Magazin

HABERLER. Tarık Akan ölümünün 6’ncı yılında mezarı başında anıldı

1970 yılında Ses dergisinin düzenlediği ‘Sinema Artist Yarışması’nda birinci olan, ‘Solan Bir Yaprak Gibi’ filmiyle 1971’de sinemaya adım atan Tarık Akan için Bakırköy Zuhuratbaba Mezarlığı’nda bulunan kabri başında anma töreni düzenlendi. Ölümünün 6’ncı yıl dönümünde mezarı başına gelen sevenleri, karanfiller bıraktı, dualar etti.

“ONU ÇOK ÖZLÜYORUZ”

Unutulmaz filmler ‘Canım Kardeşim’, ‘Hababam Sınıfı’, ‘Ah Nerede’, ‘Sev Kardeşim’, ‘Mavi Boncuk’, ‘Sürü’, ‘Maden’ ve ‘Yol’da kamera karşısına geçen Tarık Akan’ın tarih öğretmeni Tamay Erdoğan, “Tarık Bey herkesin bildiği gibi önemli bir sanatçı, eğitime iyi destek veren, iyi bir iş veren ve çalışanlarıyla mutlu biriydi. Onu çok özlüyoruz. Yeri kolay doldurulacak gibi değil. Onu özlemle saygıyla anıyoruz, nur içinde yatsın. 22 yıl beraber çalıştık, arıyoruz onu” dedi.

“GENÇLİĞİMİZDE HEPİMİZ ONA BENZEDİK”

Akan’ın arkadaşı Cemal Altın, “Kendisinin burada çay bahçesi vardı, ona giderdik. Filmleriyle beraber bu halka hizmet etti. Gençliğimizde hepimiz ona benzedik, hep saçımızı uzattık ve onun gibi taradık. Güzel şeyler bıraktı” ifadelerini kullandı.

“TAŞ MEKTEP BİZE BIRAKTIĞI MİRAS”

Tarık Akan’ın arkadaşı Ziynet Dinçer, “Tarık Akan’ın okulunda çalışıyorum. Ziyaret için geldim. Farklı bir yönünü söylemek istiyorum. Tarık Akan’ın eğitimci yönünden bahsetmek istiyorum. Bir okulu var; Taş Mektep. Taş Mektep, Tarık Akan’ın bize bıraktığı bir miras. Onu sonuna kadar yaşatacağız” şeklinde konuştu.

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x