Magazin

Baba dizisi Ferit kimdir? Ferit öldü mü? Macit Koper hangi dizilerde oynadı? Macit Koper diziden ayrıldı mı?

Baba dizisinin oyuncuları arasında Macit Koper yer alıyor. Macit Koper dizide Ferit’e canlandırıyor. Peki ama SHOW TV’nin yeni dizisi Baba’da Ferit’i kim oynuyor?

Baba Ferit kimdir?

Baba dizisinde Macit Koper’in hayat vereceği Ferit Karaçam’ın havuza yüzü gözükmeyen biri tarafından itildiği görülüyor. Bunun üzerine Ferit Karaçam öldü mü soruları sorulmaya başlandı.

Macit Koper kimdir?

1944 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Macit Koper tiyatro ile ilgilenmeye lise yıllarında başladı. LCC Tiyatro Okulu’nda eğitim aldı. Uzun yıllar Dostlar Tiyatro’sunda oyuncu, yazar, dramaturg ve yönetmen olarak çalıştı. Ardından İstanbul Şehir Tiyatrolarında yazar ve yönetmen olarak görev aldı. Koper tiyatro dışında sinemada da oyuncu ve senarist olarak çalıştı. Senaristliğe 1983’te Seni Seviyorum adlı film ile Atıf Yılmaz’ın teşvikiyle başladı. 1987’de yazdığı Rumuz Goncagül’den itibaren ağırlıklı olarak yönetmen İrfan Tözüm ve Ömer Kavur ile çalıştı. Aaahh Belinde ve Melodram gibi kült filmlerde yer aldı. Anayurt Oteli filmindeki Zebercet rolündeki başarısıyla büyük beğeni topladı. Tiyatro ve sinemada sayısız film ve oyuna imza atan usta oyuncu, televizyonda ise Ağır Roman, Muhteşem Yüzyıl, Hatırla Gönül, Poyraz Karayel, Ramo gibi yapımlarda yer aldı. Koper FOX ekranında yayınlanan Elkızı dizisiyle kariyerine devam etmektedir. 

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x