Gevher Hatun kimdir? Alparslan Büyük Selçuklu Gevher Hatun nasıl öldü? Esila Umut canlandırıyor! Esila Umut kaç yaşında?

gevher-hatun-kimdir?-alparslan-buyuk-selcuklu-gevher-hatun-nasil-oldu?-esila-umut-canlandiriyor!-esila-umut-kac-yasinda?

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Gevher Hatun karakteri dikkatleri üzerine çekti. Esila Umut’un canlandırdığı Gevher Hatun’un tarihi bilgileri sorgulanıyor. İşte Gevher Hatun’un hayatı!

Alparslan Büyük Selçuklu Gevher Hatun kimdir?

Gevher Hatun tarihte yaşamış gerçek bir kişidir. Gevher Hatun bilinmeyen bir tarihte Gazneli III. Mesud ile evlenerek onun ikinci karısı olan Selçuklu prensesiydi. Gevher Hatun, I. Melihşah’ın kızıydı. 1073’te III. Mesud ile nişanlanıncaya kadar Irak-ı Acem’de yaşadı. Bazı kaynaklara göre Gevher Hatun, III. Mesud’un oğlu Arslanşah’ın annesiydi, diğer bazı kaynaklar ise onun üvey annesi olduğunu belirtiyor. 

Esila Umut kimdir?

Esila Umut Alparslan dizisinde Gevher Hatun rolünü canlandırmaktadır. Esila Umut 2001 yılında İzmir’de doğdu. 20 yaşında olan genç oyuncunun İzmir’de yaşadığı ve oyunculuğa ilgisinin çok küçük yaştan itibaren başladığı biliniyor. Oyunculuk kariyerine yeni başlayan ve adını daha yeni yeni duyuran Esila Umut oyunculuğu ile izleyenlerden tam not almayı başardı.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir