Magazin

Gemlik Film Festivali’nde ödül gecesi

Gemlik Film Festivali’nde ödül töreni, sinema ve iş dünyasından davetlilerin katıldığı kırmızı halı geçişiyle başladı. Usta isimler Tamer Yiğit, Perihan Savaş, Şemsi İnkaya ve Güven Kıraç, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ın elinden ‘Sinemaya Emek Ödülleri’ni aldı.

“ALDIĞIM EN ÖNEMLİ ÖDÜL”

Erkan Can’a, festivalin özel ödüllerinden ‘Eşref Kolçak Onur Ödülü’ verildi. Ünlü oyuncu, duygularını “Aldığım en önemli ödül. Eşref abimize layık olmaya çalışacağım çok teşekkür ederim” diyerek ifade etti.

“GENÇLER SÖZ KONUSU OLUNCA HER ŞEY DEĞİŞİYOR”

Gecede, festival kapsamında düzenlenen Kısa Film Yarışması’nın birincilik, ikincilik, üçüncülük ödülleri ve Mansiyon Ödülü de sahiplerini buldu. Kazananlara ödüller, jüri üyeleri tarafından takdim edildi. Yarışmanın birincisi ‘Yüzler’ filmi oldu. Yönetmen Zeynep Demirhan, ödülünü, jüri başkanı Halil Ergün’ün elinden aldı.

Halil Ergün, “Yaşadığım yörenin çocuğu olarak burada bir kültürel sanatsal etkinliğin yaşanmasına vesile olan herkese teşekkür ederim. Ben de bir İznikliyim. Jüri üyesi olmak, hakemlik yapmak defterimde yoktur ama geleceği ellerine teslim edeceğimiz gençler söz konusu olunca her şey değişiyor. Gelecek kültürde, sanatta ve sinemada. Çok keyifli çalışmalardı hepsi. Hepsini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x