Magazin

Kuruluş Osman Nikola kimdir, nasıl öldü? Erkan Avcı oynuyor! Erkan Avcı kaç yaşında?

25.05.2022 21:09 Son Güncelleme:

Kuruluş Osman dizisinde Nikola karakterine Erkan Avcı hayat veriyor. Tekfur Nikola olarak bilinen Aya Nikola, Hristiyan beyleri arasında yer alıyor. Burak Özçivit ve Yıldız Çağrı Atiksoy’un başrollerinde yer aldığı ATV’nin sevilen dizisinde Nikola’yı Erkan Avcı oynuyor. Peki ama Erkan Avcı kimdir, kaç yaşında?  

Tekfur ne demek?

Tekfur kelimesi; Bizans İmparatorluğu’nda valilerle Anadolu’daki ve Rumeli’deki Hıristiyan beylerine verilen ad olarak biliniyor. 

Bala Hatun nasıl öldü? Bala Hatun’un kaç çocuğu var? Özge Törer diziden ayrıldı mı?

Kuruluş Osman Nikola kimdir?

Kuruluş Osman Nikola’ya Erkan Avcı hayat veriyor. Aya Nikola, Likya’nın Myra yöresinde (Demre) yaşamış bir 4. yüzyıl Hristiyan azizi. Yunanistan’ın, Rusya’nın, çocukların ve denizcilerin azizi kabul edilir. Aya Nikola adına kurulmuş pek çok şehir ve kilise bulunur. Aynı zamanda Aya Nikola ile ilgili kaynaklarda farklı iddialar yer almaktadır. Bazı kaynaklarda Aya Nikola’nın İnegöl tekfuru olduğu bilgisi yer alırken; bazı kaynaklarda aziz olarak bilinmektedir. Aya Nikola, kendisine nispet edilen pek çok mucize nedeniyle Hıristiyanlar açısından belli başlı azizlerden biri kabul edilmektedir. Aya Nikola adına kurulmuş pek çok şehir ve kilise bulunur.

Erkan Avcı kimdir?

1 Ocak 1982 yılında Diyarbakır’da doğan Avcı, Mimar Sinan Üniversitesi mezunudur. Çukur dizisinde canlandırdığı Çeto karakteriyle büyük başarı yakalayan oyuncu, Kurtlar Vadisi dizisinde de Gürhan karakteri ile ekranlara gelmiştir.

 

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x