İlişkiler

Düğün Salonu Fiyatları 2023 – Yemekli Ve Yemeksiz Ortalama Düğün Mekanları…

Düğün tarihi ve mekan ile beraber masa dekorasyonunun yanı sıra, yemekli veya yemeksiz olması şeklinde düğün…

Düğün Halay Şarkıları Listesi 2023 – Düğünde Çalınabilecek Halay Müzikleri…

Romantik ve aşk dolu şarkılar düğünlerin vazgeçilmezleridir. Ancak düğünün bir diğer vazgeçilmezi de halaylardır.…

Damat Bohçası Listesi 2023 – Erkek Nişan Bohçası İçerisinde Neler Bulunur?

Erkek bohçası olarak da bilinen damat bohçası, kız tarafının hazırladığı ve damadın gün içerisinde kullanacağı…

Sevgiliye Sorulacak Sorular 2023: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik…

Mutlu bir evlilik veya ilişki için iletişim çok önemlidir. Sağlıklı bir ilişki için akılda şüphe kalan…

yakın zamanda Gönderilenler

Cilt Bakımı

Burçlar

Aslan Burcu Kadını

class='cf'>Aslan burcu; insanları etkisi altına alırken hiç zorlanmayan bir burçtur. Aslan burcu kadınlarının…

Başak Burcu Kadını

class='cf'>Zodyak’ın on iki burcundan altıncısı olan başak burcuna mensup kadınlar; güçlü, hırslı, başarılı ve…

Balık Burcu Kadını

class='cf'>Balık Burcu Kadını Temel Özellikleri Nelerdir?Balık burcu kadını genel anlamda duygusal, sezgileri…

İkizler Burcu Kadını

class='cf'> İkizler burcunda olan kadınlar, anlaşılması güç insanlardır. Onların sırlarını çözmek için kafa…

Boğa Burcu Kadını

class='cf'> Boğa burcu kadını, annesine karşı aşırı düşkündür. Hayatını anne ekseni çevresinde çizmeyi…

Oğlak Burcu Kadını

class='cf'>Oğlak burcu kadınları; gelecek kaygısı yaşayan burçlar içerisinde yer alır. Bu özelliklerinden ötürü,…

Göz altı morluklarını anında yok ediyor! Bu yöntem alternatiflerine taş çıkaracak

5

Yaşlandıkça cilt de değişir. Yaşlanmanın en yaygın belirtileri arasında ise göz altı torbaları ve koyu halkalar bulunuyor. Bu görüntü güzel uyuduğunuz bir gecenin sabahında bile yorgun görünmenize neden olabilir. Özellikle 50 yaşın üzerindeki kadınlarda daha yaygın görünen bu durum pek çok insanı etkilemektedir. Neyse ki doğru adımlarla anında bu görüntüden kurtulmak mümkün.

Giriş Tarihi: 24.12.2022 11:28

Genç bir görünüm için bu koyu halkaları ve şişkin göz altı torbalarını kolayca gizleyebilirsiniz. Sadece birkaç basit adımda göz altlarınızı nasıl kapatacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

NEDEN GÖZ ALTINDA MORLUK VE HALKA OLUŞUR?

Göz altındaki koyu halkalar ve torbalar, kadınların en yaygın güzellik sorunları arasındadır. Bu koşullar genellikle yaşlanma ile ilişkilendirilse de, her yaştan insanı etkileyebilir. Peki göz altındaki koyu halkalar ve torbalar neden olur? Genetiğin fiziksel görünümümüzde rol oynadığı bir sır değil ve bazı insanlar göz altı torbalarına veya koyu halkalara diğerlerinden daha yatkındır.

Yaşam tarzı da bu konuda önemli bir rol oynayabilir. Yeterince uyumadığımızda, vücudumuz enerji tasarrufu yapmaya çalışırken aşırı hızlanır. Bu genellikle cilt yüzeyinin altında sıvı birikmesi nedeniyle göz çevresinde şişlik veya torbalarla sonuçlanır.

Toz akarları, evcil hayvan kepeği, polen ve hatta bazı kozmetik ürünler gibi şeylerden kaynaklanan alerjiler veya tahriş edici maddeler gözlerinizde iltihaplanmaya neden olarak kızarıklık, şişkinlik ve koyu halkalara yol açabilir. Alerjilerin göz sorunlarınızın altında yatan neden olduğunu düşünüyorsanız, hangi alerjenlere tepki verdiğinizi belirlemeniz önemlidir, böylece gelecekte bunlardan kaçınmak için adımlar atabilirsiniz.

