camdaki-kiz’da-feride’ye-aci-veda!-nalan-annesi-ve-babasi-hakkinda-gercegi-ogrendi

CAMDAKİ KIZ’DA FERİDE’YE ACI VEDA! Nalan annesi ve babası hakkında gerçeği öğrendi

1

SELİN CEYLAN / MİLLİYET

– Hayri bütün öfkesiyle konaktaydı.Hayri’yi karşılayan Feride inanılmaz bi’ şiddetle karşısına geçti ve ne yaptığını sordu. Kısa bir tartışmadan sonra Muzo kapıya çıktı. Muzoyla karşı karşıta gelen Muzo dayanamayıp bağırmaya başladı. Sonrasında söylediklerine dayanamayan Muzo Hayri’ye yumruk attı. Seslere gelen Rafet bey bağırarak girşe geçti ne olduğunu sordu. Rafet’in geldiğinmi gören Feride ve Muzo olayı kapatmaya çalıştı. Ama Selen durumdan artık daha da şüphelenmişti.

2

Kalbi ne kadar Hayri’yi görmek olsada Billır’la buluşacak olan Nalan Billur gelene kadar o sırada Hayri’yle konuşmak için zaman yarattı.

Sedat Nalan’la arabayken arayan ‘Bilinmeyen Numara’dan gelen aramam Sedat’ı şüpheendirdi ve sesini duymak istediğini söyledi.Hoparlöre alan Nalan Sedat’ın ses vermesile numaranın cevap vermemesine takıldı ve Hayri sandı ve durumu çözeceğini söyledi.

Olanlar ve yaşanılanlara rağmen Rafet Bey Hayri’yi ofise davet etti ve onunla olan biteni konuşmak ve derdini öğrenmek istedi. ‘Kimseden korkum yok’ Hayri Nalan’ın mesajlarıyla duraksadı. Ve problemi başka şekilde anlattı. Durumu bambaşka anlatan Hayri’ye karşı Rafet Bey her türlü sorunda yanında olacağını belirtti. Rafet’in ofisinden çıkan Hayri Sedat karşılaştı. Sedat’ın Hayri’yle boğaz boğaza gelmesiyle Rafey Bey durumu Sedat’a anlattı ve artık komple otelin başınada olduğunu onunla ilgilenmesi gerektiğini söyledi.

3

Nalan ‘Babanız Hakkında Konuşmak İstiyorum.’ konulu bir telefon alır ve buluşmayı şoke içinde kabul etti. Kapıyı dinleyen Feride telefonda kimin aradığını merak etti.. Konuyu değşiştiren Nalan Feride’nin planına ortak olmadı.

Yaptıklarından sonra Nalan Hayri’ye hesap sordu ve vazgeçmesini istedi. Hayri her şeyin darkında olduğunu ve ömrünü önüne serdiğini söyledi. Nalan ne kadar yapamam dese de Hayri inanmadı. O sırada telefonu çalan Nalan babası hakkında bir şeyler öğrenmek için daha da ümitlenmişti. Durumdan şüphelenen Hayri bir sürü soru sordu. Nalan da endişeli olduğunu anlattı. Hayri Nalan’ onu yalnız bırakmayacağını söyledi. Nalan bir anlam çıkarmaması gerektiğini ve yanında olduğu için teşekkür ettiğini söyledi.

4

Billlur yüzünden kapıya dayanan Hayri yüzünden Billur’a kızan Nalan Muzo sayesinde durumu atlattıklarını söyledi. Durumu anlata Nalan’a Billur’ sorun olmadan durumu atlattığı bahsetti. Eve dönerken Muzo’yla karşılaşan Billur durumları bilen tek kişi olan Muzo’yla konuşan Billur içini döktü. Nalan hakkında durumları anlatınca Muzo senaryoyu kurdu. Yaşanan her şeyi tüm çıplaklığıyla anlattı şoke olan Billur’a da durumu anlattı. Ona bir fikir verdi.

Nalan aslında yabancı bildiği babasıyla buluştu. Birkaç bir şey konuştuktan sonra kalkanbabası ne olursa olsun konuşuklarımızı Feride anlatmamasını isteyen adama takılsa da güvenmişti. Bütün durumu gören ve işiten Feride göz yaşları içinde mekandan ayrıldı. O sırada konakta olan aile Nalan’ı merak etti ulaşamayınca Feride’yi aradı.

5

Masayaya katılan Feride günah çıkarır gibi herkes hakkında bütün düşüncelerini aktardı. Herkesi duygulandırdı. Herkesle vedalaşırcasına konuşma yaptı. Herkes durumu inanılmz garipsedi. Bu durumu farketsede Feride nasihatlarına devat etti. Ve herkesten haklarını istedi.

Babasının yakın arkadaşıyla buluştğunu sanan Nalan Feride’ye kafasında kurduğu bütün nedenleri sordu… Feride dayanamayıp bütün gerçekleğiyle durumu açıklatım ‘O benim kızıma tecavüz etti’ Bunu duyan Nalan inanamadı ve bütün olay Feride’nin ağzından dnledi tüm gerçekliğiyle dinledi.

SEMA ÖLDÜ İŞTE!

Feride tüm gerçekliğiyle anlattığı olayın karşında Nalan şoke oldu. Feride olanları bile üzülme istedim dedi. Pişmanlığı için af diledi. Ama ne yaparsa yapsın babasının annesine tecavüz ettiğini söylememesi için çok fazla direndiğini söyledi. Bu bedeli sadece kızının ödediğini söyledi. Hafize lafa atladı Feride’nin bu durumdan sonra, Nalan’ın iyiliği için yaptığını anlattı. Nalan’yaptığı her eziyet ve bütün eziyetler için af diledi.

6

Her şey koşulduktan sonra anne-kız arasında geçen tek konuşma Nalan’ın dudaklarından çıktı ve ‘Hayatta hiç kimse senin kadar canımı acıtmadı ama sen kadar kimseyi sevmedim’ dedi. Bunun üzerine odalarına ayrılan Nalan Feride başka duygular daldı. Feride af diledi, Nalan anlamayı… Feride şükür namazından sonra elindeki iki mektubu birini Hafize’nin çantasına birin çantasına koyduktan sonra Muzo’yla karşılaştı salonda. Ona hafilediğini vw bir sorun olmadığını söyledi. Nalan’ın hakı olduğunu ve onun iyi biri olduğunu söyledi. Neden böyle şeyler söyleyediğini sord Feride’ye ve temmenni olarak say cevabını aldı Kızıyla vedlştı, sevdi ve kendi canına kıydı. Sabah ilaçları elinde gören Hafize’nin ağzından tek bir cümle çıktı Nalan!

7

Nalan büyük bir korkuyla ‘ANNNE’ koşarak Feride’nin odasına gitti. ‘AÇ, GÖZÜNÜ ANNE! BİR ŞEYİN YOKTU ANNECİM NE OLDU DİYEREK’ ağladı. Ama Feride çoktan gitmişti…


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir