İlişkiler

Düğün Salonu Fiyatları 2023 – Yemekli Ve Yemeksiz Ortalama Düğün Mekanları…

Düğün tarihi ve mekan ile beraber masa dekorasyonunun yanı sıra, yemekli veya yemeksiz olması şeklinde düğün…

Düğün Halay Şarkıları Listesi 2023 – Düğünde Çalınabilecek Halay Müzikleri…

Romantik ve aşk dolu şarkılar düğünlerin vazgeçilmezleridir. Ancak düğünün bir diğer vazgeçilmezi de halaylardır.…

Damat Bohçası Listesi 2023 – Erkek Nişan Bohçası İçerisinde Neler Bulunur?

Erkek bohçası olarak da bilinen damat bohçası, kız tarafının hazırladığı ve damadın gün içerisinde kullanacağı…

Sevgiliye Sorulacak Sorular 2023: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik…

Mutlu bir evlilik veya ilişki için iletişim çok önemlidir. Sağlıklı bir ilişki için akılda şüphe kalan…

yakın zamanda Gönderilenler

Cilt Bakımı

Burçlar

Aslan Burcu Kadını

class='cf'>Aslan burcu; insanları etkisi altına alırken hiç zorlanmayan bir burçtur. Aslan burcu kadınlarının…

Başak Burcu Kadını

class='cf'>Zodyak’ın on iki burcundan altıncısı olan başak burcuna mensup kadınlar; güçlü, hırslı, başarılı ve…

Balık Burcu Kadını

class='cf'>Balık Burcu Kadını Temel Özellikleri Nelerdir?Balık burcu kadını genel anlamda duygusal, sezgileri…

İkizler Burcu Kadını

class='cf'> İkizler burcunda olan kadınlar, anlaşılması güç insanlardır. Onların sırlarını çözmek için kafa…

Boğa Burcu Kadını

class='cf'> Boğa burcu kadını, annesine karşı aşırı düşkündür. Hayatını anne ekseni çevresinde çizmeyi…

Oğlak Burcu Kadını

class='cf'>Oğlak burcu kadınları; gelecek kaygısı yaşayan burçlar içerisinde yer alır. Bu özelliklerinden ötürü,…

Diş macununun hiç bilinmeyen kullanımları! O lekeleri anında çıkarıyor…

2

Diş macunu, her evde bulabileceğiniz en yaygın ürünlerden biridir, ancak kullanımları diş temizlemenin çok ötesine geçer. Ve insan ağzında kullanıldığı gerçeği göz önüne alındığında, bileşenlerin tümü zararlı değildir. Mağazadan satın alacağınız temizleyicilerde yaygın olarak bulunan sert kimyasalların aksine içeriği oldukça temizdir Peki bir diş macunu ile neler yapabilirsiniz? Tüm detaylar yazımızda…

Giriş Tarihi: 21.10.2022 09:10

Sesli dinlemek için tıklayınız.

Ev eşyalarını diş macunuyla temizlerken, çoğu görev yeni jel türlerini değil beyaz diş macunlarını gerektirir. Çünkü jell diş macunları silikon bazlıdır ve daha az aşındırıcıdır, bu da gerçekten bir şeyi temizlemeniz gerektiğinde pek işe yaramayacağı anlamına gelir. Buradaki yöntemler diş macununun yanı sıra bir diş fırçası, yumuşak bir bez veya ıslak sünger de gerektirir.

OJE ÇIKARICI OLARAK

Asetonunuz bittiyse, basit bir diş macunu da işe yarayabilir. Tırnaklarınızı diş macunu ile ovalayın, ardından ojeyi bir bezle silin. Karbonat içeren diş macununun ekstra aşınmaya neden olabileceğinden dikkatli kullanılmalıdır. Denenecek başka bir yöntem, ojeli tırnaklarınızı bir diş macunu, limon suyu ve su karışımına batırıp ovalamayı önerir. Diş macunu ayrıca tırnakları aydınlatmaya da yardımcı olabilir. Eski bir diş fırçası veya tırnak fırçası kullanarak altlarına da değecek şekilde tırnaklarınızı ovun, ardından limon suyuna batırın. Tırnaklarınızdaki sararmaların geçtiğini göreceksiniz.

TAKILARI PARLATMAK İÇİN

Diş macunu harika bir takı temizleyicisidir, ancak bazı metaller ve taşlar üzerinde kullanmamanız gerektiğinden dikkatli olun. Uzmanlar özellikle inci ve opalleri diş macunu ile temizlemekten kaçınmanız gerektiğini söylüyor. Ayrıca çok hassas olan ve çizilmelere neden olabilecek yumuşak değerli taşları temizlemek için de kullanmayın.

ÜTÜ TEMİZLEMEK İÇİN

Sık sık ihmal edilen ütü temizliği için diş macunu ideal bir malzemedir. Uzmanlar doğrudan tabana uygulayabileceğiniz bir jel diş macunu değil, diş beyazlatıcı bir diş macunu kullanmanızı öneriyor. Ütünün alt kısmını bir diş fırçası ile ıslatın ve dairesel hareketlerle fırçalayın. İşiniz bittiğinde ütü tabanını (suya batırmadan) durulayın ve ardından kurutun. Buhar deliklerinin tıkanmadığından emin olmak için, tamamen kuruduktan sonra ütüyü yüksek ısıya getirin. Deliklerden giren diş macunlarını püskürtmek için buhar püskürtme düğmesini birkaç kez uygulayın.

AYAKKABIDAKİ LEKELERİ ÇIKARMAK İÇİN

Bir miktar diş macunu, lastik spor ayakkabılardaki izleri temizleyebilir. Temizleme işleminde diş fırçasının yanı sıra diş macunu da kullanarak spor ayakkabılarının kauçuk kısımlarını ovalayın. Ardından nemli bir havluyla silin. Beyaz deri ve sentetik spor ayakkabılarını diş macunu ile temizleyerek harika sonuçlar alınabilir.

LAVABO TEMİZLEYİCİSİ OLARAK

Diş macunu banyo lavabosunu bir çırpıda temizleyebilir. Uygulama için su dolu bir kovanın içerisine eğene biraz diş macunu sıkın, bir süngeri bu suda ıslatın ve lavabonun içini ovalayın. Son olarak suyla durulayın. Ek bir avantaj olarak, diş macunu, kanalizasyondan gelen eski kokuları giderecektir.Uzmanlar bu sırada krom armatürleri diş macunu ile de temizleyebileceğinizi belirtiyor. Diş macununu küçük, dairesel hareketlerle ovalayın, ardından kurulayın.

Sesli dinlemek için tıklayınız.

DUVARDAKİ LEKELERİ SİLMEK İÇİN

Özellikle çocukların bulunduğu evlerde duvarda olan pastel boya ve kalem lekeleri diş macunu ile kolayca çıkabilir. Bir diş fırçasına veya nemli bir beze karbonat bazlı bir diş macunu uygulayın ve boyayı silin.

GÜMÜŞ EŞYALARI PARLATMAK İÇİN

Gümüş eşyalarınızı ve gümüş takılarınızı da diş macunu ile parlatabilirsiniz. Yumuşak bir beze biraz bastırarak silin ve yüzey boyunca hafifçe ovalayın. Ayrıntılı alanlar için yumuşak bir temizleme diş fırçası kullanın, ancak çok sert ovmamaya dikkat edin, aksi takdirde çatal bıçaklarınızı çizebilirsiniz. Ilık suda durulayın, sonra kurutun ve ilk günkü kadar parlak olacaklar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.