İlişkiler

Düğün Salonu Fiyatları 2023 – Yemekli Ve Yemeksiz Ortalama Düğün Mekanları…

Düğün tarihi ve mekan ile beraber masa dekorasyonunun yanı sıra, yemekli veya yemeksiz olması şeklinde düğün…

Düğün Halay Şarkıları Listesi 2023 – Düğünde Çalınabilecek Halay Müzikleri…

Romantik ve aşk dolu şarkılar düğünlerin vazgeçilmezleridir. Ancak düğünün bir diğer vazgeçilmezi de halaylardır.…

Damat Bohçası Listesi 2023 – Erkek Nişan Bohçası İçerisinde Neler Bulunur?

Erkek bohçası olarak da bilinen damat bohçası, kız tarafının hazırladığı ve damadın gün içerisinde kullanacağı…

Sevgiliye Sorulacak Sorular 2023: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik…

Mutlu bir evlilik veya ilişki için iletişim çok önemlidir. Sağlıklı bir ilişki için akılda şüphe kalan…

yakın zamanda Gönderilenler

Cilt Bakımı

Burçlar

Aslan Burcu Kadını

class='cf'>Aslan burcu; insanları etkisi altına alırken hiç zorlanmayan bir burçtur. Aslan burcu kadınlarının…

Başak Burcu Kadını

class='cf'>Zodyak’ın on iki burcundan altıncısı olan başak burcuna mensup kadınlar; güçlü, hırslı, başarılı ve…

Balık Burcu Kadını

class='cf'>Balık Burcu Kadını Temel Özellikleri Nelerdir?Balık burcu kadını genel anlamda duygusal, sezgileri…

İkizler Burcu Kadını

class='cf'> İkizler burcunda olan kadınlar, anlaşılması güç insanlardır. Onların sırlarını çözmek için kafa…

Boğa Burcu Kadını

class='cf'> Boğa burcu kadını, annesine karşı aşırı düşkündür. Hayatını anne ekseni çevresinde çizmeyi…

Oğlak Burcu Kadını

class='cf'>Oğlak burcu kadınları; gelecek kaygısı yaşayan burçlar içerisinde yer alır. Bu özelliklerinden ötürü,…

Ameliyatsız gençleşme

5

Yüzümüz dış etkenlerle her daim temasta olup etkilenmektedir. Güneş ışığının yıllar içinde bıraktığı hasar, DNA’mızda kırıklara neden olabilir, genetik faktörler de deri yapımızı, yaşlanma sürecimizi etkilemektedir. Zaman içinde derimiz belirli alanlarda sarkmaya başlar, kemik yapımızda azalma görülür. İşte bu süreçte yaşımızın en iyisi olmak için zamanında müdahale ile ameliyat olmadan genç kalmak ve görünmek mümkün. Ameliyatsız yüz germe işlemleri tüm dünyada ve ülkemizde en sık tercih edilen estetik uygulamalar olup, sağlıklı yaş alma ve genç kalmada rutinde yerini almıştır.

İŞTE O YÖNTEMLER
En sık uygulanan ameliyatsız yüz germe işlemleri ise, ileri botox teknikleri ile mezolifting, radyofrekans uygulamaları, altın iğneli radyofrekans, mikro iğneleme, ipler ile askılama, kök hücre, hücresel tedaviler, dolgular ile sıvı yüz germe, lazer ve ışık sistemleri, fotodinamik tedavi uygulamaları diye sıralanabilir. Bu uygulamalar kişinin ihtiyacına, yaşantısına, yeme içme ve spor alışkanlıklarına göre varsa hastalıkları ve kullandığı ilaçlara, alerji durumuna göre uygulanmaktadır. Kombine uygulamalar ise başarıyı daha da arttırmaktadır. Gelin şimdi birlikte ameliyatsız yüz germe tekniklerine birlikte bakalım:

 

İSTEDİĞİNİZ GİBİ YÜZ GÖRÜNÜMÜ
İleri botoks tekniği ile kaş arası, alın ve kaz ayaklarındaki dinamik çizgileri ve terlemeyi ve ona bağlı rahatsızlıkları azaltmak mümkün. Ayrıca aşırı diş sıkma problemini düzeltmek gibi rutin uygulamaların dışında yüzü yukarı doğru toparlamak, daha ince ve mutlu göstermek, gülüş estetiğinin bir parçası olarak da kullanılmaktadır. Kollajen liflerle varsa yara görünümünün daha iyi iyileşmesi için de özel teknikler uygulanmaktadır. Böylece belli oranda istenen yüz görünümü sağlanabilmektedir.

