Sağlıklı Yaşam

Lara İsminin Anlamı Nedir? Lara İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

27.07.2022 16:19 Son Güncelleme:

Lara İsminin Anlamı Nedir?

 Lara, Avrupa kökenli olarak ortaya çıkan yeni bir isimdir. Günümüzde ise yeniçağa ayak uydurmak isteyen ebeveynler bu güzel kız ismini tercih etmektedir. Bununla birlikte Lara ismi, pek çok güzel anlam taşımaktadır. Türkçeye çevrildiğinde ise su perisi anlamına gelen Lara ismi, Hititler döneminde kum manasına da geliyordu. Bu ismin bir diğer anlamı ise, pembe olarak geçer. Nasıl ve kibar kelimelerine de karşılık gelen Lara ismi, birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Lara, kız çocuklarına verilecek oldukça güzel ve anlamlı güzel isimlerden biridir.

 Lara İsmi Kur’an’da Geçer mi?

 Lara ismi Kur’anı Kerim’de geçmemektedir. Ancak bu ismin kız çocuklarına konulmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir. Türkçede birçok güzel anlam taşıyan Lara isminin, kız çocuklarına verilmesi caizdir. Aynı zamanda Lara, Avrupa kökenli bir isim olması nedeniyle yeni yeni yaygınlaşsa da Dünya genelinde kısa süre içinde büyük ilgi toplamayı başaran modern isimler arasında yer aldı.

 TDK Sözlük Anlamı Nedir?

 Lara ismi birden farklı anlamlar üzerinden değerlendirilebilecek naif ve güzel bir isimdir. Hitit döneminde Lara, kum anlamında kullanılırdı. Lara isminin sözlük anlamı ise şu şekilde geçmektedir;

 -Su perisi

 – Pembe

 – Nazik, kibar

 Lara İsminin Özellikleri

 Lara ismini taşıyan kişiler sanatsal yönden yetenekleri kuvvetli kişilerdir. Ancak karar verme süreçleri tereddütlü geçer. Bu nedenle sert bir mizaca sahip olabilirler. Atılgan ve enerjik bir yapıya sahiptirler.

Lilya İsminin Anlamı Nedir? Lilya İsmi Kur’an’da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x