İlişkiler

Düğün Salonu Fiyatları 2023 – Yemekli Ve Yemeksiz Ortalama Düğün Mekanları…

Düğün tarihi ve mekan ile beraber masa dekorasyonunun yanı sıra, yemekli veya yemeksiz olması şeklinde düğün…

Düğün Halay Şarkıları Listesi 2023 – Düğünde Çalınabilecek Halay Müzikleri…

Romantik ve aşk dolu şarkılar düğünlerin vazgeçilmezleridir. Ancak düğünün bir diğer vazgeçilmezi de halaylardır.…

Damat Bohçası Listesi 2023 – Erkek Nişan Bohçası İçerisinde Neler Bulunur?

Erkek bohçası olarak da bilinen damat bohçası, kız tarafının hazırladığı ve damadın gün içerisinde kullanacağı…

Sevgiliye Sorulacak Sorular 2023: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik…

Mutlu bir evlilik veya ilişki için iletişim çok önemlidir. Sağlıklı bir ilişki için akılda şüphe kalan…

Cilt Bakımı

Burçlar

Aslan Burcu Kadını

class='cf'>Aslan burcu; insanları etkisi altına alırken hiç zorlanmayan bir burçtur. Aslan burcu kadınlarının…

Başak Burcu Kadını

class='cf'>Zodyak’ın on iki burcundan altıncısı olan başak burcuna mensup kadınlar; güçlü, hırslı, başarılı ve…

Balık Burcu Kadını

class='cf'>Balık Burcu Kadını Temel Özellikleri Nelerdir?Balık burcu kadını genel anlamda duygusal, sezgileri…

İkizler Burcu Kadını

class='cf'> İkizler burcunda olan kadınlar, anlaşılması güç insanlardır. Onların sırlarını çözmek için kafa…

Boğa Burcu Kadını

class='cf'> Boğa burcu kadını, annesine karşı aşırı düşkündür. Hayatını anne ekseni çevresinde çizmeyi…

Oğlak Burcu Kadını

class='cf'>Oğlak burcu kadınları; gelecek kaygısı yaşayan burçlar içerisinde yer alır. Bu özelliklerinden ötürü,…

Burak Sergen: Bu kadar çok ünlü olursa kimden fotoğraf isteyeceğiz?

3

Nisan 2021’de Covid-19 geçiren ve uzun süre hastanede tedavi gören Burak Sergen, “Çok ağır günler geçirdim. İki hafta yoğun bakımda kaldım ama şimdi buradayım. Öbür tarafa gittim, bir baktım. Geri geldim” dedi.

Profesyonel kariyerine ödüllerle başlayan oyuncu, bu durumun kendisini hiçbir zaman şımartmadığını söyledi: Önemli olan devam ettirmek. Tiyatrodan sonra birçok sinema filminde ödül aldım. ‘Asansör’ filminde bir tek sahnem vardı, onunla bile ödül aldım. Ödül tabii ki ölçüdür, tabii ki sanatçıyı kamçılar. Sanat yaşantımda oynayacağım rolleri, karakterleri, dizileri, filmleri hep seçerim. ‘Bu da olsun, o da’ diye hiç yapmadım.

Usta sanatçı, 1984 yılından itibaren kötü adam rollerinde oynamasıyla ilgili, “Herhalde karşılıklı, empati ile yapılan bir şey. Sanırım senaristler ‘Bunu yazıyoruz ama bunu Burak Sergen oynar’ diyorlar. Ben de oynuyorum” ifadelerini kullandı.

Bir dönem Konya Selçuk Üniversitesi ve Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak eğitim veren Burak Sergen, öğrencilerine tiyatroyu bırakmamaları konusunda tavsiyelerde bulunduğunu şu sözlerle açıkladı:

“Öğrencilerime hep ‘Ne olur tiyatroyu bırakmayın. Dizi film ne yapıyorsanız yapın ama tiyatroyu bırakmayın’ dedim. Çünkü tiyatro, yükseltimiz ve mahremimiz. O sahne öyle kutsal bir yerdir. İbadethanedir orası. Oranın belirli kuralları vardır. Tiyatro iyileştirir. Konservatuara geliyorsunuz, ‘Dizi, film yapayım bir tane meşhur olayım’ düşüncesi güzel. Olsun ama ‘Ondan sonra bırakayım’ olmasın. Çünkü güzel sanatlar dediğimiz zaman sinema da bunun içine giriyor, resim de giriyor, heykel de, tiyatro, bale de giriyor ama televizyon girmiyor. Bunu bir türlü genç arkadaşlara anlatamadım. ‘Bir yerde meşhur olup, o meşhurluğu televizyonda kullanmayın. Lütfen orada devam edin’ dedim.”

61 yaşındaki sanatçı, “Bakın Broadway’de, Londra’da tiyatrocu tiyatrocudur. Bunun çok basit bir denklemi var. Buradan meşhur olayım, televizyonu da kullanayım… Hayır, televizyonu kullanma. Bırak televizyondakiler sen orada meşhur olduğun için seni çağırsınlar. Tam tersi. öğrenciler bir an evvel hemen meşhur olmak istiyorlar. Benimle fotoğraf çektirsin, ben imza vereyim… Şimdi bu kadar çok ünlü olursa kimden fotoğraf isteyeceğiz? Lütfen ne yapıyorsanız iyisini yapın. Tiyatro mu? Lütfen tiyatroda iyi olun. Ben şuradan bir basayım, bu tarafa geçeyim… Tabii ki geç. Ama düzgün yol varken bir şeyin üzerine gitmek, bir yere basmak, hemen çabucak bu işi yapmak. Bana ters geliyor” şeklinde konuştu.

Yakın zamanda kendi tiyatrosunu kuran Burak Sergen, “Umarım bu senenin sonunda, eylül gibi hem akademi olarak hem oyuncu yetiştirme olarak hem de oyunlar oynayan bir tiyatro olarak hayata geçirmeye çalışacağız. Çok meşakkatli ve zor bir yol ama hem öğrenci hem oyuncu olacak insanları da alacağız. Amacımız hakkaniyetli olmak. Tiyatroların çoğalması tüm derdimiz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.