar.

Nakil öncesi immünolojik testlerin anlatımını İmmünoloji Uzmanı Prof. Dr. Nezih Mahmut Çarin yaparken nakilde “Etik Kurul Süreci”nin anlatımını da Organ Nakli Klinik Koordinatörü Burak Çelik yaptı.

Son olarak kürsüye geçen Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ali Buturak ise “Kontrol edilemeyen yüksek tansiyon hastalığında yeni nesil tedavi: Renal Denarvasyon” sunumunu gerçekleştirdi.

Programın soru cevap kısmında katılımcılar akla takılanları ve merak ettiklerinin yanıtlarını hocalardan alan katılımcılara Katılım Belgesi takdim edilmesiyle sempozyum sona erdi.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir