Doğal Cilt Bakımı ve Güzellik Sırları


0

Güzellik Sırları Madde # 1 

                                        
Bu ay, harika Buriti Meyvesi’ne odaklanıyoruz…!
Bu meyve, Amazon’un çoğunda yaygındır ve 30 metreden yüksekliğe ulaşabilen bir palmiye olarak büyür. Tıpkı bizim palmiye çekirdeklerimize benziyor.

Avuç içi nemlendirici yağı nedeniyle Brezilya, Peru ve Amazon bölgelerinde bilinmektedir. Buriti bitkisi, Amazon’un sulak alanlarındaki bataklık ormanlarında nehirler ve su kaynakları boyunca yetişir. Tıpkı Afrika Palmiye ağaçları gibi, Buriti  meyveleri asılı kümelerde yetişir, ancak yumuşak, etli ten ile kaplı Palmiye ağacı meyvelerimizin aksine, Buriti palmiye meyveleri parlak kahverengi pullarla kaplanır. Meyveleri su / sıvıya batırarak teraziler gevşetilebilir ve daha sonra sıyrılabilir. Terazi kazındığında, Buriti meyvesi, avuç içi çekirdeğimizin meyvesi gibi turuncu-sarı renktedir.
Buriti meyvesi bazen aguaje olarak da adlandırılır. Botanik adı, benim görüşüme göre, telaffuz edilmesi en kolay olan botanik isimlerden biri olan Mauritia flexuosa .
Tamam, her zamanki gibi Bayan Buriti’ye dönüyorum!
Buriti meyvesi çiğ olarak yenebilir veya atıştırmalıklar, içecekler veya tatlılar gibi farklı şekillerde hazırlanabilir. Meyvesi preslendiğinde turuncu renkli bir yağ üretir ve bu yağın cilt ve saç bakımının sağladığı üstün yararları vardır. Burit meyvesinden elde edilen yağ, hepsi cilde faydalı esansiyel anti-aging yağ asitleri olan palmitik, linoleik ve arakidik asitler bakımından zengindir. Birçoğumuz şimdi palmitik asidin yararlarına aşinayız. Linoleik asit, cildi ve saçı iyileştirmeye ve nemlendirmeye yardımcı olma kabiliyetiyle bilinir.
Aynı derecede önemli olarak, Buriti yağı tokoferoller içerir ve bu nedenle harika bir antioksidandır. Antioksidan aktiviteleri, cilt hücrelerinin etrafındaki lipit membranları koruyarak cilt hücrelerimiz için koruma sağlar. Buriti yağı aynı zamanda anti-enflamatuar olarak da bilinir; bu da tahriş olmuş, hassas cildin yanı sıra çatlak izlerinin ve döküntülerinin önlenmesi veya yatıştırılması için mükemmeldir. Buriti yağının cilt bakımında kullanılması, cildin UVA ve UVB ışınlarından kaynaklanan güneş ışınlarından korunmasına da yardımcı olabilir. Buriti yağının güneş koruyucu özellikleri, antioksidan ve antienflamatuar özellikleri, cilt bakım ürünleri üreticileri için yağ aramasını sağladı ve bu yağ şimdi cilt ve saç için çeşitli güzellik ürünlerinde kullanılıyor.

Tüm Doğal Buriti Hindistan Cevizi Sütü Nemlendirici Krem
Kısa Açıklama : Bu enfes krem, cildi yumuşatmak ve yumuşatmak için ipek ve hindistancevizi sütü ile harmanlanmış meyve özleri bakımından zengindir; illipe tereyağı, buriti meyvesi ve avokado yağları cildi nemlendirir ve besler, aynı zamanda cildin güzel bir şekilde esnek olması için elastikiyetini arttırır.
Yararları: tahriş olmuş cilt, hassas cilt, cildin elastikiyetini arttırır, döküntüler, pürüzlü, kuru cilt, güneş koruması.


beğinip arkadaşlarınla paylaşır nısın?

0

Tepkiniz nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir