Akciğeri baştan sona temizliyor! Kuru öksürüğü bitiriyor…

Hyatai öneme sahip organların başında gelen akciğerler, zamanla birçok sebebe bağlı olarak gücünü kaybediyor. Akciğeri güçlendirmek ve temizlemek kanserden öksürüğe birçok hastalığı önlüyor. Uzmanlar, akciğerleri temizlemek için bazı besinlerin beslenme listelerine eklenmesini ve haftada bir kez tüketilmesini öneriyor. Peki, hangi besinler akciğerleri temizliyor? İşte akciğeri temizleyen ve kanserden öksürüğe birçok hastalığı önleyen besinler… Giriş Tarihi:…

akcigeri-bastan-sona-temizliyor!-kuru-oksurugu-bitiriyor…

Hyatai öneme sahip organların başında gelen akciğerler, zamanla birçok sebebe bağlı olarak gücünü kaybediyor. Akciğeri güçlendirmek ve temizlemek kanserden öksürüğe birçok hastalığı önlüyor. Uzmanlar, akciğerleri temizlemek için bazı besinlerin beslenme listelerine eklenmesini ve haftada bir kez tüketilmesini öneriyor. Peki, hangi besinler akciğerleri temizliyor? İşte akciğeri temizleyen ve kanserden öksürüğe birçok hastalığı önleyen besinler…

Giriş Tarihi: 01.01.2023 09:11 Güncelleme Tarihi: 01.01.2023 09:26

Düzensiz beslenme, hareketsizlik ve daha birçok farklı sebeplerden dolayı akciğerler olumsuz etkileniyor. Akciğerleri korumak için besinlerin şifalı gücünden faydalanmak gerekiyor. Uzmanların açıklamalarına göre, bazı besinler akciğerleri güçlendirerek hastalıklara karşı koruma sağlıyor. Peki hangi besinler akciğerleri temizliyor? İşte akciğerleri temizleyen adeta doğal ilaç görevi gören besinler…

Akciğerleri toksinlerden arındırmak, detoks ve antioksidan etki yaratmak için doğanın bize sunduğu besinleri sofralarımızdan eksik etmemek gerekir.

Aslında doğru beslenme ve besinler her çeşit hastalıktan korunmanın temelini oluşturur.

Akciğerlerimizi korumak için gerekli besinler ise şöyledir…

Zencefil – Zerdeçal:

Anti-enflamatuar (iltihap karşıtı) etki gösteren bu baharatlar toksinleri solunum sisteminden uzaklaştırmaya ve ciğerlerin temizlenmesine yardımcı olur.

Sarımsak:

Doğal bir antibiyotik olan sarımsak akciğerlerin tam kapasite ile çalışmasını sağlar ve içeriğindeki pek çok antioksidan madde sayesinde akciğer kanserine karşı koruyucu etki gösterir.

Kekik:

İçerdiği eterli uçucu yağlar, göğüs tıkanıklığına karşı etkilidir. Öksürük ve üst solunum yolları iltahabına karşıdır, antibakteriyel özelliği sayesinde bakteri oluşumunu önler.

Siyah havuç:

Öksürüğe iyi gelerek balgam söktürücü rol oynar. İçerisindeki vitamin- mineraller sayesinde güçlü antioksidanlardandır ve akciğer kanseri riskini azaltır.

Üzüm çekirdeği:

İçeriğindeki resveratrol maddesi serbest radikallerle savaşarak ciğerleri korur. Özellikle kanser karşıtı olarak görev alır. Üzüm, çekirdeğini çiğneyerek tüketilmelidir.

Kereviz:

Kansorejen maddelerin oluşmasına, akciğerlerde oluşabilecek hastalıklara ve nitrozaminlere karşı koruyucu etki sağlar. Özellikle akciğer kanserine karşı koruyucu etki sağlar.

Keçiboynuzu:

Toksinlerden arınmada detoks etki sağlar. Akciğer ödemine karşı keçiboynuzunun desteği bulunmaz bir imkândır. Akciğerlerde oluşan ödeme karşı spesifik olarak etkilidir. Balgam söktürücü ve astıma karşı tedavi edici gücü çok fazladır. Akciğer kanseri başta olmak üzere birçok kanser türüne karşı koruma sağlar.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir