Magazin

HABERLER || Üç Kız Kardeş’in son bölümünde neler oldu?

Bahar GENCER/ Milliyet.com.tr

Salı akşamları Kanal D’de yayınlanan ve İclal Aydın’ın aynı adlı romanından uyarlanan ‘Üç Kız Kardeş’, dizisinin başrollerini; Berker Güven, Özgü Kaya, Almila Ada, Melisa Berberoğlu, İclal Aydın, Reha Özcan ve Veda Yurtsever paylaşıyor. 13 Eylül akşamı ikinci sezona merhaba diyen yapım, 17’nci yeni bölümüyle ekranlara geldi.

NESRİN HAFIZASINI KAYBETTİ

‘Üç Kız Kardeş’ dizisinin son bölümünde; Rüçhan Hanım’ın kızına yaptıklarını duyan ardından da Mine’nin bebeğinin babasının Somer olduğunu öğrenen Nesrin, büyük bir rahatsızlık geçirdi. Sezon finalinde baygın bir şekilde kalan Nesrin’in beynine pıhtı attığı ve eşi, kızları dahil her şeyi unuttuğu ortaya çıktı.

Annelerinin hastalığı ile hayatları değişen Türkan, Dönüş ve Derya’dan; Dönüş, evde halası ve babasıyla birlikte annesine göz kulak olurken; Türkan ise Somer ile yeni evinde tertemiz bir sayfa açtı. Fatih’in kendisine kızı olduğunu söylemesiyle daha da hırçınlaşan Derya ise sorularının cevaplarını alamadığı için babası ve kardeşlerinden davranışlarıyla intikam almaya başladı. Annelerinin hastalığı yüzünden çok üzülen Türkan, Derya ve Dönüş; konuşması için ona gözyaşlarıyla ayrı ayrı yalvardı.

SOMER BABA OLDU

Tüm bunlar yaşanırken; Mine’nin erken doğum yapması, Somer’in gerçekleri öğrenmesine vesile oldu. Kızına babaannesinin adı olan Kiraz ismini veren Somer, ona kimlik çıkarmaya gittiğinde, Mine ve Nihat’ın hala evli olduğunu öğrendi. Mine’ye öfkelense de bebeği için uğraşan Somer, Nihat’ın onu nüfusuna almasıyla çılgına döndü.

Kızını kaybetmemek için uğraşan Somer, Mine’yi ve bebeği saklamaya karar verdi. Kendisine yardım eden Selçuk’a, Mine’nin umrunda olmadığını, her şeyi kızı için yaptığını söyledi. Mine de Somer’in bu sözlerini duydu. Bu sırada torunlarının dünyaya geldiğini öğrenen Rüçhan ve Özer Korman ise Somer’in Mine’yi sakladığı eve giderek, bebeği gördü. 

PEŞİNDE ADAMLAR OLAN TÜRKAN’A, RÜÇHAN’DAN YARDIM ELİ

Annesinin sessizliğine tahammül edemeyen ve kendini suçlayan Türkan, evini gözetleyen ve kendisini takip eden adamlardan korktu. Türkan’ı; kendilerini Ferit’in gönderdiğini söyleyen ve onu sıkıştıran adamlardan Özer’in oğlu Mustafa kurtardı. Ne yapacağını bilemeyen Türkan, durumu Ayla’ya anlatınca Rüçhan da olanları öğrendi. Hemen harekete geçen ve gelinine giden Rüçhan Korman, ona eve geri dönmelerini söyledi. 

Önce bunu kabul etmek istemeyen Türkan, Somer, Nihat’la kavga edip gelince bunu Ferit’in yaptığı zannetti. Kocasına Ferit’le kavga edip etmediğini soran Türkan, aldığı tepki sonrası; kayınvalidesinin evine gitmeyi kabul etti. Durumu Somer’le paylaşan Türkan, ona gerçekleri söylemeden, evde sıkıldığını ve oraya gitmek istediğini söyledi.

RÜÇHAN KORMAN’DAN ŞOKE EDEN PLAN

Bu teklifi kabul eden Somer, karısını da alarak annesinin evine döndü. Oğlu ve gelininin geri gelmesine mutlu olan Rüçhan, yemek öncesi çalışma odasına geçince gerçek ortaya çıktı. Somer’in eve dönmesi için her şeyi planlayan ve Türkan’ı tuzağa düşüren Rüçhan, tuttuğu adamlara paralarını yolladı.

MİNE’NİN PLANI İŞE YARADI

Türkan’la odasına çekilen ve tam ona gerçekleri anlatacak olan Somer, Mine’nin telefonuyla evden çıktı. O sırada Nihat, Kiraz’ı alıp gidince, Somer ve Mine de peşinden gitti. Nihat’ı döven Somer, hem bebeğini hem de eski aşkını alarak annesinin evine götürdü. Bu sırada Mine’nin her şeyi Somer’i geri kazanmak için yaptığı ortaya çıktı. Nihat’ı kendi çağıran Mine, ardından sanki eve zorla gelmiş gibi Somer’i aradı.

NESRİN’İN BEBEK HAZIRLIĞI

Kimseyle konuşmayan ve hiçbir şeyi hatırlamayan Nesrin’in bebek hazırlığı yapması ise Rüçhan’ı şüphelendirdi. Hazırlıkları Mine’ye yoran Rüçhan, durumu eşi Özer Bey ile de paylaştı. Kimseyle konuşmayan ve odasından çıkmayan Nesrin, işini bitirdiğinde elinde çantayla Sadık diye seslendi. Bu durum, önce eşi ve Dönüş’ü sevindirdi. Ancak Nesrin’in ‘Bebeğe yetişmemiz gerek’ demesi, yeşeren umutları söndürdü.

‘TÜRKAN’A YAZIK CİDDEN’

Nesrin’in hastalığının kızlara olan etkisi, Rüçhan ve Mine’nin, Türkan ve Somer’e kurduğu oyunlar; yeni sezonun ilk bölümüne damga vurdu. Türkan ve Somer’in düştüğü durum sosyal medyada gündem oldu. İşte o yorumlardan bazıları…

Türkan gerçekten ne istiyorsun?”, “Türkan yapma sen de yine başa döndük”, “Rüçhan ve Mine’nin entrikaları der susarım”, “Somer yine yanlış taraftasın”, “ Türkan ‘a yazık cidden”, “Türkan ‘a hiçbir şey anlatmadan. Mine ile kızını Türkan’ın olduğu eve getirmek? Somer bu defa ne yalan söyleyecek bakalım”, “Pes Rüçhan, yine Türkan’ı üzecekler”, “Somer, Mine’yi eve getirmek ne?”, “Somer yine yalan söyleyip, Mine ve Türkan’ı aynı eve sokacak”, “Ah Mine, küçük Rüçhan olmuşsun”, “Mine yine yaptı yapacağını”, “Türkan ve Somer’in mutluluğu hayal oldu.

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x