5 YA DA 7 NOKTADAN YÜZ GERME
Yüzü kaldıran özel noktalara yapılan hyaluronik asit, özel peptid ve içeriklerin derinin çeşitli seviyelerine uygulanmasıdır. 5 nokta ya da 7 nokta ile yüz yukarı doğru toparlanıp sarkmalar düzeltilebilmektedir. Tekrarlayan uygulamalar ve kombine uygulamalar başarıyı arttırmaktadır.

 

SIVI YÜZ GERME İLE SARKMAYA SON
Sıvı yüz germe işleminde ise kişinin ihtiyaç duyduğu yerlere ihtiyaç duyduğu kıvamda ve içerikte hyaluronik asit veya kristal dolgu uygulamaları ile germe, toparlanma yapılarak, sarkmış alanların yukarı doğru toparlanması sağlanır.

ALTIN İĞNEYLE GIDI BİLE YOK OLUR
ALTIN iğne radyofrekans uygulamasında, altın iğne uçlarına radyofrekans uygulayarak yüzde toparlanma, ciltte iyileşme sağlamaktadır. Özel uygulamalar ile kombine edilerek başarı oranı daha da arttırılmaktadır. Böylece gıdı, sarkmış yüz görünümü düzeltilebilmektedir

 

DALGA BOYLARI İLE YÜZDE SIKILAŞMA
LAZER ve ışık sistemleri, fotodinamik tedavi de derinin hedef aldığı yapısına göre işe yarayan dalga boyları ile yüz sıkılaştırılmaktadır. Böylece cilt pürüzsüz hale getirilmekte, renk değişikliği sağlanmakta, kızarıklık giderilmektedir. Ayrıca yüz yukarı doğru toparlanabilmektedir. Fotodinamik tedavide ek olarak yüze uygulanan ürünler ile deri yaşlanma süreci durdurulup toparlanabilmektedir.

KÖK HÜCRE İLE GENÇLEŞ
KÖK hücre, hücresel tedavi, exosom tedavisi uygulanan bölgedeki her tür genç hücreye dönerek, derinin ve yüzün genç hale gelmesi için yeniden yapılanma sağlamaktadır. Kök hücre görevini yapan hücre içindeki özel yapılara exosom denir. Bu yapılarla da deriyi gençleştirebiliyoruz. Özel exosomlu ürünler en son ürün olarak spesifik etki göstermektedir.

BOTOKS ALERJİSİ OLANA MEZOLIFTING
MEZOLIFTINGTE yüzü aşağı çeken bölgelere botoks etkisi gösteren farklı ürünler kullanılarak, yüz yukarı doğru toparlanmaktadır. Böylece botoks alerjisi olanlara benzer bir etki sağlanabilmektedir. Tekrarlayan uygulamalar ile etki süresi uzatılabilmektedir.

İP ASKI İLE TOPARLANMA
İP askı uygulamasında da eriyen veya erimeyen ipler ile dokuda askılama ve kollajen sentezi yapılır. Bu işlemlerin dramatik etkisi hemen görülmektedir. Ancak zamanla diğer işlemler ve ek ip uygulamaları ile yüzde gelişecek sarkma ve yaşlanma süreci desteklenmelidir.

ULTRASONOGRAFİK TETKİKLER ESTETİKTE NASIL UYGULANIR?
YÜZDE sıkılaşma ve incelme yapılabilmektedir. Deri altında istenen yere istenen derinlikte ısınma ile etki sağlanmaktadır. Etki hemen başlayıp aylar sonra sabitlenmektedir. Çok yeni teknolojiler ile daha konforlu ve acısız hale getirilmektedir.

PEELING UYGULAMALARI NASIL ETKİ GÖSTERİR?
YÜZDE renk, yaşlanma sürecini geri döndürebilmektedir. Pratik bir uygulama olur. Sonrasında derinin güneşten korunması çok önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.