Magazin

Kuruluş Osman Konur Alp kimdir, nasıl öldü? Berk Erçer canlandırıyor! Berk Erçer kaç yaşında?

25.05.2022 21:09 Son Güncelleme:

Kuruluş Osman dizisinin oyuncuları arasında yer alan Berk Erçer, Konur Alp karakterini canlandırıyor. Konur Alp’in kim olduğu son bölümde çok merak edilecek. İşte Konur Alp’e dair bilgiler, tarihte var mı? sorusunun yanıtı…

Konur Alp diziye dahil oldu

Kuruluş Osman dizisinin 76. bölüm özetinde şu ifadeler yer aldı: Osman Bey peşindeki Konur Alp ve adamlarına yakalanmamak için ne yapacak? Osman Bey peşindeki Konur Alp ve adamlarına yakalanmamak için ne yapacak?

Konur Alp Edabalı’yı korudu

Kuruluş Osman’ın 77. bölümünde Konur Alp ve Şeyh Edabalı arasındaki diyaloglar dikkat çekti. Vezir Alemşah’ın adamları Şeyh Edabalı’ya el kaldırır. O sırada zindana giren Konuralp, Şeyh Edabalı’yı korur ve ona el kaldıranı tehdit eder. Konuralp’in Şeyh Edabalı’yı koruması dikkat çekti. Konur Alp, Edabalı’ya ”İyi misiniz?” diye sorar. 

Kuruluş Osman Konur Alp kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde de yer alan Konur Alp tarihte vardır. Osmanlı Devletinin kuruluşunda büyük hizmeti olan ilk Türk kumandanlarından Konuralp, Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin yakın silah arkadaşlarından biridir.1328 yılında vefat etmiştir. Dizide Konur Alp’i ilk olarak Eren Vurdem canlandırmıştı fakat artık Berk Erçer canlandırıyor.

Vezir Alemşah kimdir? Tarihte Vezir Alemşah nasıl öldü? Taner Turan kimdir, hangi dizilerde oynadı?

Berk Erçer kaç yaşında?

Berk Erçer, Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım Fotoğrafçılık ve Video bölümünden mezun oldu. Oyunculuğun yanı sıra profesyonel olarak fotoğrafçılık ile ilgilenen Berk Erçer, Doktorlar dizisinde rol almış daha sonra Kurt Seyit Şura adlı dizide oyunculuğunu pekiştirmiştir.

”Konur Alp Osman Bey’in Tarihi Alplerinden olacak mı?”

Kuruluş Osman dizisine Konur Alp geri gelir. Vezir Alemşah’ın yardımcılarından birisidir. Osman Bey’in tarihi alplerinden biri olmaya çalışacak.

Berk Erçer instagram

Berk Erçer instagram adresi @ercerberk olarak kullanıyor. Yaklaşık 300 bin takipçisi bulunuyor.

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x