dolma-biberin-yanina-ne-gider?-dolma-biberin-yanina-yemek-ve-icecek-tavsiyeleri

Dolma Biberin Yanına Ne Gider? Dolma Biberin Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

Dolma biber yemeden önce yapılması gereken yiyecek ve içecekler vardır. Bunları yaparak sofranıza renk ve lezzet katmanız mümkündür. 

Dolma Biberin Yanına Ne Gider? Dolma Biberin Yanına Yemek ve İçecek Tavsiyeleri 

1- Yoğurt 

Dolma Biberin sofrada olması muhakkak yoğurdu akla getirir. Yoğurt eşliğinde biber dolmasını yemenin benzersiz olacağına emin olabilirsiniz. 

2- Domates Çorbası 

Biber dolması öncesi güzel bir başlangıç yapmak adına domates çorbasını seçebilirsiniz. Bu çorbayı içtikten sonra yemeğe geçmeniz daha keyifli olur. 

3- Cacık 

Biber dolmasıyla cacık yemekte her açıdan mantıklıdır. Özellikle bol naneli ve sarımsaklı cacık dolma biberin tadını zirveye çıkarabilir. Tabi yine de herkesin kendi zevkine göre cacık yapması tavsiye edilir. 

4- Fırında Tavuk 

Biber dolmasının yanına doyurucu bir yemek arıyorsanız eğer fırında tavuk buna son derece uygundur. Ayrıca bu tavuk yemeğinin içerisine patates koymayı da ihmal etmeyin. 

5- Salçalı Makarna 

Salçalı makarna ve biber dolması uyumlu olan iki yemektir. Özellikle lezzetli bir menüye sahip olmak adına bu tercihi yapabilirsiniz. 

6- Hoşaf 

Dolma bibere çok yakışan hoşafın birçok çeşidi yapılabilir. Özellikle kayısı hoşafı yapmak dolma biberle daha fazla uyumlu olabilir. 

7- Naneli Ayran 

Biber dolması yanına içecek isteyenler için naneli ayran güzel bir seçimdir. 

8- Kalburabastı

Biber dolması üzerine şerbetli bir tatlı tercih etmek doğru olacaktır. Bunun için kalburabastı olarak bilinen nefis tatlıyı seçebilirsiniz. Böylelikle yemeğin üzerine harika bir kapanış yapmış olursunuz. 


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir