Magazin

HABERLER: Safiye Soyman: Hastalanmadan önce oğlum Harun’la Amerika’ya gitmiştik

Safiye Soyman, henüz 13 yaşında, görücü usulü tanışıp 15 gün nişanlı kaldığı Ziya Akaröz ile evlenmişti. 1985’te Akaröz’den boşanan şarkıcının, Ümran Erler adında bir kızı (1975) ve Harun (1977) adında bir oğlu bulunuyor. Geçtiğimiz nisan ayında ‘2. Sayfa’ programına konuk olan 61 yaşındaki Türk Sanat Müziği sanatçısı, 24 yıldır MS’le mücadele eden oğlu Harun (45) hakkında açıklama yapmıştı.

“GÜNDE 30 KEZ ARIYORUM”

Safiye Soyman, “Oğlum şu an Burdur’da, oranın havası iyi geldi. Yardımcım Bekir oğlumu Burdur’a götürdü. Orada Harun’uma bir hareket geldi. ‘Oğlum rahat etsin’ diye hemen bir ev yaptırdım. Yazın Bodrum sıcak oluyor, Burdur’un havası daha iyi geldi. 24 yıldır sadece işim ve oğlum var. Hep bir aradayız, iş olduğu zamanlarda günde 30 kez arıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

“NE AMDDİ ME MANEVİ ANLAMDA YALNIZ DEĞİL”

1999 yılından bu yana iş insanı Faik Öztürk ile hayatını paylaşan ünlü sanatçı, Harun Akaröz’ün geleceğinin garanti altında olduğunu vurgulamıştı.

Son albümlerimde hep Harun’un sevdiği şarkıları seslendiriyorum. Sanatçı arkadaşlarımdan izin istiyorum, sağ olsunlar onlar da ücretsiz verdiler. Müzik Harun’a ilaç gibi geliyor. ‘Bana bir şey olursa’ diye hiç düşünmedim, ‘çocuğumun yanında olayım’ diye hep dua ettim. Onun her şeyi hazır. Onun geleceği garanti altında. Ne maddi ne manevi anlamda yalnız değil, kardeşi var, Faik abisi var.

DUYGULANDIRAN PAYLAŞIM

Soyman, hızla hastalığı ilerleyen ve yatağa mahkûm kalan Harun Akaröz’e bir bebek gibi bakıyor. Sanatçı, yıllar önce oğlu Harun ile gittiği Amerika seyehatinden bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı. Ünlü şarkıcı, Instagram gönderisine, “Hastalanmadan önce oğlum Harun’la konsere gitmiştik Amerika Dallas Teksas’ta hatıra fotoğrafı çektirmiştik” mesajını yazdı.

MS NEDİR?

Multiple Skleroz (MS), ataklarla kendini belli eden kronik merkezi sinir sistemi hastalığıdır. Merkezi sinir sistemi beyin, beyincik, beyin sapı ve omurilikten oluşur. Bu hastalığın adı beynin birden çok yerinde görülmesinden dolayı çoklu yani multiple, hasar gören dokularında sertleşmesinden dolayı sklerozdan gelmektedir. Bağışıklık sistemi vücudu dışarıya karşı korurken kendi hücrelerini tanır. Ancak bilinmeyen nedenden dolayı sistem bozulduğunda, bağışıklık sistemi kendi hücrelerine özellikle de sinir iletimini sağlayan beyin ve omurilikteki hücrelere karşı saldırı düzenler. Ataksız veya ataklar şeklinde seyredebilen bir hastalıktır. Ataklar; kişide var olmayan kol veya bacaklarda güçsüzlük, görmede bozukluk veya denge gibi sorunların 24 saat boyunca devam etmesine denir.

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x