İlişkiler

Düğün Salonu Fiyatları 2023 – Yemekli Ve Yemeksiz Ortalama Düğün Mekanları…

Düğün tarihi ve mekan ile beraber masa dekorasyonunun yanı sıra, yemekli veya yemeksiz olması şeklinde düğün…

Düğün Halay Şarkıları Listesi 2023 – Düğünde Çalınabilecek Halay Müzikleri…

Romantik ve aşk dolu şarkılar düğünlerin vazgeçilmezleridir. Ancak düğünün bir diğer vazgeçilmezi de halaylardır.…

Damat Bohçası Listesi 2023 – Erkek Nişan Bohçası İçerisinde Neler Bulunur?

Erkek bohçası olarak da bilinen damat bohçası, kız tarafının hazırladığı ve damadın gün içerisinde kullanacağı…

Sevgiliye Sorulacak Sorular 2023: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik…

Mutlu bir evlilik veya ilişki için iletişim çok önemlidir. Sağlıklı bir ilişki için akılda şüphe kalan…

yakın zamanda Gönderilenler

Cilt Bakımı

Burçlar

Aslan Burcu Kadını

class='cf'>Aslan burcu; insanları etkisi altına alırken hiç zorlanmayan bir burçtur. Aslan burcu kadınlarının…

Başak Burcu Kadını

class='cf'>Zodyak’ın on iki burcundan altıncısı olan başak burcuna mensup kadınlar; güçlü, hırslı, başarılı ve…

Balık Burcu Kadını

class='cf'>Balık Burcu Kadını Temel Özellikleri Nelerdir?Balık burcu kadını genel anlamda duygusal, sezgileri…

İkizler Burcu Kadını

class='cf'> İkizler burcunda olan kadınlar, anlaşılması güç insanlardır. Onların sırlarını çözmek için kafa…

Boğa Burcu Kadını

class='cf'> Boğa burcu kadını, annesine karşı aşırı düşkündür. Hayatını anne ekseni çevresinde çizmeyi…

Oğlak Burcu Kadını

class='cf'>Oğlak burcu kadınları; gelecek kaygısı yaşayan burçlar içerisinde yer alır. Bu özelliklerinden ötürü,…

Matthew Perry bağımlılıkla mücadelesini anlattı: Yaşama şansımın yüzde iki olduğu söylendi

4

Tüm dünyada sevilen ‘Friends’ dizisinin ‘Chandler Bing’i Matthew Perry, uyuşturucu ve alkol bağımlılığının neredeyse hayatına mal olduğunu anlattığı detaylı bir röportaj verdi. 53 yaşındaki yıldız People’a konuşarak; uyuşturucu madde içeren bir ilaca olan bağımlılığı nedeniyle 49 yaşındayken kalın bağırsağının patladığını, iki hafta komada kaldığını ve aylarca hastanede yattığını açıkladı.

“GENELDE KİMSE CANLI ÇIKMAZ”

Perry, gastrointestinal perforasyon (sindirim sisteminin delinmesi) geçirdikten sonra dokuz ay kolostomi torbası kullanmak zorunda kaldığını, midesinden toplam kez 14 ameliyat geçirdiğini ve bağımlılıktan kurtulmak için 15 defa rehabilitasyona gittiğini söyledi ve ekledi:

Doktorlar, aileme yaşama şansımın yüzde 2 olduğunu söylediler. Kalbiniz ve ciğerleriniz için tüm solunumu yapan ECMO makinesi denen bir cihaza bağlandım. Ve genelde kimse bundan canlı çıkamaz.

“BEKLEMEK ZORUNDA KALDIM”

Oyuncu, “Her şeyin karanlık tarafına geçmekten kurtulduğumda hikayemi paylaşmak istedim. Yaşadıklarımı anlatmak için oldukça güvenli bir şekilde ayık olana, aktif alkolizm ve bağımlılık hastalığından uzaklaşana kadar beklemek zorunda kaldım” ifadelerini kullandı.

DailyMail’de yer alan habere göre; 24 yaşında rol alamaya başladığı ‘Friends’ dizisinde alkol probleminin ortaya çıkmaya başladığını söyleyen ünlü isim, o sıralar bununla baş edebildiğini fakat 34 yaşına geldiğinde ‘bir sürü belaya bulaşmış’ olduğunu belirtti.

GÜNDE 55 ADET İLAÇ ALMIŞ

Tamamen ‘ayık’ olduğu 9’uncu sezonda Emmy’nin Komedi Dalında En İyi Aktör ödülüne aday gösterilen Perry, ‘Friends’ kariyerinin bir noktasında, günde 55 tane uyuşturucu madde içeren ilaç aldığını ve 58 kiloya düştüğünü, ancak ‘nasıl duracağını bilmediğini’ itiraf etti. Hastalığın giderek kötüleştiğini ve ilerlediğini anlatan Matthew, dizideki rol arkadaşlarının ‘anlayışlı ve sabırlı olduklarını’ kaydetti:

Bu durumu penguenlere benzetiyorum. Penguenler, aralarından biri hasta olduğunda veya biri çok yaralandığında, arkadaşlarını çevreler ve onu destekler. O penguen kendi başına yürüyebilene kadar etrafından dolaşırlar. Oyuncu kadrosunun benim için yaptığı şey buydu.

YARA İZLERİ ‘HATIRLATICI’

Artık sağlıklı olduğunu belirten aktör, ne kadar süredir ‘ayık’ olduğunu ise paylaşmamayı tercih etti. Vücudunun daha önce bahsettiği 14 ameliyattan kalan yara izleriyle kaplı olduğunu söyleyen Perry, bu izlerin kötü alışkanlıklarından uzak durması için bir ‘hatırlatıcı’ olduğunu da dile getirdi.

Matthew Perry, terapistinin tekrar uyuşturucu kullanmaya başlarsa hayatının geri kalanında kolostomi torbası takması gerekebileceği konusunda kendisini uyardığını ve bunun da bağımlılığının nüksetmesini önlemesine yardımcı olduğunu kaydetti.

BAĞIMLILIĞI NASIL BAŞLADI?

Perry, 1997’de bir jet-ski kazası geçirdi ve iyileşme sürecinde kendisine güçlü bir ağrı kesici ilaç verildi; bu da sonunda uyuşturucu bağımlılığıyla yıllarca süren bir savaşa dönüştü.

Oyuncu, bağımlılığıyla ilgili; “Amacım bu ilaçlar yüzünden bir sorun yaşamak değildi. Ama en başından beri bana hissettirdiklerini sevdim ve daha fazla almak istedim” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.