Magazin

Ersay Üner kimdir, kaç yaşında, nereli? Ersay Üner şarkıları!

Demet Akalın’a yazıp bestelediği şarkılarla ünlü olan Ersay Üner, bu akşam Şarkılar Bizi Söyler’e konuk oluyor. Geniş bir hayran kitlesine sahip olan Üner, en sevilen şarkılarını Kanal D ekranlarında seslendirecek. Programın sıkı takipçileri, Ersay Üner kimdir, kaç yaşında soruları ile ünlü şarkıcıyı takibe aldı. Şarkılar Bizi Söyler konuğu Ersay Üner hayatı ve müzik kariyeri hakkında merak edilenler.

ERSAY ÜNER KİMDİR?

Ersay Üner, 7 Ekim 1978 Konya’da doğmuştur. Türk pop müzik şarkıcısı, şarkı sözü yazarı ve besteci. Demet Akalın için yazıp bestelediği şarkılarla 2000’lerde Türkiye’de tanınmaya başladı. Müzisyen babasının memur olarak görev yaptığı belediye düğün salonunda müzikle tanıştı. Ersay Üner’in imza attığı şarkılar arasında; “Afedersin”, “Bebek”, “Herkes hak ettiği gibi yaşıyor”, “Mucize”, “Tatil”, “Unuttum”; Nâlân’ın “Gücüm Yetmez”, Ebru Gündeş’in “Söyleyin”, “Kızıl Mavi”; Ziynet Sali’nin “Hava Hoş”; Sibel Tüzün’ün “Yaz Aşkı”; bulunmaktadır. 2017 yılında uzun süredir birlikte olduğu oyuncu Büşra Pekin ile evlilik kararı almışlardır. Kasım 2019’da, çift ayrılma kararı aldı.

ERSAY ÜNER ŞARKILARI

Ersay Üner’in imza attığı şarkılar arasında; “Afedersin”, “Bebek”, “Herkes Hak Ettiği Gibi Yaşıyor”, “Mucize”, “Tatil”, “Unuttum”; Nâlân’ın “Gücüm Yetmez”, Ebru Gündeş’in “Söyleyin”, “Kızıl Mavi”; Ziynet Sali’nin “Hava Hoş”; Sibel Tüzün’ün “Yaz Aşkı” şarkıları bulunmaktadır.

ERSAY ÜNER ALBÜMLERİ

Nokta (2019)

Ersay Üner Single’ları

“Yürüdüm” (2015)

“Tatlım Tatlım (Orijinal Film Müziği)” (2017)

“Tatlım Tatlım (Bayraşa Remix)” (2017)

“İki Aşık” (2017)

“Seni Soruyorlar” (2021)

Simge Sağın kimdir, kaç yaşında, nereli? Simge Sağın şarkıları!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu