24 Kasım’da (yarın) toplu taşıma bedava mı? Öğretmenler Günü otobüs, metro, metrobüs, Marmaray ücretsiz mi?

23.11.2022 15:36 Son Güncelleme: 23.11.2022 15:39 24 Kasım Öğretmenler Günü otobüsler, metrobüs, metro, vapur ve Marmaray ücretsiz mi, bedava mı? Sorusu az zaman kala merak edildi. Öğretmenlerin onurlandırılacağı bu özel ve anlamlı güne özel toplu ulaşım ücret tarifesi araştırılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 24 Kasım Öğretmenler Günü toplu taşıma ücret tarifesi ile ilgili açıklamada bulundu….

24-kasim’da-(yarin)-toplu-tasima-bedava-mi?-ogretmenler-gunu-otobus,-metro,-metrobus,-marmaray-ucretsiz-mi?

23.11.2022 15:36 Son Güncelleme:

24 Kasım Öğretmenler Günü otobüsler, metrobüs, metro, vapur ve Marmaray ücretsiz mi, bedava mı? Sorusu az zaman kala merak edildi. Öğretmenlerin onurlandırılacağı bu özel ve anlamlı güne özel toplu ulaşım ücret tarifesi araştırılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 24 Kasım Öğretmenler Günü toplu taşıma ücret tarifesi ile ilgili açıklamada bulundu.

24 KASIM TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

Milli ve dini bayramlarda ücret tarifesinde değişikliğe gidilen İstanbul’da 24 Kasım’a özel öğretmenler için karar alındı. Yapılan açıklamaya göre 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde İstanbulkart Mobil’de Dijital Öğretmen Kart tanımlı olan öğretmenlere toplu taşıma araçları ücretsiz olacak.

İBB’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü birbirinden farklı kampanyalarla kutluyor. Bu kapsamda; İstanbulkart Mobil’de Dijital Öğretmen Kart tanımlı olan öğretmenler, tüm gün ücretsiz seyahat edebilecek.

BELBİM A.Ş.’nin kampanyası ile öğretmenler 24 Kasım’da tüm gün ücretsiz seyahat edebilecek. İstanbulkart Mobil’de Dijital Öğretmen Kart tanımlı olan öğretmenler, 24 Kasım tarihinde Marmaray, metro, metrobüs, otobüs ve şehir hatlarında QR kodla ödeme yaptıkları takdirde, geçiş ücretleri Dijital Öğretmen Kartlarına iade olacak. Öğretmenler gün içinde ne kadar geçiş yaparsa yapsın, ücretsiz geçişte herhangi bir limit söz konusu olmayacak.

24 Kasım’da Şehir Hatları’na bağlı vapur kafelerde öğretmenlere yüzde 15 indirim uygulanacak. İstanbul Kitapçısı şubelerinde 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel 21-27 Kasım tarihleri arasında seçili kitaplarda yüzde 25 indirim uygulanacak. Bir diğer kampanya ise İBB iştiraki Kültür A.Ş. bünyesindeki müzelerde geçerli olacak.

24 KASIM’DA MÜZELER ÜCRETSİZ Mİ?

Yerebatan Sarnıcı, Şerefiye Sarnıcı, Miniatürk, Panorama 1453 Tarih Müzesi gibi müzelerde Öğretmenler Gününe özel 21-27 Kasım arasında öğretmen ve 1.derece yakınları için geçerli indirim uygulanacak. Ayrıca Şehir Hatları bünyesinde olan Vapur Kafelerde 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde tüm ürünlerde, öğretmenlere yüzde 15 indirim uygulanacak. Öğretmenlerin indirimden faydalanması için öğretmen kartını göstermesi yeterli olacak.

24 Kasım Öğretmenler Günü resmi tatil mi? 24 Kasım’da okul var mı, ders işlenecek mi?

Öğretmenler Günü mesajları 2022.. 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili sözler, mesajlar resimli!

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir