Magazin

HABERLER || Ceren Hindistan kızının velayetini aldı!

Damla GÜLER / Milliyet.com.tr

İş insanı Ümit Aslan, beş yaşındaki kızı Arya’nın annesi oyuncu Ceren Hindistan’a velayet davası açmıştı. Kızının böbrek rahatsızlığı olduğunu ve uzun süre tedavi gördüğünü söyleyen baba Ümit Aslan, Hindistan’ın kızına bakamadığını iddia etmişti. Anadolu 14. Aile Mahkemesi’nde görülen dava sonunda mahkeme, baba Ümit Aslan’ın velayetin değiştirilmesi ya da ortak velayet düzenlemesi talebini reddetti. Mahkeme, babanın belli günlerde çocuğuyla şahsi ilişki kurması için yatısız görmesine karar verdi.

“ANNENİN EKSİKLİĞİ YOK”

Mahkemenin kararının ardından Ümit Aslan, karara itiraz etti. Ceren Hindistan’ın avukatı Levent Karakoç, şahsi ilişkinin de kaldırılması için karara itiraz etti. İtiraz dilekçelerini değerlendiren İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 11. Hukuk Dairesi de Aslan’ın itiraz talebini reddetti. Daire, anne Ceren Hindistan’ın çocuğun bakım, eğitim, sağlık ve korunma görevlerini ihmal ettiğine dair somur tespitler bulunmadığını belirtti. Çocuğun devam eden rahatsızlığının tedavisinin devam ettiğini belirten daire, annenin bu konuda eksikliği olduğunun tespiti olmadığını belirtti.

ANNENİN TALEBİ DE REDDEDİLDİ

Annenin velayet görevlerini ihmal ve istismar ettiğinin ispatlanamadığı belirtilerek, yerel mahkemenin velayetin değiştirilmesine ilişkin verdiği ret kararının doğru olduğu anlatılan kararda, annenin şahsi ilişkinin kaldırılması talebi de reddedildi.

“BEN HİÇBİR ZAMAN KAYBETMEM”

Mahkeme kararının ardından Ceren Hindistan, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, kendisini eleştirenlere cevap verdi.

32 yaşındaki oyuncu, şu mesajı yayınladı:

“Ben her zaman kazanırım demiştim. Nerede şu fütursuzca, hadsizce anneliğimi eleştiren sözde Magazin yorumcuları! Biri çıkıp da sağlık konusunda hekim gibi konuşuyordu, diğeri davanın hakimi gibi konuşuyordu! Neredesiniz? Aldınız mı cevabınızı? Ben hiçbir zaman kaybetmem. O sizin dedikodu masalarınızda, magazin adı altında benim anneliğimi eleştirip ve çocuğumun adını o ağzınıza pelesenk edip, yargı dağıtıp konuştuğunuz takdirde bir daha sükûnetimi korumam. Benim anneliğimi tek eleştirecek kişi, kimliğinde anne adı Ceren Hindistan yazan o melektir. Sizin haddinize değil dış kapının dış mandalları.

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x