2021 MasterChef Tahsin kimdir, elendi mi? Arkadaşı Oğuz neden öldü? MasterChef Tahsin Küçük nereli, kaç yaşında?

2021-masterchef-tahsin-kimdir,-elendi-mi?-arkadasi-oguz-neden-oldu?-masterchef-tahsin-kucuk-nereli,-kac-yasinda?

21.08.2022 23:37 Son Güncelleme:

Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya’nın jürisinde bulunduğu MasterChef Türkiye yarışmasında Tahsin Küçük’ün hayatı merak ediliyor. Daha önce Yemekteyiz programındaki performansıyla da dikkat çeken Tahsin Küçük son dörde adını yazdırmaya çalışıyor. Peki ama Tahsin Küçük elendi mi? 

MasterChef Tahsin Küçük kimdir? 

23 yaşında olan Tahsin Küçük, Kocaeli doğumlu. 10 yaşından beri mutfakla iç içe olan yarışmacı aslen Trabzonlu. Mutfağın yanı sıra birçok dans çeşidine ilgi duyan MasterChef Tahsin, gastronomi mezunu ve 7 yıldır İstanbul’da yaşıyor.

MASTERCHEF KİM ELENDİ?

 

 Başarılı yarışmacı liseyi Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bitirdikten sonra Okan Üniversitesi Gastronomi bölümünden 2019 yılında mezun olmuştur. Eğitim hayatı boyunca Türkiye’nin önde gelen şefleriyle birlikte çalıştığını aktarmıştır.

MasterChef Türkiye’ye veda eden isim Tahsin oldu. Tahsin yarışmaya 3. olarak veda etti. 

 MASTERCHEF İLK DÖRDE KİM KALDI?

Tahsin veda ederken, ”Ben bu yola çıkarken sadece ailem için değil, kendimi ispatlamak için de gelmiştim açıkçası.

Burada olmak, sizinle günlerce yemek yapabilmek, bir sürü anı, bir sürü tecrübe, öğrendiğim o kadar çok şey var ki, hem insanlık adına, hem kendime kattığım tevazu adına…” cümlelerini kullandı. 

Arkadaşı Oğuz’u andı

Ayrıca Tahsin, ”Buraya gelirken annem, babam, kardeşlerim için yarıştım. Yemek parçalarını anlatırken tüm o akraba bütünlüğü için yarıştım. En çok da Oğuz için yarıştım. Oğuz benim çok yakın arkadaşımdı. Ölümün en can yakını, en cana yakına denk gelince galiba can yakıyormuş. Ben o gün ne yapacağımı hiç düşünemedim. Bir çıkmaza gireceğimi düşündüm. O kadar ağır ve zordu ki. O dönemde biriyle birlikteydim ve hayatımı çok kötü frenlediğimi fark ettim. Sınırlar çizdiğimi düşündüm. Ama hayır dedim. Oğuz için yarıştım, kupaya koştum, olmadı. Beni affetsin. Tespihi her zaman yanımdaydı, her zaman uğur getirdi. Hakkını helal etsin. Burada çok güzel bir ailenin içindeydim.” cümleleriyle hayatını kaybeden Oğuz’u andı ve gözyaşı döktü. 

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir