Sağlıklı Yaşam

F İle Başlayan Şehir İsimleri… F Harfi İle Başlayan Şehirler Ve Ülkeler

F ile Başlayan Şehir İsimleri

F ile başlayan onlarca ve hatta yüzlerce şehir bulunmaktadır. Tabi bu şehirler arasında bazılarının daha ön planda yer aldığı bilinmektedir.

Fatsa

Feke

Farsund

Floransa

Fatsa

Türkiye’de F harfi ile başlayan bir il bulunmasa da birçok şehir bulmak mümkündür. Bunlardan biriside yer alan Fatsa ilçesidir. Bu şehir Ordu ilinin bir ilçesidir.

Feke

Adana’da yer alan Feke ilçesi oldukça ilgi çekici bir yerdir. Adana’ya olan uzaklığı ise 122 km’dir.

Farsund

Farsund şehri Norveç’te yer alan bir şehirdir. 10 bine yakın bir nüfusu olduğu için son derece küçük bir şehir olarak bilinmektedir.

Floransa

 İtalya’nın en ünlü şehirlerinden birisi Floransa olarak bilinmektedir. Nüfusu ise 400 bine yakındır. Ayrıca Kuzey İtalya’daki Toskana Bölgesi’nin başkenti olması ile ünlüdür.

F Harfi ile Başlayan Şehirler ve Ülkeler

Finike

Frankfurt

Fransa

Finlandiya

Finike

Antalya ilçesi olan Finike portakalı ile meşhur olan bir şehirdir. Ayrıca bu şehirde birçok önemli sahil yer almaktadır. Bundan dolayı Antalya’ya yolu düşenler Finike’yi mutlaka ziyaret etmektedirler.

Frankfurt

Almanya’nın en ünlü şehirlerinden birisi olan Frankfurt oldukça büyük bir şehirdir. Hatta Almanya’nın beşinci büyük şehri olması ile dikkat çekmektedir. Şehrin Main Nehri kıyısında kurulduğu bilinmektedir.

Fransa

F harfi ile başlayan en önemli ülkelerden birisi Fransa olarak bilinmektedir. 70 milyon civarında nüfusu olan bu ülkenin resmi adı Fransa Cumhuriyeti olarak dikkat çekmektedir.

Finlandiya

Avrupa’da bulunan bu ülke 6 milyon civarı bir nüfusa sahiptir. Norveç, İsveç ve Rusya ile komşu bir ülkedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu