İlişkiler

Düğün Salonu Fiyatları 2023 – Yemekli Ve Yemeksiz Ortalama Düğün Mekanları…

Düğün tarihi ve mekan ile beraber masa dekorasyonunun yanı sıra, yemekli veya yemeksiz olması şeklinde düğün…

Düğün Halay Şarkıları Listesi 2023 – Düğünde Çalınabilecek Halay Müzikleri…

Romantik ve aşk dolu şarkılar düğünlerin vazgeçilmezleridir. Ancak düğünün bir diğer vazgeçilmezi de halaylardır.…

Damat Bohçası Listesi 2023 – Erkek Nişan Bohçası İçerisinde Neler Bulunur?

Erkek bohçası olarak da bilinen damat bohçası, kız tarafının hazırladığı ve damadın gün içerisinde kullanacağı…

Sevgiliye Sorulacak Sorular 2023: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik…

Mutlu bir evlilik veya ilişki için iletişim çok önemlidir. Sağlıklı bir ilişki için akılda şüphe kalan…

yakın zamanda Gönderilenler

Cilt Bakımı

Burçlar

Aslan Burcu Kadını

class='cf'>Aslan burcu; insanları etkisi altına alırken hiç zorlanmayan bir burçtur. Aslan burcu kadınlarının…

Başak Burcu Kadını

class='cf'>Zodyak’ın on iki burcundan altıncısı olan başak burcuna mensup kadınlar; güçlü, hırslı, başarılı ve…

Balık Burcu Kadını

class='cf'>Balık Burcu Kadını Temel Özellikleri Nelerdir?Balık burcu kadını genel anlamda duygusal, sezgileri…

İkizler Burcu Kadını

class='cf'> İkizler burcunda olan kadınlar, anlaşılması güç insanlardır. Onların sırlarını çözmek için kafa…

Boğa Burcu Kadını

class='cf'> Boğa burcu kadını, annesine karşı aşırı düşkündür. Hayatını anne ekseni çevresinde çizmeyi…

Oğlak Burcu Kadını

class='cf'>Oğlak burcu kadınları; gelecek kaygısı yaşayan burçlar içerisinde yer alır. Bu özelliklerinden ötürü,…

Bu 5 değişiklik ile 1 ayda 5 kilo verin! Kalıcı kilo vermenin anahtarı…

6

Beslenme ve yaşam tarzı alışkanlıklarınızı değiştirerek 1 ayda 5 kilo verebilirsiniz. Ancak, kilo kaybı herkes için farklıdır. Ne kadar kilo vermek isterseniz isteyin, kilo verme hedeflerinize ulaşmak zorlu bir yolculuk Bununla birlikte, her seferinde bir adım atmak ve diyetinizde ve yaşam tarzınızda birkaç değişiklik yapmak, kilo vermeyi çok daha kolay bir hale getirebilir.

Giriş Tarihi: 22.12.2022 09:17

Günlük rutininizde bazı küçük değişiklikler yaparak, sadece 1 ayda 5 kiloya kadar güvenli bir şekilde kaybedebilir, kilo verme hedeflerinize hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. İşte bir ayda 5 kilo vermek için 5 basit adım.

YAVAŞ YEMEK

Yavaş hareket etmek ve vücudunuzu dinlerken yemeğinizin tadını çıkarmaya odaklanmak, yediğiniz miktarı azaltmak ve tokluk hissini artırmak için etkili bir stratejidir.

Örneğin, 30 kadın üzerinde yapılan bir araştırma, yavaş yemek yemenin kalori alımını ortalama %10 azalttığını, su tüketimini artırdığını ve hızlı yemek yemeye göre daha fazla tokluk hissi yarattığını buldu.

Daha küçük lokmalar almak, yemeklerinizle birlikte bol su içmek ve dikkatinizi dağıtan dış etkenleri azaltmak, daha yavaş yemenize yardımcı olarak kilo vermenizi sağlayabilir.

YETERİNCE UYUMAK

Düzenli bir uyku programı belirlemek ve buna bağlı kalmak, özellikle ayda 10 kilo vermeye çalışıyorsanız, başarılı kilo kaybı için başka bir önemli faktör olabilir. 2008’de yapılan bir çalışmada, dokuz erkeği bir gece uykudan mahrum bırakmak, açlıkta ve iştahı uyaran hormon olan ghrelin seviyelerinde önemli artışlara neden oldu.

Her gece en az 7-8 saat uyumak için elinizden gelenin en iyisini yapın, düzenli bir uyku programı ayarlayın ve uyku döngünüzü en iyi seviyede tutmak ve kilo verme hedeflerinize ulaşmak için yatmadan önce dikkatinizi dağıtacak şeyleri en aza indirin.

SOSLARI HAYATINIZDAN ÇIKARIN

En sevdiğiniz yiyeceklerin üzerine döktüğünüz soslar, sağlıklı bir yemeği hızla bir kalori bombasına dönüştürebilir. Örneğin, tek bir çorba kaşığı (13 gram) mayonez 90’dan fazla kalori içerebilirken, ranch sosu 1 yemek kaşığı (15 gram) porsiyon başına 65 kalori içerir.

Teriyaki sosu, ekşi krema, fıstık ezmesi ve akçaağaç şurubu, kalorilerin hızla artmasına neden olabilecek diğer birkaç popüler sos olarak sayılabilir.

Genel kalori hesaplama yöntemlerini kullanarak, bu yüksek kalorili çeşnilerden her gün bir porsiyon kesmenin bile kalori alımını bir yıl boyunca 5 kilo kadar vermenizi sağlayabileceğini söyleyebiliriz. Bu, diğer yöntemlerle birleştirildiğinde kilo kaybını hızla artırmaya yardımcı olabilir.

Bunun yerine, kalori alımını düşük tutmak ve kilo kaybını en üst düzeye çıkarmak için yiyeceklerinizi otlar ve baharatlarla tatlandırmayı deneyin. Alternatif olarak, bazı sosları ve çeşnileri acı sos, hardal veya yaban turpu gibi düşük kalorili seçeneklerle değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

DİYETİNİZDE LİF EKLEYİN

Lif, vücudunuzda sindirilmeden hareket ederek, kan şekerini stabilize etmeye, mide boşalmasını yavaşlatmaya ve daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olan bir besindir. Birçok çalışma, lifin kilo kaybı üzerinde güçlü bir etkiye sahip olduğunu göstermektedir.

Sağlığınızı en iyi seviyede tutmak ve kilo kaybını artırmak için meyveler, sebzeler, baklagiller ve tam tahıllar gibi gıdalardan günde en az 25-38 gram lif almayı hedefleyin.

YÜKSEK PROTEİNLİ BİR KAHVALTI YAPIN

Güne sağlıklı, yüksek proteinli bir kahvaltıyla başlamak, kilo verme hedeflerinize giden yolda ilerlemenin harika bir yoludur. Protein alımını artırmak, iştahınızı azaltarak ve kalori tüketimini azaltarak kilo vermenize yardımcı olabilir.

20 ergen kız üzerinde yapılan daha eski bir araştırma, yüksek proteinli bir kahvaltı yemenin tokluk hissini artırdığını ve açlığı uyaran belirli hormon düzeylerini düşürdüğünü buldu. Ayrıca, birden fazla çalışma, daha yüksek protein alımını zamanla vücut ağırlığında ve göbek yağında azalma ile ilişkilendirir.

Yulaf, yoğurt, yumurta, süzme peynir ve fıstık ezmesi, sağlıklı, yüksek proteinli bir kahvaltının parçası olarak tadını çıkarabileceğiniz birkaç temel gıdadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.