Magazin

Bir Zamanlar Çukurova Haminne kimdir, ne demek? Serpil Tamur kaç yaşında?

Serpil Tamur, Bir Zamanlar Çukurova oyuncu kadrosunda yer alıyor. ATV ekranlarında yayınlanan dizide Haminne karakteri ismiyle dikkatle çekiyor. İşte Haminne’ye hayat veren Serpil Tamur hakkında bigliler…

Bir Zamanlar Çukurova Haminne kimdir?

Hünkar Yaman’ın annesi, Demir Yaman’ın anneannesi. Çok yaşlı, sıklıkla kelimeleri, durumları ve olayları karıştırıyor. Bazen geçmişi bugünmüş gibi hatırlıyor. Bu karışıklık zaman zaman güldürse, zaman zaman hüzünlendirse de bazen konak içinde olayların karışmasına sebep oluyor. Hünkar, en çok Züleyha’nın ona bakmasından hoşlanıyor.

HAMİNNE ÖLDÜ MÜ?

 

Haminne ne demek?

Haminne kelimesi, Bir Zamanlar Çukurova dizisinde karakterin adıdır. Haminne genellikle saygı duyulan Güzelliklar için kullanılan bir kelimedir. TDK’ye göre haminne kelimesi anlamı şu şekildedir:

– Yaşlı ve saygı duyulan Güzellik

Serpil Tamur kimdir?

Serpil Tamur 77 yaşındadır. 19 Mayıs 1944 tarihinde Rodos’ta doğdu. 1963 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünü bitirip aynı yıl Devlet Tiyatroları’na katıldı. 16 yıl Ankara’da pek çok oyunda görev aldıktan sonra 2 Mart 1979 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı. 2009 yılında emekli olan Tamur, halen İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk ve yönetmenlik yapmaktadır. Minar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde 3 yıl, Bilim Üniversitesi’nde ise 6 yıl oyunculuk üzerine dersler de veren Tamur, Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri ve 2007 yılından bu yana Afife Tiyatro Ödülleri’nde Seçici Kurul üyeliği görevini sürdürmektedir.

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x