İlişkiler

Düğün Salonu Fiyatları 2023 – Yemekli Ve Yemeksiz Ortalama Düğün Mekanları…

Düğün tarihi ve mekan ile beraber masa dekorasyonunun yanı sıra, yemekli veya yemeksiz olması şeklinde düğün…

Düğün Halay Şarkıları Listesi 2023 – Düğünde Çalınabilecek Halay Müzikleri…

Romantik ve aşk dolu şarkılar düğünlerin vazgeçilmezleridir. Ancak düğünün bir diğer vazgeçilmezi de halaylardır.…

Damat Bohçası Listesi 2023 – Erkek Nişan Bohçası İçerisinde Neler Bulunur?

Erkek bohçası olarak da bilinen damat bohçası, kız tarafının hazırladığı ve damadın gün içerisinde kullanacağı…

Sevgiliye Sorulacak Sorular 2023: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik…

Mutlu bir evlilik veya ilişki için iletişim çok önemlidir. Sağlıklı bir ilişki için akılda şüphe kalan…

yakın zamanda Gönderilenler

Cilt Bakımı

Burçlar

Aslan Burcu Kadını

class='cf'>Aslan burcu; insanları etkisi altına alırken hiç zorlanmayan bir burçtur. Aslan burcu kadınlarının…

Başak Burcu Kadını

class='cf'>Zodyak’ın on iki burcundan altıncısı olan başak burcuna mensup kadınlar; güçlü, hırslı, başarılı ve…

Balık Burcu Kadını

class='cf'>Balık Burcu Kadını Temel Özellikleri Nelerdir?Balık burcu kadını genel anlamda duygusal, sezgileri…

İkizler Burcu Kadını

class='cf'> İkizler burcunda olan kadınlar, anlaşılması güç insanlardır. Onların sırlarını çözmek için kafa…

Boğa Burcu Kadını

class='cf'> Boğa burcu kadını, annesine karşı aşırı düşkündür. Hayatını anne ekseni çevresinde çizmeyi…

Oğlak Burcu Kadını

class='cf'>Oğlak burcu kadınları; gelecek kaygısı yaşayan burçlar içerisinde yer alır. Bu özelliklerinden ötürü,…

Dolgun ve uzun saçlara sahip olmanın sırrı bu yöntemde! Gür saçların anahtarı…

4

Kadınların yüzde 50’den fazlası hayatlarının bir noktasında saç dökülmesi yaşıyor ve bu sayı yalnızca son yıllarda artış gösteriyor.Saç dökülmesiyle mücadele , muhtemelen çoğu güzellik uzmanının en sık duyduğu sorudur ve tek bir doğru cevap yoktur. Ancak vereceğimiz bu tüyolar sayesinde saçınızdaki belirgin değişim kaçınılmaz olacak.

Giriş Tarihi: 09.12.2022 09:10

Sesli dinlemek için tıklayınız.

Saçları gürleştirmekte uzmanların en büyük ipucu, rutini basit tutmaktır. Ünlü saç stilistleri ve uzmanlar daha kalın ve daha uzun saçlara sahip olmak için neler yapabileceğinizi anlattı.

DAHA SAĞLIKLI BESLENİN

Avokado severler için harika haber! Trikolog Michelle Blaisure’a göre, kalın ve sağlıklı saçlar için sağlıklı yağlarla dolu bir diyet şarttır. Blaisure, “Genetik, saç dokusunu ve kıvrılmasını belirlerken, beslenmemiz genlerin nasıl ifade edilebileceği konusunda önemli bir rol oynuyor” diyor. “Bol miktarda kaliteli protein ve zeytinyağı ve omega-3’ler gibi iyi yağlar aldığınızdan emin olun.” Daha güçlü saçlar için gerekli tüm temel besinleri almak için somon, avokado, fındık, sebze ve meyveler tüketmeniz öneriliyor.

DOĞRU ÜRÜN SEÇİMİ

Kulağa bariz geliyor ama tekrar etmekte fayda var: Farklı saç tipleri, onların tam ihtiyaçlarını karşılayan özel ürünler gerektirir. Saç stilisti Jenny Balding, ince telli saçlara sahip olanların, dolgun görünümü artırmak ve parlaklık katmak için hacim kazandırıcı şampuan ve saç kremleri kullanması gerektiğini söylüyor. İnatçı saçlı olanlar için elektriklenmeyi azaltan ve nemlendiren ve besleyici bir kremle bitiren ürünler öneriliyor.

Sesli dinlemek için tıklayınız.

Bu noktada en önemlisi saç derisini nazikçe temizleyen bir şampuan ve nemi artıran bir saç kremi seçmektir. Uzmanlar saç bakım ürünlerinin saçın ortasından uçlarına doğru uygulanması gerektiğinin altını çiziyor.

AŞIRI YIKAMAKTAN KAÇININ

Her şeyin fazlası sağlığımız için zararlıdır. Saç stilisti Lucy Flora’ya göre, müşterilerinin yaptığı bir numaralı hata aşırı yıkamadır.

Flora, “Saç doğal yağlarından daha parlak yapan bir şey yoktur” diyor. Saçınızı düzenli olarak nazikçe tarayarak doğal yağların dağılmasına yardımcı olabilirsiniz. Sadece saçlarınızı mutlaka birkaç günde bir yıkamayı ihmal etmeyin. Sağlıklı saç derisini korumak için ürün birikintilerini durulamak önem taşımaktadır.

Sesli dinlemek için tıklayınız.

SAÇ DERİNİZLE BAŞLAYIN

Uzmanlar, kafa derisinin cildi ve büyüdüğü saçları sağlıklı tutmak için gerekli olan zengin bir bakteri ve mantar mikrobiyomuna sahip olduğunu söylüyor. Yeterince şampuan uygulanmadığında veya sert temizleyiciler kullandığınızda, saç büyümesini olumsuz etkileyen cilt sorunlarına yol açar. Cildin bağışıklık işlevleri vardır ve toksinlere ve çevresel saldırganlara karşı ilk savunma hattımızdır. Kafa derisi zarar gördüğünde, kafa derisi kendini savunamaz diyor. Sağlıklı bir nem ve doğal yağ dengesinin korunması, yüzünüzde olduğu gibi saç derisinde de önemlidir.

Uzmanlar saç yapısının bozulmasında ve saç derisinin pH dengesini bozulmasında saç şekillendiricilerinin ve sert temizlik maddelerinin (örn. sülfatlar) aşırı kullanımının suçlu olduğunu söylüyor. Arkasında ağır bir kalıntı bırakan ve saçı donuk gösteren kalınlaştırıcı ürünlerin yanı sıra yüksek pH seviyesine sahip her şeyin kullanımının sınırlandırılması öneriliyor.

Stilist Linda de Zeeuw, kan akışını artırmak için saçınızı haftada üç defadan fazla yıkamamanızı ve düzenli olarak saç derinize masaj yapmanızı öneriyor. De Zeeuw ayrıca kuru şampuanın aşırı kullanılmasına karşı da uyarıda bulunuyor. Çünkü bu, saç derinizde bir tortu tabakası oluşturup saç köklerini tıkayarak yeni, sağlıklı saçların büyümesini önleyebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.