İlişkiler

Düğün Salonu Fiyatları 2023 – Yemekli Ve Yemeksiz Ortalama Düğün Mekanları…

Düğün tarihi ve mekan ile beraber masa dekorasyonunun yanı sıra, yemekli veya yemeksiz olması şeklinde düğün…

Düğün Halay Şarkıları Listesi 2023 – Düğünde Çalınabilecek Halay Müzikleri…

Romantik ve aşk dolu şarkılar düğünlerin vazgeçilmezleridir. Ancak düğünün bir diğer vazgeçilmezi de halaylardır.…

Damat Bohçası Listesi 2023 – Erkek Nişan Bohçası İçerisinde Neler Bulunur?

Erkek bohçası olarak da bilinen damat bohçası, kız tarafının hazırladığı ve damadın gün içerisinde kullanacağı…

Sevgiliye Sorulacak Sorular 2023: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik…

Mutlu bir evlilik veya ilişki için iletişim çok önemlidir. Sağlıklı bir ilişki için akılda şüphe kalan…

Cilt Bakımı

Burçlar

Aslan Burcu Kadını

class='cf'>Aslan burcu; insanları etkisi altına alırken hiç zorlanmayan bir burçtur. Aslan burcu kadınlarının…

Başak Burcu Kadını

class='cf'>Zodyak’ın on iki burcundan altıncısı olan başak burcuna mensup kadınlar; güçlü, hırslı, başarılı ve…

Balık Burcu Kadını

class='cf'>Balık Burcu Kadını Temel Özellikleri Nelerdir?Balık burcu kadını genel anlamda duygusal, sezgileri…

İkizler Burcu Kadını

class='cf'> İkizler burcunda olan kadınlar, anlaşılması güç insanlardır. Onların sırlarını çözmek için kafa…

Boğa Burcu Kadını

class='cf'> Boğa burcu kadını, annesine karşı aşırı düşkündür. Hayatını anne ekseni çevresinde çizmeyi…

Oğlak Burcu Kadını

class='cf'>Oğlak burcu kadınları; gelecek kaygısı yaşayan burçlar içerisinde yer alır. Bu özelliklerinden ötürü,…

İnsan ilişkilerinizi kökten değiştirecek! Beden dilinizle “etkileyiciliğinizin” sınırlarını zorlayın

3

ABD’de yaşayan Romanya asıllı Francesca Tighinean, Londra City Üniversitesi’nde psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra insanlara sosyal medya üzerinden verdiği önerilerle 1,2 milyon takipçiye ulaştı. Psikoloji ipuçları ile dünya çapında ün kazanan genç kadın, oldukça etkili önerilerde bulunuyor. Bunlardan biri de insanlarla iletişim kurarken kullandığınız beden dili. İşte o ayrıntılar…

Giriş Tarihi: 05.01.2023 12:57 Güncelleme Tarihi: 05.01.2023 13:10

Sosyal medyada paylaştığı videolarından birinde Psikolog Francesca Tighinean, kişilere bulundukları ortamda dikkatleri üzerine çekerken aynı zamanda kendilerini nasıl “kendine güvenen” bir profil çizebileceklerine dair beden dillerini kullanabileceklerini anlatma yöntemlerini izledi.

GÜÇLÜ HİSSETMEK İÇİN ELLER KALÇAYA

İlk ipucu, kontrolü “ele geçirmiş” gibi görüneceğiniz bir ayrıntı ise bu noktada öne çıkıyor. Ellerinize kalçalarınızın iki yanına koymak, kendinize güvenli bir imaj çizmenin “klasik bir duruşu” olarak değerlendiriliyor. Araştırmalar, yaygın olarak ‘güç duruşu’ olarak adlandırılan bu duruşun sizi açtığını ve daha uzun görünmenizi sağladığını, bunun da enerji seviyenizi ve güveninizi artırmaya yardımcı olduğunu ve kendinizi daha güçlü hissetmenizi sağladığını göstermiştir.

Hatta araştırmalar, ellerinizi kalçanızın üzerinde tutmanın sizi risk almaya ve sunumlarda veya röportajlarda daha iyi performans göstermeye daha yatkın hale getirdiğini bile göstermiştir. Bir röportaja veya sunuma gitmeden önce iki dakika elleriniz kalçanızda poz vermeyi deneyin ve kendinizi daha sakin ve kendinden emin hissedebilirsiniz.

FİKİR BİRLİĞİNDEN ÇIKMAK İÇİN GERİYE DOĞRU GİDİN

Psikolog Francesca, insanların sizi daha güçlü biri olarak görmesinin diğer formülünün, birinin söylediği bir şeye katılmamanız halinde “uzaklaşmak” olduğunu belirtiyor. Masadan uzaklaşmak, kişiyle söylediklerinizde “aynı fikirde” olmadığınızı gösteriyor.

Bir masa etrafında sohbet ediyorsanız, sandalyenizde geriye doğru yaslanmak, tartışmaya olumsuz bir yanıt verdiğinizin göstergesi haline geliyor. Bu hareketin aynı zamanda karşınızdaki kişinin tehdit altında hissetmesine neden olabilir. Bu nedenle ne zaman ve nasıl kullandığınıza da dikkat etmek önem taşıyor.

Aynı zamanda ilgisizliği veya enerji eksikliğini çağrıştırabilir, bu da bu hareketi yalnızca söylenenler hakkında kesinlikle aynı fikirde olmadığınızda ve zeminde durmaya hazır olduğunuzda kullanmanız gerekiyor.

GÜVENİLİR İMAJI İÇİN BAŞ PARMAKLAR HAVAYA

Psikolog ‘herhangi bir durumu kontrol etmek için beden dili ipucu’ gösterdi. İlk tavsiyesi, başkalarının sizin ‘güvenilir’ olduğunuzu düşünmesini istiyorsanız ‘çan kulesi pozisyonunu’ kullanmaktı. Parmak uçlarınızı birbirine değdirerek ve başparmaklarınızı yukarı doğrultarak diğerlerine ‘her şeyin yolunda’ olduğunu göstermeye yardımcı olabilirsiniz.

Bu beden dili hareketi, başkalarına söylediklerinize tam olarak inandığınızı gösterme eğilimindedir. Çan kulesi pozisyonu bir güven göstergesidir ve liderler veya iktidardakiler tarafından sıklıkla kullanılır. Bu jest genellikle sunumlarda kullanılır, ancak beden dili uzmanları, bir konuşmacının bu hareketi kullanmasının söylediklerini doğru yapmadığına dikkat çektiğini belirtiyor.

KONUYA HAKİM OLDUĞUNUZU GÖSTERMEK İÇİN ELLERİNİZİ ÜST ÜSTE KOYUN

Bir diğer ipucu, kullanıcılara bir grup içindeyken nasıl hakimiyet kuracaklarını göstermekti. Francesca, ellerinizi birbirinizin üzerine koyarak kontrolün sizde olduğunu başkalarına gösterebileceğinizi açıkladı. Psikolog, “Bir grupta hakimiyet kurmak istiyorsanız, ellerinizi birbirinizin üzerine koyun” dedi.

Bu hareketin diğerlerine sizin “grubun lideri” olduğunuzu göstereceğini açıkladı. Bu jest genellikle liderler tarafından kullanılır. Gruptaki diğerlerine, durumun kontrolüne sahip olduklarını ve sorumlu olduklarını gösterir. Psikolog, avuçlarınızı yere koymanın diğerlerine hakimiyet duygunuzu hızla göstereceğini açıkladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.