Hücreleri baştan aşağı yeniliyor! Sadece 1 bardağı 10 yaş gençleştiriyor...

Hücreleri baştan aşağı yeniliyor! Sadece 1 bardağı 10 yaş gençleştiriyor…

Cildimizi genç ve canlı göstermek için birçok yöntemler deneriz. Gün içinde çeşitli cilt bakımları yaparak bu canlılığı sağlamaya çalışırız. Fakat geçici olarak işe yarasa da kalıcılığı pek uzun sürmez. Bu yüzden tükettiğimiz besinler önemli rol oynuyor. İşte bu içecekler sizi olduğunuzdan daha genç gösterecek, sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlayacak….

Giriş Tarihi: 27.12.2022 09:10

Sizin için araştırdığımız bu içecekler; vücut sıvılarının dengesini ve işleyişini korumak için önemli olan hidrasyona yardımcı olur, bize enerji verir, cildimizi esnek ve parlak tutar. Gelin sağlığınızı koruyan, sizi gençleştiren bu içeceklere birlikte bir bakalım.

 

KIZILCIK SUYU

Kızılcık suyu sadece antioksidanlar ve yüksek düzeyde C vitamini içermekle kalmaz, aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonlarını önleme ile de ünlüdür. Bununla beraber yüksek konsantrasyonda flavonoidler içerir. Her ikisi de sağlıklı bir kalbi destekleyen vücuttaki iyi kolesterol seviyelerini artırır. Bu besinin bir bardağı tüm hücrelerinizi yenilemeye yetiyor.

 

LİMON VE ZENCEFİL ÇAYI

Ilık bir fincan limon ve zencefil çayının pek çok faydası vardır. Sabahları limon suyu içmek, sindirime ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Zencefil ise iltihabı azalttığı için cilt sorunları olanlar için harika bir vitamin kaynağıdır. Eğer tadı acı gelirse bal ile tatlandırabilirsiniz.

 

NAR SUYU

Birçok kişi tarafından süper gıda olarak kabul edilen nar, genel sağlığa katkıda bulunan en güçlü, besleyici yoğun gıdalardan biridir. Bir bardak nar suyunun yeşil çay, yaban mersini, veya kızılcıktan daha fazla antioksidan içerdiği bilinmektedir.

 

Antioksidanlar, vücudumuzdaki serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı olan bazı gıdalarda bulunan doğal bileşiklerdir. Serbest radikaller vücudumuzda doğal olarak bulunan ancak hücrelerimizdeki yağlara, proteinlere ve DNA’ya saldıran maddelerdir. Bunlar farklı türde hastalıklara neden olabilir ve yaşlanma sürecini hızlandırabilir.

 

SALATALIK VE LİMON SUYU

Güne enerjisiz başlamaktan daha mutsuz bir şey olamaz, salatalık antioksidanlar sağlayan ve sizi nemli tutan doğal bir besindir. Salatalık, nane ve limonun katkı maddeleri, vücudunuzun düzgün işlevlerini teşvik edecek kolay bir antioksidan infüzyonudur.

 

Ayrıca kan basıncını düşürmek, kanseri önleyerek, sağlıklı bileşenler vücudun iyileşmesine yardımcı olur ve hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bu karışım daha genç hissetmenizi sağlayacak.

 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir