İstanbulkart kişiselleştirme işlemi ekranı! İstanbulkart kişiselleştirme 2022 nasıl, nereden yapılır?

31.12.2022 07:11 Son Güncelleme: 31.12.2022 07:13 İstanbulkart kişiselleştirme detayı binlerce kullanıcı tarafından araştırma konusu oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbulkartların kullanıcılar için özel hale getirilebileceğini açıkladı. İstanbulkart kişiselleştirme işlemi yapılarak milli ve dini bayramlarda ücretsiz kullanım hakkı olacak ve kartın kaybolması halinde bakiye koruma altına alına alınacak. Kişiselleştirilmemiş İstanbulkartlar ulaşım ve alışverişlerde kullanılmaya devam edecek ancak…

istanbulkart-kisisellestirme-islemi-ekrani!-istanbulkart-kisisellestirme-2022-nasil,-nereden-yapilir?

31.12.2022 07:11 Son Güncelleme:

İstanbulkart kişiselleştirme detayı binlerce kullanıcı tarafından araştırma konusu oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbulkartların kullanıcılar için özel hale getirilebileceğini açıkladı. İstanbulkart kişiselleştirme işlemi yapılarak milli ve dini bayramlarda ücretsiz kullanım hakkı olacak ve kartın kaybolması halinde bakiye koruma altına alına alınacak. Kişiselleştirilmemiş İstanbulkartlar ulaşım ve alışverişlerde kullanılmaya devam edecek ancak İstanbulkart’a özel aktarma, ücret iadesi ve resmi tatillerde ücretsiz seyahat gibi haklardan faydalanamayacak. Kişiselleştirmede son tarih 31 Aralık 2022 yani bugün olacak.  Kişiselleştirilmiş İstanbulkart’ın avantajları 1 Ocak 2023’te başlıyor.

İSTANBULKART KİŞİSELLEŞTİRME NASIL, NEREDEN YAPILIR?

İstanbulkart kişiselleştirme, mobil uygulaması üzerinden yapılabilecek. Kişiselleştirme yapmak için uygulamaya giriş yapın ve  ana sayfadan “Kart ekle” alanındaki yönlendirmeleri takip edilerek tanımlama işlemini tamamlayın. Diğer bir yol ise www.bireysel.istanbulkart.istanbul veya www.kisisellestirme.istanbulkart.istanbul adreslerinden gerekli bilgiler doldurularak kartlar kişiselleştirilebilir. Ayrıca 153 ile iletişime geçilerek de kartların kişiselleştirme işlemi yapılabilecek. Kişiselleştirme işlemi sadece kırmızı renkli anonim İstanbulkart’ta yapılabilecek. 

İSTANBULKART KİŞİSELLEŞTİRME EKRANI İÇİN TIKLAYIN

İstanbul toplu ulaşım ücret tarifesi 2022! Öğrenci, tam aylık akbil ücreti ne kadar? İETT, metro, metrobüs kaç TL basıyor?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir