Kuru Ciltler İçin Doğal Peeling


0

Kuru Ciltler İçin Doğal Peeling

Kuru cilt yapısına sahip kadınlar için, cilt dokusunu tedavi etmek çok önemlidir. Ciltte pul pul dökülmeler, olduğu için daha yaşlı bir cilt görüntüsü gibi istenmeyen cilt problemlerine sebep olan kuru ciltleri, sizler için hazırladığımız en tesirli natural yüz maskesi tarifleri ile çözüme kavuşturabilirsiniz. Kuru ciltler için natural yüz maskesi tariflerimiz, tam 16 adet birbirinden tesirli ve natural karışımlardan elde edilmektedir. Evde kendi imkanlarınız ile kolaylıkla hazırlayıp uygulayabileceğiniz doğal yüz bakım kürlerini, kuru cilt problemlerine karşı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
En etkili doğal ev yapımı yüz maskesi tarifleri ile, yumuşak ve canlı bir cilde kavuşmanın vakti geldi! İşte kuru ciltlere özel 16 adet ev yapımı natural yüz maskesi tarifi.

Salatalık Yüz Maskesi


Özellikle kuru cilt tarzına sahip kadınların kaşıntı şikayetlerine karşı birebir etkili olan salatalık, nemlendirici etkisiyle de kusursuz bir natural yüz maskesidir.
Gerekli Malzemeler
1/2 (yarım) orta boy salatalık
1 çorba kaşığı şeker
Hazırlanışı
Önce orta boy salatalığın yarısını, kabuğunu soyduktan sonra püre durumuna gelene kadar çırpıyoruz. Daha sonra 1 çorba kaşığı kadar şekeri de ilave olarak ekleyip karıştırmaya devam ediyoruz. Elde ettiğimiz karışımı buzdolabına koyarak, soğumasını bekliyoruz. Buzdolabında soğuttuğumuz salatalık şeker karışımını, yüzümüze uyguladıktan sonra 15 dakika bekletiyoruz ve bol soğuk su ile yıkıyoruz. Bu maskeyi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Sandal Ağacı Tozu Yüz Maskesi

Kuru cilt tarzına sahip kadınların kesinlikle kullanması gereken bir bitki olan sandal ağacı tozu, ciltteki lekelerin tedavisi için ve tahriş olmuş cildi nemlendirme konusunda mükemmel özelliklere sahiptir. Ciltteki lekelenmenin tedavisi için harika bir seçenektir.
Gerekli Malzemeler
1 çorba kaşığı sandal ağacı tozu
1/2 (yarım) çay kaşığı hindistan cevizi yağı
1 çorba kaşığı gül suyu
Hazırlanışı
Bütün malzemeleri bir kapta iyice karıştırdıktan sonra, yüzünüze uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra bol su ile yıkayın. Haftada 3 kere kullanabileceğiniz sandal ağacı yüz maskesinin tesirini görünce gözlerinize inanamayacaksınız.

Yumurta Sarısı Yüz Maskesi


Yumurtanın sarısı ve beyazı birbirine göre cilde ters etki eden 2 farklı maddedir. Yumurtanın beyazı cilt açısından baktığımızda yağlı ciltlere yönelik olup cildin yağlanmasına engel olan, bazı maddeler içerir. Yumurtanın sarısı ise, kuru cildi nemlendiren ve besleyen etken maddelerle doludur. Biz de yumurtanın sarısını kullanarak hazırlayacağımız yüz maskesi ile, kuru cildimizi natural yöntemlerle nemlendirip besleyeceğiz. Yumurtanın sarısı ile beraber maskemize bal da ekleyeceğiz.
Gerekli Malzemeler
1 adet yumurtanın sarısı
1 tatlı kaşığı bal
Hazırlanışı

Yumurtanın sarısını beyazından iyice ayırdıktan sonra, sarısını bir kaba koyup, 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırıyoruz. Hazırladığımız yüz maskesini uyguladıktan sonra, 15 dakika süresince bekletiyoruz ve yüzümüzde kurumasını sağlıyoruz. Daha sonra bol su ile yüzümüzü yıkıyoruz. Haftada 2 kere uygulayabileceğiniz bu yüz maskesinin tesirlerini görünce çok şaşıracaksınız!

Muz Maskesi


Muz, lezzetli bir meyve olmasının yanısıra ayrıyetten içeriği bakımından cildi nemlendirici, kırışıklık engelleyici ve yaşlanma karşıtı özelliklere sahip bir meyvedir. Bal ve zeytinyağı ile beraber hazırlanan muz yüz maskesi, cildinizi derinlemesine nemlendirir ve besler.
Gerekli Malzemeler
1/2 (yarım) orta boy muz
1 çorba kaşığı bal
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
Hazırlanışı

Yukarıdaki malzemelerin hepsini, pürüzsüz bir macun kıvamına gelene kadar çırpıyoruz. Yüzünüzün her yerine uyguladıktan sonra, 15 dakika beklettikten sonra bol su ile yıkıyoruz. Alternatif olarak bu karışıma bir kaç damla E vitamini yağı ve badem yağı da ekleyebilirsiniz. Haftada 1 kere uygulayabileceğiniz bu yüz maskesi, kuru cildinizin nasıl toparlandığını görmenizi sağlayacak ve mucizevi bir etki gösterecektir.

Karpuz Yüz Maskesi


Bu lezzetli meyvenin, özellikle oksidatif stres yüzünden hasar görmüş cilter için şaşırtıcı bir etkisi bulunduğunu söylemek isteriz. Karpuz suyunun, kuru cildin onarılmasındaki tesirini, bal ile birleştirerek sağlanan nemin ciltte kalmasını sağlayarak çok etkili bir yüz maskesi elde edebilirsiniz.
Gerekli Malzemeler
1 çorba kaşığı karpuz suyu
1 çorba kaşığı bal
Hazırlanışı

Karpuz suyu ve balı bir kapta iyice karıştırdıktan sonra, yüzümüzün heryerine uyguluyoruz. 20 dakika süresince yüzümüzde beklettiğimiz maskeyi, bol su ile yıkıyoruz. Haftada 3 kere uygulayabileceğiniz karpuz yüz maskesi ile rutin yüz bakımınızı natural yollardan yapabilirsiniz.

Gül Yaprağı Maskesi


Gül yaprakları, cilt toniği olarak etken maddeler içerir ve cilt yüzeyinin hemen altında yer alan kılcal damarları sıkılaştırma konusu ile ilgili tesirlidir. Kuru cilde sahip insanlar için, harika bir maskedir. Yulaf da çok başarılı bir cilt nemlendiricidir. Yulaf ve gül yaprakları kullanılarak hazırlayacağımız yüz maskesinin detaylarına geçelim.
Gerekli Malzemeler
1 adet orta boy kırmızı gülün yaprakları
1 çay kaşığı yulaf
Su
Hazırlanışı

Gül yapraklarını öncelikle iyice ezmemiz gerekiyor. Orta yoğunlukta bir macun kıvamına getirmek amacıyla, yulafları su ortamında bekletiyoruz ve ezdiğimiz gül yapraklarını da katarak iyice karıştırıyoruz. Hazırladığımız natural yüz maskesini uyguladıktan sonra 15 dakika yüzümüzde bekletiyoruz ve sonrasında bol soğuk su ile yıkıyoruz. Daha çok etki elde etmek amacıyla, gül suyuna pamuk batırıp yüzümüzü siliyoruz. Haftada 1 kez uygulayabileceğiniz gül maskesi ile, kuru cildinize elveda diyebilirsiniz.

Portakal Suyu Maskesi


Portakal suyu, cildiniz üstünde resmen bir toner gibi davranır ve cildin pH değerini dengeleme konusu ile ilgili çok başarılıdır. Bu özellikleri ile portakal suyu yüz maskesi, cildin sağlıklı bir şekilde yağ üretimi yapmasını sağlar. Serbest radikal hasarlarını düzeltmede ve ciltte kolajen üretiminin artırılmasında yardımcı olan C vitamini bakımından zengin olduğundan, kuru ciltlerin onarılmasında ve kırışıklıkların azalmasında çok etkilidir. Bu maskenin karışımına yulaf ezmesi de ekleyerek, kuru ciltlerin en büyük gereksinimi olan natural nemlendirici özelliği, harika bir yüz maskesi hazırlamamız için gereklidir.
Gerekli Malzemeler
2 çorba kaşığı portakal suyu
Yarım yemek kaşığı yulaf ezmesi
Hazırlanışı

Yulaf ezmesi ve portakal suyunu bir kapta iyice homojen bir duruma gelene kadar karıştırıyoruz. 15 dakika süresince yüzümüzde beklettiğimiz natural cilt maskesini, bol soğuk su ile yıkıyoruz.

Pirinç Unu Maskesi


Pirinç unu, kuru ciltlerin en büyük problemi olan ölü hücrelerin temizlenmesinde ve dolayısıyla pul pul dökülen cildinizin bakımını yapmada çok etkilidir. İlaveten pirinç unu, cildinizin sıkılaşmasında da etki gösterir.
Gerekli Malzemeler
1 çorba kaşığı pirinç unu
1 çorba kaşığı yulaf ezmesi
2 tatlı kaşığı bal
Hazırlanışı

Pirinç unu, bal ve yulaf ezmesini bir kapta iyice karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz yüz maskesi karışımını yüzümüzün her yerine uyguladıktan sonra 20 dakika bekletiyoruz. Daha sonra bol soğuk su ile yıkıyoruz. Cildinizin ne kadar kuru bulunduğuna bağlı olarak haftada 1 ya da 2 kere uygulayabilirsiniz.

Kakao Yüz Maskesi


Kakao, antioksidan özelliği ile harika bir cilt temizleme özelliğine sahiptir. Kuru ciltler üstünde cildi ferahlatan, canlandıran ve natural bir parlaklık veren etkisi ile cildinizdeki farklılığı görünce çok şaşıracaksınız. Hindistan cevizi sütü de ekleyerek cildin natural olarak nemlenmesini sağlayacak bir yüz maskesi hazırlayacağız.
Gerekli Malzemeler
Yarım çorba kaşığı kakao tozu
Yarım çorba kaşığı bal
1 çay kaşığı yulaf ezmesi
2 çay kaşığı hindistan cevizi sütü
Hazırlanışı

Pürüzsüz bir macun kıvamına gelene kadar tüm malzemeleri karıştırıyoruz. Yüzümüzün her yerine uyguladığımız natural yüz maskesini, 15 dakika yüzümüzde beklettikten sonra, bol su ile yıkıyoruz. Haftada 1 kere uygulayabileceğiniz bu kuru ciltler için bire bir natural yüz maskesi ile, hedefinize ulaşmanın sevincini yaşayacaksınız.

Soğan Yüz Maskesi


Özellikle sıcak yaz aylarında kuru ciltler için kusursuz faydası olan soğan maskesi, cildi rahatlatır, ölü ve kurumuş cilt hücrelerini ortadan kaldırır, aynı vakitte cildi nemlendirici etkisi de vardır. O çok istediğiniz, özlemini duyduğunuzu sıkı ve bakımlı bir cilt için etkili bir yüz maskesidir.
Gerekli Malzemeler
2 çay kaşığı soğan suyu
1 çorba kaşığı bal
Hazırlanışı

Bütün malzemeleri, herzaman bulunduğu gibi iyice karıştırıyoruz. 10 dakika süresince yüzümüzde beklettiğimiz karışımı, bol su ile yıkıyoruz. Bu maskeyi, haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.


Doğanın bize sunmuş olduğu bir çok bileşen ile doğal cilt bakımınızı, kuru ciltlere özel yüz maskesi tariflerini sizlerle paylaştık. Yüzünüze uygulamadan önce, şayet malzeme listesinde yer alan maddelerin rastgele birine alerjiniz varsa, o yüz maskesini kullanmayınız. Alerjinizin olmadığı maddeler içeren yüz maskelerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
Bu birbirinden etkili kuru ciltler için doğal yüz maskelerini kullanarak edindiğiniz deneyimleri, alttaki yorum alanına yazarak bizimle paylaşmak ister misiniz? Hem de bu listede yer almayan ve kendinizin kullanıp yarar gördüğü tarifleri de paylaşmanızı bekliyoruz.

beğinip arkadaşlarınla paylaşır nısın?

0

Tepkiniz nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Biçim Seçin
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format