Magazin

Barbaroslar Meryem kimdir? Cemre Gümeli kaç yaşında, nereli?

Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı dizisinde Meryem karakteri dikkatleri üzerine çekti. Meryem karakterini Cemre Gümeli canlandırıyor. Barbaroslar dizisini ekrana gelen son bölümünde Meryem karakteri gündem olacak. 

Cemre Gümeli kimdir?

Cemre Gümeli henüz 28 yaşındadır. 24 Eylül 1993 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokul ve lise eğitimini Şişli Terakki Vakfı Okulları’nda tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sanat Yönetimi ile Medya ve İletişim Sistemleri bölümlerini birlikte okuyarak çift ana dal yaptı. Üniversite yıllarında çeşitli tiyatro ekiplerinde ve kısa filmlerde yer almasının yanında Müzikal Tiyatro ve Clown eğitimleri de aldı.

2014 yılında New York’a giden Cemre Gümeli, bir süre orada kalarak Meisner Tekniği üzerine eğitim aldı. Türkiye’ye döndükten sonra ekran macerası başladı ve sırayla Tatlı İntikam, Servet ve Elimi Bırakma’da rol aldı. 2017’de Kumbaracı 50 ekibine dahil oldu ve Shakespeare’in 3. Richard oyununda Lady Anne karakterinde rol aldı. Royal Academy of Dance sertifikalı bale eğitimi olan Cemre Gümeli aynı zamanda Almanca ve İngilizce biliyor. 

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x