2023 Örgü Modelleri Örnekleri - Yeni Başlayanlar İçin Kolay Örgü Modelleri (Yelek, Atkı, Lif, Patik)

2023 Örgü Modelleri Örnekleri – Yeni Başlayanlar İçin Kolay Örgü Modelleri (Yelek, Atkı, Lif, Patik)

HaberlerModa Haberleri 2023 Örgü Modelleri Örnekleri – Yeni Başlayanlar İçin Kolay Örgü Modelleri (Yelek, Atkı, Lif, Patik)

• 29 Aralık 2022 – 12:03 • Son Güncelleme:

Daha önce örgü örmemiş kişiler, kolay örgü modelleri ile örgü örmeye başlamak istemektedir. Kıyafetlerin yanı sıra evdeki eşyalar için de örgü örmek mümkündür. Kolay örgülerden başlayarak kısa süre içerisinde zor örgüler yapmak, sanıldığı kadar zorlayıcı olmamaktadır. Peki, 2023 örgü modelleri örnekleri nelerdir? Yeni başlayanlar için kolay örgü modelleri (yelek, atkı, lif) nelerdir?

• 29 Aralık 2022 – 12:03 • Son Güncelleme:

 

1

Örgü bilmeyen kadınlar, örgü örneklerine bakarak örgü örmeyi öğrenmektedir. Genellikle bahar ve kış aylarında, yelek örgüsü tercih edilmektedir. Örülen örgü, çeşitli boncuklar ve kurdelelerle süslenebilmektedir.

 

2

Son trendleri yakalayarak örgü örmeye başlamak, ev kadınları için yeni uğraşlardan biridir. Örülen örgüler asla eskimemekte, el işi olduğundan her zaman moda olarak kalmaktadır.

3

Daha çok çocuklar için örülen yelek örgüsü modadır. Yelek örgüsüne yakadan başlanılmakta ve çocuğun uzunluğuna göre ilmek sayısı belirlenmektedir. Arttırma işlemi, örgü devam ederken yapılmaktadır.

 

4

Salaş, rahat, uzun ve sıcak olan hırka örgüsü de trendler arasındadır. Hırka örmek için kalın ip ve şiş kullanmak gerekmektedir. Özellikle hırka örecek olan kadınlar, saç örgüsünü tercih etmektedir.

5

Yeleğin ön kısımlarına saç örgü atılmakta olup yeleğe hareketlilik kazandırılmaktadır. Bu hırka modelinde alt bölümler düzken, yaka kısmı hareketlidir.

 

6

7

 

8

BİR TERS BİR DÜZ PATİK YAPIMI

9

 

10

11

 

12

SIRALI KUTU İLE PÜSKÜLLÜ BOT PATİK YAPIMI

13

TUNUS İŞİ KALPLİ PATİK YAPILIŞI

 

14

15

YUVARLAK YAKA CEPLİ YELEK MODELLERİ

 


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir