Kadın

Evinizi parlatacak yöntem! Görünmeyen tozları bile yok edecek…

Ev temizlemek ne kadar yorucu bir olay olsa da temizlendikten sonra rahat bir nefes alıyorsunuz… Yüzeysel olarak yapılan temizliklerde, eviniz temizlenmiş gibi görünsede aslında durum gözüktüğü gibi olmuyor. Derinlemesine bir temizlik gözünüzü korkutsa da belirli püf noktalarla bu durum daha da kolaylaşacak.

Giriş Tarihi: 27.07.2022 09:57

Temizlik yaparken, her yerin pırıl pırıl parlaması için birçok formül uyguluyoruz. Fakat bu yapacağımız basit ama etkili yöntemle eviniz eskisinden daha temiz olacak. Ayrıca o kadar çok yorulmayacaksınız. Aksine hem derinlemesine temizlik sağlayacak, hem de kolayca bitireceksiniz. O halde gelin bu formülün neler olduğuna bakalım.

EVİ HAVALANDIRIN

Temizliğin en önemli püf noktalarından biri de ev ortamını havalandırmaktır. Evi temiz oksijenle doldurmak, tüm havanızı değiştirecek evdeki tüm mikroplardan ve kötü havadan arınmanızı sağlayacak.

TEMİZLİĞE İLK OLARAK SALONDAN BAŞLAYIN

Günün çoğunu geçirdiğimi salon temizlikte en önemli yerlerden biri oluyor. Koltuklarınızın üzerine, tozlanmasın ya da zarar gelmesin diye herhangi bir örtü örttüğünüzde aksine eviniz daha fazla tozlanır.

Bu tozlar havada uçtukça sizi hasta edebilir. Özellikle alerjiniz varsa daha tehlikeli bir durum olabilir. İlk olarak koltuklarınızı, elektrikli süpürgeyle küçük fırça yardımıyla güzelce süpürün. Bu işlemi yataklarınıza da uygulamayı unutmayın. Sonrasında koltuk aralarını ve altlarını mutlaka temizleyin. Çünkü en fazla toz ve kir toplayan yerler koltuk araları.

Atlanmaması gereken bir diğer önemli detay ise, salondaki objeler ve küçük dekoratif eşyalar. Toz alma fırçası ile yavaş yavaş eşyalarınızı da temizleyin. Bu süpürge başlığını televizyon, bilgisayar ve diğer hassas cihazlarda kolaylıkla kullanabilirsiniz.

MUTFAĞI VE DUVARLARI UNUTMAYIN!

Evin bir diğer önemli noktası ise mutfak oluyor. Günümüzün çoğunu mutfakta yemek yaparken geçiririz. Bundan dolayı en çok yağ ve toz toplayan yerler arasında mutfakta bulunuyor. Özellikle mutfakta dolap içlerinde, fazlasıyla toz toplanıyor. Bu tozlar ise zamanla küfe dönüşüyor. Bu tozları mutlaka es geçmeyin!

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x