İlişkiler

Düğün Salonu Fiyatları 2023 – Yemekli Ve Yemeksiz Ortalama Düğün Mekanları…

Düğün tarihi ve mekan ile beraber masa dekorasyonunun yanı sıra, yemekli veya yemeksiz olması şeklinde düğün…

Düğün Halay Şarkıları Listesi 2023 – Düğünde Çalınabilecek Halay Müzikleri…

Romantik ve aşk dolu şarkılar düğünlerin vazgeçilmezleridir. Ancak düğünün bir diğer vazgeçilmezi de halaylardır.…

Damat Bohçası Listesi 2023 – Erkek Nişan Bohçası İçerisinde Neler Bulunur?

Erkek bohçası olarak da bilinen damat bohçası, kız tarafının hazırladığı ve damadın gün içerisinde kullanacağı…

Sevgiliye Sorulacak Sorular 2023: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik…

Mutlu bir evlilik veya ilişki için iletişim çok önemlidir. Sağlıklı bir ilişki için akılda şüphe kalan…

Cilt Bakımı

Burçlar

Aslan Burcu Kadını

class='cf'>Aslan burcu; insanları etkisi altına alırken hiç zorlanmayan bir burçtur. Aslan burcu kadınlarının…

Başak Burcu Kadını

class='cf'>Zodyak’ın on iki burcundan altıncısı olan başak burcuna mensup kadınlar; güçlü, hırslı, başarılı ve…

Balık Burcu Kadını

class='cf'>Balık Burcu Kadını Temel Özellikleri Nelerdir?Balık burcu kadını genel anlamda duygusal, sezgileri…

İkizler Burcu Kadını

class='cf'> İkizler burcunda olan kadınlar, anlaşılması güç insanlardır. Onların sırlarını çözmek için kafa…

Boğa Burcu Kadını

class='cf'> Boğa burcu kadını, annesine karşı aşırı düşkündür. Hayatını anne ekseni çevresinde çizmeyi…

Oğlak Burcu Kadını

class='cf'>Oğlak burcu kadınları; gelecek kaygısı yaşayan burçlar içerisinde yer alır. Bu özelliklerinden ötürü,…

Hollywood starlarının şaşırtıcı saç bakım sırları

2

Hollywood, hem moda hem de güzellik sırları konusunda hepimizin önemli ilham kaynaklarından. Tabii ki onların en önemli moda evlerinden giyinmelerine ve dünyaca üne sahip kozmetik ürünlerden, makyaj sanatçılarından ve kuaförlerden destek almalarına alışığız. Ama bazen öyle güzellik sırları ile karşımıza çıkıyorlar ki şaşırıyoruz. Özellikle karantina döneminde “DIY” (Do It Yourself) yeteneklerini iyice geliştiren ünlü isimlerin çoğu zaman aile büyüklerinden, annelerinden, anneannelerinden miras bazı şaşırtıcı güzellik sırlarını ve yorumlarımı sizin için derledim.

SIENNA MILLER’IN KETÇAP HİLESİ

Sienna Miller bir rolü için saçını kızıl tonuna boyamaya karar veriyor. Bunu yaparken de en iyisi en doğalı mantığını yürüterek kına kullanmaya karar veriyor. Tabii çoğu zaman en doğalı en iyisi olsa da ve ben de doğallık taraftarı olsam da, kına her zaman temkinle yaklaşılması gereken bir malzeme. Kınadan çok pişman olan Miller, saçını doğal sarısına geri döndürmek için 1 yıl boyunca her akşam saçlarına ketçap maskesi yapmış. Böylece rengi akıtmış. Ketçabı klor nedenli yeşilleşen saçlarına kullananlar da yok değil. Ama bana göre çözümü daha hızlı bir şekilde işinin ehli bir kuaför ile de bulunabilirdi. Tabii böylesi çok daha dikkat çekici bir haber.

BLAKE LIVELY VE MAYONEZ KÜRÜ

Biliyorum içinizden bu ne diyor olabilirsiniz, kendinizi fast food bir restoranda sananlar da olabilir. Ama Lively o çok gür ve havalı altın saçları için sırrının mayonez maskesi olduğunu söylüyor. Annesinden ona miras kalan bu güzellik tüyosuna göre mayonezin içindeki yağ saça nemi hapsediyor ve yumurtadan gelen protein de besliyor. Ama şöyle bir konu var ki, bu tarz besinlerin yeri (özellikle içinde hayvansal içerik olanlar) mutfak, kozmetik ürünlerin ise banyo. Çünkü bu farklı ürün grupları için farklı teknolojiler ile çalışıyor ve mide enzimleri ile hazmedilmesi için hazırlanan bir ürün saça aynı oranda nüfuz etmeyebilir. Bu yaptığı maskenin içerisindeki tek gerçeklik yağın nem tutma fonksiyonu ama bunun da çok daha iyisini saç için hazırlanan bir üründen sağlayabilirsiniz.

NICOLE KIDMAN’IN KIZILCIK SUYU

Nicola Kidman’ın kızıl saçlı olduğu dönemlerde kullandığı bir sır da kızılcık suyu. Saçının tonunu koruyabilmek için banyoda kızılcık suyundan faydalandığından bahsediyor. Kızılcık suyunun, özellikle reçelini ve şerbetini yapmayı denemiş olanlar ne kadar güçlü renge sahip olduğunu bilirler. Bu tüyo konusunda kararsız kaldım diyebilirim. Saçı boyamak için tabii ki değil ama saçın rengini korumak için belki işe yarayabilir.

SUKIE WATERHOUSE VE KOLA

Eskiden saçların rengini güneşten açmak için kullanılan kolayı genç yıldız saçına doku ve volüm kazandırmak için kullandığından bahsediyor. Kolayı sürdüğünde saçlarının “Amazon’lara gitmiş” gibi durduğunu söylemiş. Yani bahsettiği şey çamur, nem ve rüzgarın bileşimi ile ortaya çıkan hafif “survivor” tadında bir saç olabilir. Bunu elde etmek için herhangi bir asitli ve şekerli sıvıyı saça sürmek yeterli olur ama saçı çok yıpratacağından bunu da evde denemenizi önermiyorum.

HİÇBİRİ SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİL

Bana göre buradaki saç tüyolarının çoğu dikkat çekici ama “sürdürülebilir” değil. Yani belki günü kurtarır ama çareyi yine de saç için özel hazırlanmış bakım ürünlerinde ve şampuanlarda aramak en iyisi bana göre. Mesela size kendimden bir örnek olarak; eskiden saç rengi açılırken saç çok hamurlaşırsa limon kullanılırdı. Bu saçı anında yoluna sokar, tellere ayırır ve yumuşatır. İşi yapan büyük ihtimalle içindeki sitrik asit ama limonu sürekli saçınıza kullandığınızı düşünemiyorum. Saçınız çok yıpranır ve kopmalar kaçınılmaz olur. Sülfat, silikon ve paraben gibi içeriklerin bizleri korkuttuğunu biliyorum ve içeriği doğal, temiz ürünler kullanmak benim de tercihim ama bunlar mutfak ürünleri değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.