Magazin

Haberler: ‘Yargı’ son bölümde sürpriz gelişme!

Kanal D dizisi ‘Yargı’, 24 Nisan Pazar akşamı yayınlanan 30’uncu bölümü ile zirvede yer aldı. Yeni bölüm, AB kategorisinde 9.33 reyting ve yüzde 26,05 izlenme payı, 20+ABC1 kategorisinde 8.60 reyting ve yüzde 23.37 izlenme payı, Total kategorisinde ise 6.33 reyting ve yüzde 17.98 izlenme payı elde ederek, tüm kategorilerde birinci oldu. Sevilen yapım, aldığı yüksek izlenme oranı ile aynı zamanda AB kategorisinde haftanın birincisi oldu.

SON BÖLÜMDER NELE OLDU?

Eren’in (Uğur Aslan) Zafer’e (Ali Seçkiner Alıcı) üç el ateş edildiğini fark etmesi, cinayetin seyrini değiştirdi. Cinayet mahallinde üçüncü bir şahsın varlığına dair şüpheleri giderek artan Pars (Mehmet Yılmaz Ak) ve Eren, bu delilin üzerine gitme kararı aldı. Akıllara gelen ilk isim Serdar (Eray Ertüren) olurken, Serdar’ın sorgulanacağını duyan ve kendisinden bir şeyler sakladığından şüphelenen Yekta (Uğur Polat) soluğu Serdar’ın yanında aldı. Serdar bir şeyler sakladığını inkar etse de izleyenler, Zafer’in ölümüne sebep olan kurşunları Serdar’ın sıktığına tanıklık etti.

Çınar (Arda Anarat) ve Metin’in (Hüseyin Avni Danyal) masum olma ihtimallerine dayanamayan Ceylin (Pınar Deniz), Metin’in tutuklu yargılanması için dilekçe verirken, aynı zamanda Yekta’yı neden ele vermediğini Pars’a açıkladı. Karşılığında ise Yekta’nın yaptıklarının bedelini ödemesi için Pars’tan yardım sözü aldı.

BEKLENMEDİK HAMLE

Ilgaz’dan (Kaan Urgancıoğlu) bir seçim yapmasını isteyen Ceylin, bu davaya hiçbir şekilde müdahil olmadığı takdirde Ilgaz’la beraber olmaya devam edebileceklerinin altını çizdi. Hissettiği vicdan azabı ve mahcubiyetle iyice ezilen Ilgaz ise Ceylin’i tercih etti.

Davada yaşanan gelişmeler ve ortaya çıkan üçüncü şahıs şüphesi Ceylin’i deliye döndürdü. Hırsını Ilgaz’dan çıkartan ve onun da suçlu olduğunu söyleyen Ceylin, Ilgaz’ın beklenmedik bir hamlesiyle karşılaştı. Ceylin’in kendisine ve ailesine olan öfkesinin dinmeyeceğinden emin olan Ilgaz evi terk etti.

Zaman atlamasının yaşandığı final sahnesinde; Eren’in, cinayet şüphesiyle Ceylin’i göz altına almaya gelmesi gerilimi iyice arttırdı. Ceylin’in eski müvekkili Çağdaş (Orkun Can İzan), beraber kaçtığı sevgilisi Cansu (Birce Bircan) ve Ilgaz ile Derya’nın (Şükran Ovalı) birlikte baktığı dosyadaki öldürülen hakim arasındaki bağın ne olduğuna dair gizem giderek yükseldi.

OYUNCU KADROSU

Ay Yapım imzalı Yargı’nın kadrosunda; Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz ile beraber Hüseyin Avni Danyal, Uğur Polat, Cezmi Baskın, Mehmet Yılmaz Ak, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Arda Anarat, Şükran Ovalı, Pınar Çağlar Gençtürk, Başak Gümülcinelioğlu, Nilgün Türksever, Onur Özaydın, Özlem Çakar Yalçınkaya, Beren Nur Karadiş, Zeynep Atılgan ve Merve Ateş yer alıyor.

Sema Ergenekon’un kaleminin Ali Bilgin’in rejisiyle buluştuğu Yargı dizisi, yeni bölümüyle her pazar akşamı saat 20.00’de Kanal D’de.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu