İlişkiler

Düğün Salonu Fiyatları 2023 – Yemekli Ve Yemeksiz Ortalama Düğün Mekanları…

Düğün tarihi ve mekan ile beraber masa dekorasyonunun yanı sıra, yemekli veya yemeksiz olması şeklinde düğün…

Düğün Halay Şarkıları Listesi 2023 – Düğünde Çalınabilecek Halay Müzikleri…

Romantik ve aşk dolu şarkılar düğünlerin vazgeçilmezleridir. Ancak düğünün bir diğer vazgeçilmezi de halaylardır.…

Damat Bohçası Listesi 2023 – Erkek Nişan Bohçası İçerisinde Neler Bulunur?

Erkek bohçası olarak da bilinen damat bohçası, kız tarafının hazırladığı ve damadın gün içerisinde kullanacağı…

Sevgiliye Sorulacak Sorular 2023: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik…

Mutlu bir evlilik veya ilişki için iletişim çok önemlidir. Sağlıklı bir ilişki için akılda şüphe kalan…

yakın zamanda Gönderilenler

Cilt Bakımı

Burçlar

Aslan Burcu Kadını

class='cf'>Aslan burcu; insanları etkisi altına alırken hiç zorlanmayan bir burçtur. Aslan burcu kadınlarının…

Başak Burcu Kadını

class='cf'>Zodyak’ın on iki burcundan altıncısı olan başak burcuna mensup kadınlar; güçlü, hırslı, başarılı ve…

Balık Burcu Kadını

class='cf'>Balık Burcu Kadını Temel Özellikleri Nelerdir?Balık burcu kadını genel anlamda duygusal, sezgileri…

İkizler Burcu Kadını

class='cf'> İkizler burcunda olan kadınlar, anlaşılması güç insanlardır. Onların sırlarını çözmek için kafa…

Boğa Burcu Kadını

class='cf'> Boğa burcu kadını, annesine karşı aşırı düşkündür. Hayatını anne ekseni çevresinde çizmeyi…

Oğlak Burcu Kadını

class='cf'>Oğlak burcu kadınları; gelecek kaygısı yaşayan burçlar içerisinde yer alır. Bu özelliklerinden ötürü,…

İlaç yok diye eczacıya saldırı

5

Eskişehir Odunpazarı ilçesi 71 Evler Mahallesi’ndeki Şirin Eczanesi sahibi Burcu Şirin ve kardeşi bulunmayan bir ilaç nedeniyle hasta yakınının saldırısına uğradı.

 

Kemal ATLAN

Yayınlanma:

 

Eskişehir Odunpazarı ilçesi 71 Evler Mahallesi  bulunan Şirin Eczanesi’ne gelen hasta yakını, elindeki iki reçetesi ile ilaç almak istedi.

Bir reçetenin ilaçlarının olduğunu diğer reçetedeki ilaçların olmadığını söyleyen eczane personeli hasta yakınını başka bir eczaneye yönlendirdi. İlaçları alıp eczaneden ayrılan hasta yakını bir süre sonra tekrar gelip eczacı Burcu Şirin ve kardeşinin boğazına sarılarak saldırdı.

Olay sonrası eczacı Burcu Şirin ve kardeşi saldırgandan şikayetçi oldu. Türk Eczacıları Birliği yaptığı yazılı açıklama ile olaya tepkisini dile getirirken, Türk Eczacılar Birliği 9.Bölge Eskişehir Eczacı Odası Başkanı Metin Kamış ve CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, eczacı Burcu Şirin ve kardeşini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

“BULUNAMAYAN İLACIN SORUMLUSU ECZACILAR DEĞİL”

Türk Eczacıları Birliği, eczanede yaşanan olaya tepki göstererek şu açıklamayı yaptı:

“Eskişehir’de bulunan bir eczanemizde, meslektaşımız Burcu Şirin ve kardeşi, bir hasta yakınının gösterdiği fiili şiddet olayının mağduru olmuştur. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin hız kesmeden devam ettiği bir dönemde, meslektaşlarımızın güvenlik endişesine, bir de bulunmayan ilaçların tedirginliği eklenmiştir.

Bir kez daha altını çiziyoruz ki eczanelerde bulunamayan ilaçların sorumlusu eczacılar değildir! Saldırıyı nefretle kınıyor, meslektaşımız eczacı Burcu Şirin ve kardeşine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Saldırgana ilişkin hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Bir kez daha tüm yetkilileri eczanelerimizde maruz kaldığımız şiddet olaylarının son bulması için gereğini yapmaya ve güvenlik sorunlarımızı çözmeye davet ediyoruz.”

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ”

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir Bilecik Eczacı Odası Başkanı Metin Kamış da saldırıya uğrayan Şirin Eczanesi’ne geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Süllü, halkın sağlığını ön planda tutarak çalışan sağlık çalışanlarına şiddetin kabul edilemez olduğunu söyleyerek, “İktidarın yanlış uygulamalarının, zor koşullarda sorunlarla baş ederek vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunan eczacıların vatandaşlarla karşı karşıya gelmesine yol açıyor. Covid 19 küresel salgınında ön saflarda mücadele veren 77 eczacı ve 24 teknisyen yaşamını yitirmişti. Maske dağıtımı ile başlayan, grip aşılarına erişimle devam eden zorlu süreç, ilaçlardaki fiyat artışı ve ilaca erişimle eczacıların yaşadığı sorunların katlanmasına yol açmıştır. Ekonomik krizde mesleklerini sürdürmeye çalışan eczacılarımızın endişesine bir de bulunamayan ilaçların tedirginliği eklendi. İlaçların bulunamaması, kendi sorumluluklarında olmamasına karşın, vatandaşlara bunu anlatmakta sorun yaşıyorlar ve şiddet görüyorlar” şeklinde konuştu.

“ACİLEN ÖNLEM ALINMALI”

Süllü, eczacıların artan iş yükü ve mesleki sorunları çözüm beklerken şiddetle karşı karşıya kalmalarının, kabul edilemeyeceğinin altını çizdi. “Eczacılar reçetesiz ilaç vermedikleri, devlet tarafından hastaya çıkarılan muayene ücretleri ve ilaç katılım payları sebebiyle şiddete uğruyor” diyen Süllü, son dönemde ilaca erişimde yaşanan mağduriyetin sorumluluğunun eczacıların sırtına yüklendiğini söyledi. İlaca erişim ve fiyat artışlarının sadece eczacıların sorunu olmadığı; aynı zamanda bir halk sağlığı sorunu olduğunu da vurgulayan Süllü, duyarsız kalan Sağlık Bakanlığı’na kalıcı ve gerçekçi çözüm üretmesi çağrısında bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.