Guinnesslik doktordan ilginç açıklama: Sanırım sonsuza kadar yaşayacağım

17.08.2022 20:30 Son Güncelleme: 17.08.2022 20:36 People’ın haberine göre; 75 yıldır tıp alanında çalışan nörolog Dr. Howard Tucker, 10 Temmuz’da 100. doğum gününü kutladı. Tucker uzun yaşamını kısmen kariyerine olan tutkusuna bağladı. Tucker, “Ben emekliliği uzun ömürlülüğün düşmanı olarak görüyorum. Hayatta kalmak ve çalışmak eğlencelidir, keyifli bir iştir. Her gün yeni bir şey öğreniyorum.” dedi….

guinnesslik-doktordan-ilginc-aciklama:-sanirim-sonsuza-kadar-yasayacagim

17.08.2022 20:30 Son Güncelleme:

People’ın haberine göre; 75 yıldır tıp alanında çalışan nörolog Dr. Howard Tucker, 10 Temmuz’da 100. doğum gününü kutladı. Tucker uzun yaşamını kısmen kariyerine olan tutkusuna bağladı.

Tucker, “Ben emekliliği uzun ömürlülüğün düşmanı olarak görüyorum. Hayatta kalmak ve çalışmak eğlencelidir, keyifli bir iştir. Her gün yeni bir şey öğreniyorum.” dedi.

Tucker yakın zamanda hasta görmeyi bırakmış olsa da, Cleveland’daki St. Vincent Charity Tıp Merkezi’nde tıp asistanlarına ders vermeye devam ediyor.

Dr. Howard Tucker, herkesin altın yıllarında çalışmaya devam edemeyeceğini kabul etmekle birlikte, geleneksel bir emekliliğin kendisini ilgilendirmediğini söyledi.

İnsanlara tavsiyelerde bulunan Dr. Tucker, “Eğer işten emekli olurlarsa, en azından bir hobi olarak bir şeyler yapmalılar, ister toplu iş ister kendi hobileri olsun, beyin için her gün bir uyarana ihtiyacınız var.” ifadelerini kullandı.

“Sonsuza kadar yaşayacağımı düşünüyorum”

Tucker hayatı boyunca hiç sigara içmediğini ve kış aylarında dahi gezintiye çıkarak o anları değerlendirdiğini söyledi.

“Gerçek olmadığını bilerek sonsuza kadar yaşayacağımı düşünüyorum” diyen Tucker, “Ama ben öyle hissediyorum. Ölümü hiç düşünmem. Bir kez ölürsün ama her gün yaşarsın… yaşamaya odaklan” ifadelerini kullandı.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir