Sağlıklı Yaşam

Afk Ne Demek, Açılımı Nedir? Afk'nin Türkçesi Nedir?

AFK Ne Demek?

Dünya çapında kullanılan bir kısaltma olarak AFK sözcük grubu yer almaktadır. Teknolojik açıdan bilgisayarlarda halinde kullanılan bir anlama sahiptir. Bu anlam ise Türkçe üzerinden klavye başında değil veya bilgisayar başında değil gibi anlamlara sahiptir. İngilizce ve gerçek köken olarak ise Away from Keyboard şeklinde bilmektedir. Yani klavyeden uzak olarak da çevirmek ve bu doğrultuda kullanmak mümkündür. Ancak Türkçede daha anlamlı olabilmesi için bilgisayar başında değil gibi kelime grubu şeklinde kullanılır.

AFK Açılımı Nedir?

İngilizce üzerinden kısaltma olarak AFK, Away from Keyboard şeklinde öne çıkar. Türkçe üzerinden doğru şekilde telaffuz edildiği vakit ise, bilgisayar başında değil veya klavye başında değil gibi yapılarda kullanılır. Herhangi bir sebepten dolayı eğer kişi o anda bilgisayarın başında değilse, bu şekilde bir uyarıyı bırakır. Özellikle karşı tarafta bu uyarının kolayca anlaşılabilmesi için AFK kısaltması kullanılır.

AFK’nın Türkçesi Nedir?

Bir İngilizce kısaltma olarak değerlendirilen AFK, Türkçe kapsamında klavye başında değil olarak değerlendirilir. Aynı zamanda bilgisayar başında değil şeklinde de yine aynı anlam üzerinden kullanılabilir. Dünya çapında Global açıdan Aynı şekilde pek çok bilgisayar kullanıcısının değerlendirdiği bir kısaltmadır. Özellikle başta oyuncular olmak üzere birçok farklı kişi, online olarak bilgisayar başında bu kısaltmayı kullanır.

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x