İlişkiler

Düğün Salonu Fiyatları 2023 – Yemekli Ve Yemeksiz Ortalama Düğün Mekanları…

Düğün tarihi ve mekan ile beraber masa dekorasyonunun yanı sıra, yemekli veya yemeksiz olması şeklinde düğün…

Düğün Halay Şarkıları Listesi 2023 – Düğünde Çalınabilecek Halay Müzikleri…

Romantik ve aşk dolu şarkılar düğünlerin vazgeçilmezleridir. Ancak düğünün bir diğer vazgeçilmezi de halaylardır.…

Damat Bohçası Listesi 2023 – Erkek Nişan Bohçası İçerisinde Neler Bulunur?

Erkek bohçası olarak da bilinen damat bohçası, kız tarafının hazırladığı ve damadın gün içerisinde kullanacağı…

Sevgiliye Sorulacak Sorular 2023: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik…

Mutlu bir evlilik veya ilişki için iletişim çok önemlidir. Sağlıklı bir ilişki için akılda şüphe kalan…

yakın zamanda Gönderilenler

Cilt Bakımı

Burçlar

Aslan Burcu Kadını

class='cf'>Aslan burcu; insanları etkisi altına alırken hiç zorlanmayan bir burçtur. Aslan burcu kadınlarının…

Başak Burcu Kadını

class='cf'>Zodyak’ın on iki burcundan altıncısı olan başak burcuna mensup kadınlar; güçlü, hırslı, başarılı ve…

Balık Burcu Kadını

class='cf'>Balık Burcu Kadını Temel Özellikleri Nelerdir?Balık burcu kadını genel anlamda duygusal, sezgileri…

İkizler Burcu Kadını

class='cf'> İkizler burcunda olan kadınlar, anlaşılması güç insanlardır. Onların sırlarını çözmek için kafa…

Boğa Burcu Kadını

class='cf'> Boğa burcu kadını, annesine karşı aşırı düşkündür. Hayatını anne ekseni çevresinde çizmeyi…

Oğlak Burcu Kadını

class='cf'>Oğlak burcu kadınları; gelecek kaygısı yaşayan burçlar içerisinde yer alır. Bu özelliklerinden ötürü,…

Kanye West, sosyal medya platformu Parler’ı satın alacak!

3

Geçtiğimiz günlerde Fransa’daki Paris moda haftasında üzerinde ‘Beyazların hayatı önemlidir’ yazan bir gömlek giydiği için ağır eleştiriler alan ABD’li rapçi Kanye West’in Twitter ve Instagram hesapları, Yahudi karşıtı paylaşımlar yapması nedeniyle kilitlenmişti.

“BENİMLE OYUN OYNADINIZ”

NBC News’un haberine göre; Instagram’ın sahibi olan sosyal medya şirketi Meta, rapçi Sean ‘Diddy’ Combs’un Yahudi halkı tarafından kontrol edildiğini öne sürdüğü bir gönderisi nedeniyle West’in Instagram hesabını kısıtlamıştı. West, Twitter’da ise “Bu gece biraz uykum var ama uyandığımda Yahudiler için ölüm riskini 3’e çıkaracağım (ulusal güvenlik tehdidinin yoğunluğunu gösteren 5 seviyeyi kast ediyor). İşin garibi, ben aslında Yahudi karşıtı olamam çünkü siyahiler de aslında Yahudi’dir. Sizler benimle oyun oynadınız ve gündeminize karşı gelen herkesi karalamaya çalıştınız” ifadelerini kullanmıştı.

Bunun üzerine Twitter, West’in nefret söylemine karşı politikalarını ihlal ettiği gerekçesiyle bir süreliğine hesabının bloke olduğunu açıklamıştı. Twitter’da 31 milyon, Instagram’daysa 18 milyon takipçisi olan West’in geniş kitlesine kışkırtıcı ve Yahudi karşıtı açıklamalar yapması tepki toplarken; daha sonra rapçinin hesapları tekrar açılmıştı.

“SEN BENİM DOSTUMDUN”

Twitter’ı almak için harekete geçen Tesla’nın CEO’su milyarder Elon Musk, bunun ardından Twitter’da West’e “Tekrar hoş geldin” mesajı yayınlamıştı. West ise Meta’nın sahibi Mark Zuckerberg ile çektirdiği bir fotoğrafı paylaşarak, “Beni Instagram’dan nasıl attın? Sen benim dostumdun” diye yazmıştı.

TRUMP DESTEKÇİLERİ ARASINDA POPÜLER

Tüm bunların ardından Parler adlı sosyal ağ, rapçi Kanye West’in Twitter ve Instagram hesaplarının kısıtlanmasından sonra; ABD’de Trump destekçileri, komplo teorisyenleri ve aşırı sağcılar arasında popüler olan platformu satın alması için bir anlaşma yaptığını duyurdu.

DailyMail’de yer alan habere göre Parler tarafından yayınlanan bir açıklamada milyarder sanatçı; “Muhafazakar görüşlerin tartışmalı olarak görüldüğü bir dünyada, kendimizi özgürce ifade etme hakkımız olduğundan emin olmalıyız” dedi.

“CESUR BİR TAVIR”

Parler, Pazartesi itibariyle platformda bir açan West’in “Big Tech’in (Amerika Birleşik Devletleri’nin bilgi teknolojisi endüstrisindeki şu anda dört veya beş en büyük, en önde gelen ve en saygın şirketlere verilen bir isim) son sansürüne karşı cesur bir tavır aldığını” söyledi.

Politico haber sitesine göre; şiddete teşvik ettiği düşünülen tweet’leri nedeniyle Twitter’dan kalıcı olarak men edilen eski ABD başkanı Donald Trump, Parler’ı satın alması hakkında West ile konuştu ve ikili, birlikte akşam yemeği yemeyi düşünüyor.

‘ŞİDDET ÇAĞRISI’ YAPMAK İÇİN KULLANDILAR

Öte yandan kendisini ‘Big Tech, hükümet, sansür ve iptal kültürüne karşı mücadelede yol gösterici bir güç’ olarak tanımlayan Parler, Eylül ayında internette ‘dışlanma’ riski olan kullanıcılara odaklanmak için yeniden yapılandığını duyurmuştu. Parler, seçim sonrası ABD’deki isyanlar sırasında bazı kullanıcıların ‘şiddet çağrısı’ yapmak için sosyal medya platformunu kullanmasıyla da dikkat çekmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.