Magazin

Fettah Can'dan dikkat çeken açıklamalar

Sevilen sanatçı Fettah Can, bir programa konuk oldu. Kendisiyle ve babası ile ilgili dikkat çeken açıklamalara bulunan Fettah Can, “Olamadığı her şeyi bende denedi” dedi.

Yazdığı şarkılar ile dinleyenlerin gönlüne dokunan Fettah Can, sezon finali ile ekrana gelen Fatih Altaylı’nın programına konuk oldu. Fettah Can, babasının kendisini konservatuar okumaya yönlendirdiğini söyledi.

 Babasının bıçak imalatçısı olduğunu söyleyen ünlü şarkıcı, “Babamın hayali radyo sanatçısı olmakmış. Olamadığı her şeyi bende denedi.”

“15-16 yaşında ud çalarak müziğe başladım. Üniversitenin birinci sınıfında ilk şarkımı yazdım. 17 yaşında da ilk şarkımı sattım. 2000’lerde de büyük çıkış yakaladık” dedi.

Tüm dünyada müziğin küçüldüğünü belirten Fettah Can, “2010 sonrası müzik hacim olarak küçülmeye gitti. Rock müzik azaldı. Dijitalleşmenin getirdiği avantajlar kadar dezavantajlar da var.”

“Her şey birbirinden ayrılmaya başladı. Dijitalleşme çok fazla fırsat sundu, bu kadar kolay olmamalı bence. Eskiden birtakım süzgeçlerden geçiyorduk. Şimdi bilen bilmeyen herkes şarkı söylüyor. Biraz bir yetkinlik olması lazım” diye konuştu.

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x