dogum-haritasi-parmak-iziniz-gibidir

Doğum haritası parmak iziniz gibidir

Doğum haritası oluşturmak için doğum tarihi, Doğum yeri ve doğum saati bilgileri gereklidir. Bu bilgiler ışığında doğum haritası oluşturulur ve kadersel dönüm noktaları belirlenir. Doğum haritası kişinin doğduğu andaki gökyüzünün fotoğrafıdır. Gökyüzünde ne var ise yer yüzüne o yansır. Doğum saatini bilmeyenler için rektifikasyon (doğum saati bulma) çalışması yapılabilir.

DOĞUM HARİTASINDA HANGİ SORULARIN CEVAPLARINI ALIRIZ

 • Kişilik ve karakter analizi çıkarılabilir.
 • Maddi süreçleriniz ve maddiyat ile alakalı potansiyelleriniz neler? Hangi meslekleri seçmelisiniz?
 • Sosyal çevre ve arkadaş tercihleriniz nasıl olmalı ve bu konuda ne kadar
 • başarılısınız?
 • Aile bağlarınız nasıl ve ailenizle olan blokajlarınız neler?
 • Hangi karmanın bedelini ödüyorsunuz ve karmik bağlarınız neler?
 • Ailesel veya bilinçaltı travmalarınız var mı? Bunlarla nasıl başetmelisiniz? Kariyerinize yön verirken nelere önem vermelisiniz?
 • İkili ilişkileriniz nasıl, aşk hayatınızda sizi neler bekliyor ve ne zaman
 • evleneceksiniz?
 • Nasıl biri ile evlilik yapacaksınız, kaderinizde kaç evlilik var?
 • Potansiyel sağlık sorunlarınız neler?
 • Hangi konularda dikkat etmeli ve farkındalık kazanmalısınız?
 • Saturn döngüsü sizi hangi konularda etkiliyor ? (Saturn döngüsü nedir? bir
 • sonraki yazımda sizlerle paylaşıyor olacağım..) Vb. Sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Doğum haritası 12 evden oluşur. Bu evlerin her birinin farklı anlamları vardır. Evlere yerleşen gezegenler bulunduğu ev konuları ile birlikte yorumlanır.

Doğum haritası analizi yaparken gezegenlerin ve haritadaki yerleşimlerin bize hangi bilgileri verdiğini dikkatli yorumlamalıyız, çünkü her yerleşim birbirinden farklı anlamlar içerir.

Danışanlarımdan sık sık gelecek yorumları yapıyor musunuz sorusu alıyorum. Harita sahibinin verdiği (doğum saati, doğum tarihi ve doğum yeri) bilgiler ile kişinin karakter analizi yapmaya başlanır. Hayatındaki dönüm noktalarını inceledikten sonrahangi noktalarda farkındalık kazanması gerektiği analiz edilir. Örneğin; ”Ne zaman evleneceğim ?” sorusunun karşılığını sadece doğum haritasına

bakılarak bulunamaz. Bu sorunun cevabı için solar return ( güneş dönüşü) haritasından destek almak gerekir. Yıl içersinde harita sahibinin aldığı transitler ve doğum haritası buna elverişli olduğu takdirde kişinin evlenmesi mümkün olacaktır.

Peki, solar return harita nedir?

Solar harita kişinin doğum gününden bir sonraki doğum gününe kadar olan süreç içerisinde kadersel planda neler yaşayacağını gösterir. Ancak solar haritayı tek başına yorumlamak doğru sonuç vermez çünkü harita bir bütündür ve birlikte ele alınmalıdır, doğum haritasında vaad edilmeyen hiçbir şeyin solar haritada karşılığı yoktur.

Doğum haritası kişinin kadersel potansiyellerini (kariyer, aşk, sağlık, aile) farketmesi ve bunu en doğru şekilde kullanmasına olanak sağlar. Her birey tercihlerini belirlemeden önce kendini tanımalı ve süreci daha doğru yönetmek adına doğum haritası danışmanlığından faydalanmalıdır.

DOĞUM HARİTASI BASİTÇE NASIL YORUMLANIR?

Öncelikle 12 evin anlamını, gezegenlerin ve burçların özelliklerini bilmeniz gereklidir. Bu üç konuya hakim olursanız haritanızı basit usulde yorumlamaya başlayabilirsiniz. Örneğin; Jüpiter, şifalandırma bereketlendirme olayları abartma ve büyütme enerjisi taşır

ve amaçlarınızın kaynağını gösterir. Jüpiter’in yerleştiği ev konumu 7. Ev olduğunda;

7. Ev evliliği, iş ortaklıklarını, mahkemeleri ve açık düşmanlıkları konu alan evdir. Buraya yerleşen Jüpiter eşinizin iyi kalpli, güler yüzlü olmasını sağlarken etkileşimde olduğu gezegen ve açılarına göre çift evlilik yapmanıza sebep olabilir. Harita doğru analiz edilmelidir.

Başka bir örnek verecek olursak, hakkınıza açılan davada açıları iyi olan bir Jüpiter size şans getirecektir.

Doğum haritanız aslında kaderinizdir. Sizler bunu fark ettiğinizde kendinizde yeni bir kapı aralamış ve yolunuza astrolojiyle ışık tutmuş olursunuz.

Daha fazlası için tıklayın


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir