Civan Canova’nın cenaze töreniyle ilgili detaylar belli oldu

‘Çiçek Taksi’, ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’, ‘Paramparça’, ‘Karadayı’ ‘Atiye’ ve son olarak ‘Üç Kuruş’ta rol alan Civan Canova, geçtiğimiz haftalarda sosyal medya hesabından hastane odasında bir video paylaşmıştı. “Her şey 2014 yılında Gümüşlük sahilinde dolaşırken başladı” diyen Canova, birkaç ay önce hastaneye başvurduğunu ve çekilen MR sonucunda akciğerinde kitle tespit edildiğini söylemişti. “AİLEM YANIMDA” Civan Canova,…

civan-canova’nin-cenaze-toreniyle-ilgili-detaylar-belli-oldu

‘Çiçek Taksi’, ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’, ‘Paramparça’, ‘Karadayı’ ‘Atiye’ ve son olarak ‘Üç Kuruş’ta rol alan Civan Canova, geçtiğimiz haftalarda sosyal medya hesabından hastane odasında bir video paylaşmıştı. “Her şey 2014 yılında Gümüşlük sahilinde dolaşırken başladı” diyen Canova, birkaç ay önce hastaneye başvurduğunu ve çekilen MR sonucunda akciğerinde kitle tespit edildiğini söylemişti.

“AİLEM YANIMDA”

Civan Canova, 15 gün hastanede kaldığını ve birkaç gün sonra taburcu olacağını duyurmuştu. 67 yaşındaki usta oyuncunun sevenlerini üzen video mesajında; “Size vereceğim haber güzel değil ama vermek zorunda hissediyorum kendimi. Her şey 2014 yılında Gümüşlük sahilinde dolaşırken başladı. Sol bileğimden ameliyatlıydım, kemik ölümü vardı bileğimde onu çıkardılar. Kafeye doğru giderken kapkara bir köpeğin üzerine bastım. Hayvan da gayrı ihtiyari sıçradı tabi, beni yere attı. Sağ kolumun üzerine düştüm. Kemik ölümü, tendon kopması, adele erimesi meydana geldi. MR çekildi ve doktor ‘Protez taktırman gerek’ dedi. Onu da ben istemedim, ihmal ettim. 2.5, 3 ay önce feci ağrılarım başladı. Gece uyutmayacak kadar. Hastaneye geldim ve MR çektirdim. Koluma protez takılması gerektiğini söylediler. Ama o şimdi 2. planda kaldı. Çünkü Akciğer filmi çekerken, belirsiz bir kitle olduğu tespit edildi. 15 gündür hastanedeyim. Ailem yanımda. Birkaç gün sonra taburcu edecekler” ifadelerini kullanmıştı.

“CİVAN’IMI KAYBETTİK”

Ancak Canova’dan geçtiğimiz akşam üzen haber geldi. Canova’nın vefatını yakın arkadaşı Esra Dermancıoğlu duyurdu. Dermancıoğlu, paylaşımında; “Dostum, bu hayatta içime en dokunan sıcacık Civan’ımı kaybettik. Civan, huzur içinde dolaş bebeğim. Belki yine bir yerde, bir zaman karşı karşıya geliriz… Çok yeni bir haber. Sevdiklerine, sevenlerine buradan duyurmak istedim” ifadelerini kullandı. Usta ismin aramızdan ayrıldığını duyan ünlü isimler, üzüntülerini takipçileriyle paylaştı.

CENAZE TÖRENİNİN DETAYLARI

Ani vefatıyla herkesi yasa boğan Canova’nın cenaze töreniyle ilgili detaylar belli oldu. Ünlü ismin yakın dostu Esra Dermancıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla törene dair detayları paylaştı.

Civan Canova için 23 Ağustos Salı günü saat 11.00’de Mecidiyeköy Büyük Sahne’de tören düzenlenecek. Öğle vakti Zincirlikuyu Camii’nde cenaze namazı kılınacak olan ünlü oyuncunun, ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

“PAMUK GİBİ ADAMDIN”

Öte yandan usta oyuncunun ani vefatı yakın dostları ve sevenlerini de yasa boğdu. Canova’nın aramızdan ayrıldığını duyan ünlü isimler, üzüntülerini takipçileriyle paylaştı.

‘Üç Kuruş’ dizisinde Canova’nın oğlunu oynayan Uraz Kaygılaroğlu, sette çekilen fotoğraflarına; “Ah be babacığım… İyileşeceksin sanmıştım. Seni ziyaret için grup kurmuş, aramızda ikiye bölünüp, tartışmıştık. Bir taraf, ‘Gidelim, 2-3 dakika da olsa görelim’ diyordu. Diğer ekip ise Covid korkusu, mikrop taşırız korkusu ile, ‘Bekleyelim’ diyordu. Ben ikinci gruptaydım… Çok üzgünüm, çok. Pamuk gibi bir adamdın. Pamuk gibi yumuşacık uyu… Oğlunun kıymetlisi…” notunu düştü.

Nursel Köse: Canım Civan’ım, bizi terk ettin. Korkunç bir kayıp, içim yanıyor…

Zafer Algöz: Sevgili dostum, oyuncu, yazar, ressam Civan Canova’yı da kaybettik. En son ‘3 kuruş’ dizisinde çalışmıştık. Başımız sağ olsun. Mekanın cennet olsun yetenekli arkadaşım. Osman Wober, Semih Sergen’in acıları geçmeden içimiz yandı yine…

Alina Boz: Hayatlarımızı aydınlattığın için sonsuz teşekkürler Civan ağabeyim. O kadar özeldi ki seni tanımak…

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir