Harika Bir Deriye Sahip Annelerin Yakından Korunan 10 Sırrı


0

Harika Bir Deriye Sahip Annelerin Yakından Korunan 10 Sırrı

Kadınların ve annelerin, yaşları veya mali durumları ne olursa olsun, ciltlerini sağlıklı ve parlak tutmak için yapabilecekleri birçok şey vardır. İyi yaşam tarzı alışkanlıkları ve doğru ürünleri kullanmak, sağlıklı ve çekici cildi korumak için uzun bir yol kat eder. Harika cildinizi korumanın bir parçası da yapmaktan kaçındığınız şeyleri içerir. Daha iyi bir cildi korumak için tüm ipuçları ve püf noktalarının 10’u en önemlisi olarak öne çıkıyor.

Efor sarfetmek

Cildini sağlıklı ve çekici tutmada en başarılı kadınlar çaba sarf edenlerdir. Koşullarınız ne olursa olsun cildinize iyi bakabilirsiniz. En iyi yüz bakım ürünleri için yeterli paraya sahip olmak yardımcı olur. Birçok fiyat seviyesinde seçim yapabileceğiniz yüzlerce veya binlerce cilt bakım ürünü vardır .
Kenevir ve diğer organik maddeler içerenler gibi yeni ürün serileri denemeye değer olabilir. Kenevir, birçok sağlık yararı gösterdi ve yasal statüsü iyileştirildikçe daha popüler hale geldi. Doğal bir üründür ve kenevir yağı güçlü bir doğal nemlendirici olabilir, vitaminler, Omega-3 yağı ve cilde fayda sağlayan diğer besinlerle dolu olabilir.
Ancak, daha iyi, daha çekici bir cilde sahip olmanın en önemli kısmı çaba göstermektir. İyileştirilmiş bir cilt için çoğu iyi fikir, belirli bir çaba ve özen gerektirir. Yaşam tarzı değişiklikleri ve fedakarlıklar gerektiren birkaç fikir var. Kişi yaşlandıkça bu çabalar karşılığını verir.

Harika Bir Cilt İçin En İyi 10 Sır

Daha sağlıklı, çekici bir cilt için tüm ipuçları arasında bu 10 tanesi öne çıkıyor. Bu on fikri uygularken , cilt bakımı rutininize daha yararlı stratejiler ekleyebilirsiniz.

  1. Dışarıdayken cildinizi güneşin zararlarından koruyun. Sabah rutininizin bir parçası olarak, yüksek SPF numaralı cilt losyonu uygulayın. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için güneş kremi kullanmak önemlidir. Uzun açık hava etkinlikleri için daha yüksek kaliteli güneş kremi uygulayın. Cildinizi gerçek güneşten korumanın yanı sıra bronzlaşma yatakları kullanmayın. Verdikleri zarar geri alınamaz. SPF korumalı cilt losyonu kullanmak ve şapka ve güneş gözlüğü takmak işe yarayan adımlardır.

UV koruması en az 30 numara veya daha yüksek olmalı ve geniş spektrumlu koruma sağlamalıdır. Ayrıca her gün giyilmelidir. Güneşe maruz kaldığınızda her iki saatte bir güneş kremi sürmeyi düşünün. Bu, ayak işlerini yapmak, araba kullanmak, uçağa binmek, bahçeyle uğraşmak, yürüyüşe çıkmak ve tüm açık hava etkinlikleri için geçerlidir.

  1. Sağlıklı ve dengeli bir yaşam sürmek cilt için harikalar yaratacaktır. Sağlıklı bir yaşam sürmek, yeterince uyumayı, stresten kaçınmayı, düzenli egzersiz yapmayı, susuz kalmayı ve sigara, yasadışı uyuşturucular ve çok fazla alkol gibi kötü alışkanlıklardan kaçınmayı içerir. Sabahları ve yatmadan önce günlük cilt bakım rejimi şarttır.
  2. Cilt tipinize ve bütçenize göre en iyi cilt bakım rutini ve ürünlerini bulun ve kullanın . Süper pahalı olmak, bir ürünün en iyisi olduğu anlamına gelmez. Bütçe aralığınızda kaliteli ve incelemelere sahip güzellik ürünlerini bulun. Hassas cilt, kuru cilt, yağlı cilt ve akne eğilimli cilt gibi cilt tiplerinin tümü farklı tipte temizleyiciler ve losyonlar gerektirir. Kahverengi lekeli daha yaşlı cildin farklı bir ürüne ihtiyacı vardır. Pazardaki en yeni şey için ürünleri değiştirmeye devam etmeyin. İşe yarayan ve bunlara sadık kalan ürünleri bulun.
  3. Temiz tutun. Yastık kılıflarının, makyaj fırçalarının ve yüzünüze temas eden her şeyin temiz olduğundan emin olun. El bezlerini düzenli olarak değiştirin ve yüz fırçalarını sık sık temizleyin. Ve yüzünüze ellerinizle dokunmaktan kaçının. Bu, hastalığa ve cilt hasarına neden olabilecek bakteri, mikrop ve virüslerin yayılmasını önler. Bu tavsiye, telefonunuzu mikroplar, virüsler ve diğer patojenlerin üreme alanı olmaması için her gün temizlemeyi içerir. Ayrıca, telefonu cildinize bastırmaktan kaçının. Gözlükleri ve güneş gözlüklerini düzenli olarak temizleyin.
  4. Mümkün olduğunca gece sekiz saate yakın uyuyun ve yastık kılıflarını sık sık değiştirin. Bazı uzmanlar ipek yastık kılıflarına yemin ediyor. Uyku, cildi canlandırmak ve kişinin genel sağlığına katkıda bulunmak için önemlidir. Sağlıklı bir insanın cildi daha iyidir. Yatmadan önce yüzünüzdeki ve boynunuzdaki cildi temizleyin ve nemlendirin. Makyajı açık bırakmak, kırılmalara, ince çizgilerin şiddetlenmesine, genişlemiş veya tıkanmış gözeneklere ve ölü deri hücrelerinin dökülmemesine neden olabilir. Daha kaliteli bir uyku elde etmek için, zihnin, vücudun ve cildin onarılmasına ve canlanmasına yardımcı olan derin uyku için tüm elektronik cihazları yatak odasından çıkarın.
  5. Göz makyajını nazikçe temizlemek için özel dikkat gösterin. Göz çevresindeki cilt, yüzdeki en hassas olanıdır. Özel bakıma ihtiyacı var. Göz makyajını çıkarmada kaba davranmak bu cildi gerebilir ve daha fazla yaş çizgilerinin oluşmasına neden olabilir. Cildi tahriş ve hasardan korumak için göz çevresinde ve tüm yüzünüzde nazik ürünler kullanın.
  6. Hidrasyon, hidrasyon, hidrasyon. Günde en az sekiz bardak su içmeye çalışın. Kahve, çay, alkol ve gazlı içecekler sayılmaz. Spor içecekleri ve diğer tatlı içecekler çok fazla şeker ve çok fazla kalori ekler. Su güzel, kepeksiz, tamamen nemli bir cilt elde etmeye yardımcı olur. İyi hidrasyon, bir kişinin vücudunun içte ve dışta sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.
  7. Cilt bakımı rutininizde antioksidan serum gibi daha yeni cilt bakımı seçeneklerini kullanmayı düşünün. Antioksidan serumlar, cildin UV’yi ve ince çizgiler dahil diğer hasarları onarmasına yardımcı olabilir. Haftada bir cildi nazikçe pul pul dökmek için yeni ürünler kullanmayı düşünün. Bunlar arasında glikolik asitli kimyasal peelingler, yumuşak ovalamalar ve hatta derma planlaması bulunur. Her cilt tipi için nazik, etkili yüz maskeleri de vardır. Bunlar haftada bir kez kullanılabilir.
  8. Cildi sağlıklı ve çekici tutmak için diyetlerimiz çok önemlidir. Bol miktarda meyve, sebze, protein ve diğer besinler içeren dengeli bir diyet yapın. Sağlıklı bir diyet, kötü karbonhidrat türleriyle dolu abur cubur yiyecekleri dışlamalıdır. Karbonhidratlar, bir kişinin cildinin glikasyonunu hızlandırabilir. Bu, şeker moleküllerinin kendilerini cilde ve diğer hücrelere bağladığı ve kollajenin parçalanmasına ve hatalı biçimlendirilmiş hücrelerin üretimine neden olduğu zamandır. Bu iyi birşey değil. Suçlular arasında beyaz ekmek, şeker, makarna, kek, kurabiyeler ve diğer unlu mamuller, şekerlemeler ve cipsler bulunur. Şekerli içecekler de suçlu olabilir. Sigara içmek, alkollü içki içmek ve yasadışı uyuşturucu kullanmak da daha yaşlı görünen hasarlı cilde neden oldukları için önerilmez.

Yeşil sebzeler, taze meyve, yağsız protein, yoğurt, kuruyemiş ve tohumlar gibi işlenmemiş, yüksek besleyici gıdalar tüketin. Vücudunuzun ve yüz cildinizin sağlık için ihtiyaç duyduğu tüm farklı besinleri sağlayan dengeli bir diyet yaptığınızdan emin olun.

  1. Her gün harekete geçin. Hayır, hepimiz her gün veya günde birkaç kez takip edilecek egzersiz rutinleri olmasını sevmiyoruz. Ancak bu egzersizler daha sağlıklı ve enerjik olmamıza yardımcı olur. İyi egzersizler arasında yürüme veya koşma, yoga, spin dersleri, ağırlık kaldırma, kardiyo egzersizleri, esneme hareketleri ve dolaşımı artıran, terleten, stres seviyelerini düşüren ve enerjiyi artıran her türlü iyi planlanmış egzersiz rutini bulunur. İyi egzersiz rutinleri birey için tasarlanmıştır ve uzun vadede buna ayak uydurmak mümkündür. Vücudun farklı kaslarını ve bölümlerini hedeflemek için egzersizleri arada bir değiştirin. Egzersiz rutinleri, yerel bir sağlık kulübü veya spor salonunun yardımcı olabileceği bir alandır. Bir eğitmenden sizin için mükemmel egzersiz rutini tasarlamasını isteyin.

Parlayan, Sağlıklı Bir Cilt İçin Daha Fazla İpucu

Cilt uzmanları ve harika bir cilde sahip kadınların daha iyi bir cilt için denemek için daha fazla ipucu vardır ve bunları canlandırmak ve çizgileri en aza indirmeye yardımcı olmak için yüze ve boyuna masaj yapmayı içerir. Bazı kadınlar bal içeren yan ürünlere yemin eder. Bal, cildi iyileştiren ve besleyen besinler ve enzimler içerir.
Uzmanlar kadınlara yüzlerinin yanı sıra boyunlarına ve ellerine de bakmalarını tavsiye ediyor. Boyun ince bir cilde sahiptir ve elastikiyetini kaybedip yaşlı görünebilir ve eller zor kullanılır. Harika bir yüze sahip olmak, boyun ve eller benekli ve yaşlı görünüyorsa pek bir şey ifade etmez. Yüksek SPF derecesine sahip losyon kullanmak ellerin korunmasına yardımcı olur. Boyun bölgesinde maske kullanmak cildin daha genç ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilir.
Doğrudan ısıya maruz kalmamak da önemlidir. Bu ısı kaynakları güneşe maruz kalmaktan farklıdır. Fabrikalar, restoranlar ve ev mutfaklarındaki şömineler, ısıtıcılar, kamp ateşleri ve ısı kaynaklarını içerir. Sıcağa çok yaklaşmak, kolajen parçalanmasına ve iltihaplanmaya neden olarak cilde zarar verebilir. Cilt kuruyabilir ve tahriş olabilir. Bu nedenle, bir adım geri atın ve yüksek ısı kaynaklarına yakın harcanan zamanı sınırlayın.
Birden fazla uzmanın güzellik tavsiyelerine bakarken, aynı tavsiye sürekli olarak karşımıza çıkıyor. Listelenen en önemli şeyler, bol miktarda kaliteli uyku, dengeli, sağlıklı beslenme, sulu kalmak, her gün egzersiz yapmak ve sadakatle takip edilen iyi bir günlük cilt bakımı rejimine sahip olmaktır. Yapma listelerinde herkes abur cuburdan, sigara içmekten, solaryumdan, korunmasız güneşe maruz kalmaktan ve diğer kötü alışkanlıklardan kaçınmak konusunda hemfikirdir.


beğinip arkadaşlarınla paylaşır nısın?

0

Tepkiniz nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Biçim Seçin
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format