Son olarak, yaş da bir faktördür. Yaşlandıkça cildimiz doğal olarak kollajen ve elastikiyetini kaybetmeye başlar. Bu, kırışıklıkların, sarkan cildin ve hatta göz altı torbalarının artmasına neden olabilir. Göz çevresi yüzün diğer bölgelerine göre çok daha ince olduğu için bu yaşlanma süreci özellikle burada fark edilebilir.

DOĞRU KAPATICI RENGİNİ SEÇMEK

İlk adım, cilt tonunuza mükemmel şekilde uyan bir kapatıcı bulmaktır. Bu önemlidir, çünkü kapatıcı çok açık veya çok koyu ise, cildinizle düzgün bir şekilde uyum sağlamaz ve aslında sorunlu bölgelerinizi daha da belirgin hale getirir. Mükemmel kapatıcı tonunu elde etmek için, cildinize kusursuz bir şekilde uyum sağlayan bir ton bulana kadar çene hattınızda farklı tonlar deneyebilirsiniz.

Göz çevrenizdeki hassas cilt üzerinde fazla ağırlık hissi yaratmayan ve iyi kapatıcılık sağlayan bulmaya özen gösterin. Nemlendirici bileşenler içeren kremsi formüller, göz altındaki torbalar ve halkalar için mükemmel kapatıcılık sağlarken kırışıklıkları uzak tutmaya yardımcı olur. Başka bir ipucu da, ışığı yansıtan parçacıklar içeren tam kapatıcı özelliği olan bir kapatıcı aramaktır.

Çünkü bu, zor göz altı bölgelerini kurumuş veya abartılı görünmeden aydınlatmaya yardımcı olacaktır. Mükemmel kapatıcı tonunu bulduğunuzda, uygulama için doğru aracı seçmeye geçebilirsiniz. En iyi seçeneğiniz, küçük bir fırça veya makyaj süngeri kullanmaktır. Fırça kullanıyorsanız, göz çevresindeki hassas cildi tahriş etmemesi için kıllarının yumuşak olduğundan emin olun. Kapatıcıyı parmaklarınızla uygulamak da harika bir seçenektir çünkü parmaklarınız ürünü ısıtır ve daha doğal bir şekilde dağılmasını sağlar. Bu bölgenin çevresinde herhangi bir makyaj malzemesi kullanırken, gözlerinizin altındaki hassas cildi germekten kaçınmak için daima tampon harekerletlerle uygulayın (asla ovalamayın).

CİLDİ HAZIRLAMA

Makyajınızı uygulamaya başlamadan önce, cildinizi hazırlamak çok önemlidir. Yüzünüzü nazik bir temizleyici ile yıkayarak ve temiz bir havluyla kurulayarak başlayın. Ardından koyu halkaları aydınlatmak ve göz çevresindeki şişlikleri azaltmak için tasarlanmış bir göz kremi uygulayın. Ayrıca kapatıcınızı uygulamadan önce göz altı bazı da kullanabilirsiniz. Çünkü bu makyajınızın gün boyu kalıcı olmasını sağlar. Bir sonraki adıma geçmeden önce göz kreminin en az 5 dakika cildinize nüfuz etmesine izin verin.

KAPATICININ UYGULANMASI

Cildiniz hazırlanıp hazır olduğunda, göz çevrenize kapatıcı uygulama zamanı. Kapatıcıyı parmağınıza veya fırçanızla uygulayın, ardından doğal görünümlü bir kapatıcılık düzeyi elde edene kadar kapatmak istediğiniz bölgelere hafifçe tampon hareketlerle vurun.

DOĞRU KAPATICI MİKTARI

Ardından, yumuşak bir fırça veya sünger aplikatör kullanarak kapatıcınızı pudra ile sabitleyin. Bu, cildinizdeki fazla yağları emerken gün boyunca kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur, böylece makyajınız tüm gün yerinde kalır. Aydınlatıcı bir pudra kullanmayı deneyin; bu size hafif bir ışıltı verirken aynı zamanda çok fazla kapatıcı kullanmış olabileceğiniz alanlara daha fazla belirginlik kazandırmanıza yardımcı olur. Son olarak, her şeyi yerine sabitlemek için bir sabitleme spreyi kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.