Cilt BakımıGüzellikKadın

Kuru cilt için bakım ürünleri

Kuru cilt için bakım ürünleri

Kuru ciltler diğer cilt tipleri kıyaslandığında daha hassastır. Zaten kuru olan bu cilt tipi soğuktan son derece etkilenir ve çekilmez bir sorun haline gelir. Cildinizde kurak topraklar vardır sanki cildiniz yarıklarla doludur nemlendirmek ise son derece zordur. Kuru ciltlerin özellikle seçeceği bakım ürünlerinin cildi daha da kurutmamasına dikkat etmesi gerekir. Özellikle kuru ciltlerin sabun kullanmaması gerekir. Sabun ciltti daha da kurutacaktır. Kendini toparlamak için yag üretmeye çalışacak bu yağlanma ise sivilce oluşumunu doğuracaktır. Cilt bakımınızı yaparken cilt dengenizi bozmamaya özen gösterin. Büyük bir cilt sorununuz varsa kozmetik ürünlerden ziyade bir cilt doktorundan yardım talep ediniz.
Teninize uygun ürün seçiminde küçük boyutlarda ürünler alarak cilt yapınıza en uygun olan ürünü bulmanızı öneririz. Doğru ürün seçiminden sonra normal boylarını alarak kullanmanız bütçenizi sarsan durumların oluşmasını engelleyecektir. Cildiniz pul pul dökülmesin ve cilt sağlığınız bozulmasın.

Cildi Kurutan Ürünlerden Uzaklaşın

Cildinizi az kurutan hafif dokulu kimyasal oranları az olan cilt temizleyicilerle yıkayın özellikle La Roche markasının Effalaclar serisi size muhteşem bir temizleyici önerisi olacaktır. Cildinizin her noktasının nefes aldığını hissedeceğiniz bu ürün son derece de uygun fiyatlıdır. Yaklaşık bir yıl size yetecek olan bu temizleyici 30-40 TL arasında satılmaktadır. Ayrıca cildinizin yağ dengesine zarar vermez çünkü cildinizi kurutmaz. Cildinizi yıkadıktan sonra yüzünüzü elleyin sanki nemlendirilmiş gibi hissedeceksiniz. Cildinizi temizledikten sonra yapılması gereken ikinci husus toniklemektir.
Cildinizi temizledikten sonra uygun tonikleme yöntemiyle cildinizi kalan toksinlerden arındırmalısınız. Yavaşça cildinizi tonikleyin ve pisliklerden arındırın. Temiz cilt yaşlanma belirtilerinin de gecikmesini sağlayacaktır. Cildiniz siz ona baktığınız kadar size yanıt verecektir. Temizlemediğinizde, cildiniz yaşlanacak elaksiyetini kaybedecek ve cildinizin kötü görünmesine neden olacaktır.
Cildinizi temizledikten sonra cilt yapınıza uygun nemlendirici seçiminiz önemlidir. Vıchy’nin ürünlerini tavsiye edebiliriz. Özellikle normaderm serisi size uygun olacaktır. Normaderm ürünleri aynı zamanda makyaj bazı olarak da kullanılabilir. Makyaj cildi kurutan bir uygulamadır. Cildinize zarar veren bu uygulama öncesi bir nemlendirme işlemi makyajın cildinizde hem daha pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır. Hem de kuruluk probleminizi azaltacaktır.

Kuru Ciltler Nem İster

Makyaj çıkartırken de cildinize zarar vermeyen ürünler kullanmanızı öneriyoruz. Kuru ciltler hassas ciltlerdir. Makyajı temizlemek için çıkarılan temizleyicilerin çoğu yüzünüzü tahriş edecektir. Bu konuda da özenli bir araştırma ile ürün seçiminizi öneriyoruz. Kuru ciltler için ise Bioderma sebium h2o ürünleri ile cildinizin yağ dengesi bozulmayacaktır. Fondöten ve pudra kullanımı da bazen kuru ciltlerde sorunlar yaratmaktadır. Resmen cildiniz fondöteni ve pudrayı kusmuş gibi bir görüntü oluşturur. Bu durumlarla karşılaşmamak içinde son dönemin en meşhur ürünlerinden BB kremleri öneriyoruz. BB kremler aynı anda birden fazla duruma çare olur. Hem cildinizi nemlendirir, hem cilt tonunuzu düzgünleştirir, ayrıca güneşe karşı koruma sağlar. Hem klasik makyaj malzemeleri ile cildinize zarar vermezseniz hem de kuruluk oluşturmamış olursunuz.
Kullanacağınız bu kozmetik ürünlerin dışında doğal maskeler ile de cilt dengenizi koruyabilirsiniz.
Saf zeytinyağı ve Hint yağı karışımı cildinizi nemlendirmek için ideal bir bakım ürünü olacaktır.
Biraz pahalı olan ama son derece özel bir diğer doğal ürün ise argan yağıdır. Argan yağı bir güzellik iksiri gibidir. Cildinizi pürüzsüzleştirir ve nemlendirir.
Vücudunuzun tamamı değerlidir. Bu nedenle hem vücudunuzun hem de cildinizin sağlığını dikkate alın ve cildinize bakın daha önce belirtiğimiz gibi kozmetik ürünlerle çözemeyeceğiniz bir sıkıntınız varsa muhakkak bir doktora başvurunuz. Gecikmeniz durumunda cildinizde oluşabilecek lekeler can sıkıcı bir hal alacaktır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu