İlişkiler

Düğün Salonu Fiyatları 2023 – Yemekli Ve Yemeksiz Ortalama Düğün Mekanları…

Düğün tarihi ve mekan ile beraber masa dekorasyonunun yanı sıra, yemekli veya yemeksiz olması şeklinde düğün…

Düğün Halay Şarkıları Listesi 2023 – Düğünde Çalınabilecek Halay Müzikleri…

Romantik ve aşk dolu şarkılar düğünlerin vazgeçilmezleridir. Ancak düğünün bir diğer vazgeçilmezi de halaylardır.…

Damat Bohçası Listesi 2023 – Erkek Nişan Bohçası İçerisinde Neler Bulunur?

Erkek bohçası olarak da bilinen damat bohçası, kız tarafının hazırladığı ve damadın gün içerisinde kullanacağı…

Sevgiliye Sorulacak Sorular 2023: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik…

Mutlu bir evlilik veya ilişki için iletişim çok önemlidir. Sağlıklı bir ilişki için akılda şüphe kalan…

yakın zamanda Gönderilenler

Cilt Bakımı

Burçlar

Aslan Burcu Kadını

class='cf'>Aslan burcu; insanları etkisi altına alırken hiç zorlanmayan bir burçtur. Aslan burcu kadınlarının…

Başak Burcu Kadını

class='cf'>Zodyak’ın on iki burcundan altıncısı olan başak burcuna mensup kadınlar; güçlü, hırslı, başarılı ve…

Balık Burcu Kadını

class='cf'>Balık Burcu Kadını Temel Özellikleri Nelerdir?Balık burcu kadını genel anlamda duygusal, sezgileri…

İkizler Burcu Kadını

class='cf'> İkizler burcunda olan kadınlar, anlaşılması güç insanlardır. Onların sırlarını çözmek için kafa…

Boğa Burcu Kadını

class='cf'> Boğa burcu kadını, annesine karşı aşırı düşkündür. Hayatını anne ekseni çevresinde çizmeyi…

Oğlak Burcu Kadını

class='cf'>Oğlak burcu kadınları; gelecek kaygısı yaşayan burçlar içerisinde yer alır. Bu özelliklerinden ötürü,…

Meghan Markle oyunculuk günlerini anlattı: Rolüm sadece güzellikle ilgiliydi

4

Milliyet.com.tr

Sussex Dükü Prens Harry’nin eşi Meghan Markle, yarışma programı ‘Deal or No Deal’ın setinde kendisine ‘karnını içine çekmesini’ söyleyen bir kadın yapımcı tarafından ‘beden aşağılanmasına’ maruz kaldığını şekilde açıkladı. 41 yaşındaki Sussex Düşesi, podcast programı ‘Archetypes’ın son bölümünde ‘Evrak Çantası Kızı’ olarak geçirdiği zamanı anlattı.

Paris Hilton’ın konuk olduğu podcast’in son bölümünde, yarışma programındaki rolünün ‘sadece güzellikle ilgili’ olduğunu söyleyen Meghan; şovdaki kadınların sütyenlerinin içini doldurmak ve takma kirpikler taktırmak gibi çeşitli prosedürler için nasıl ‘sıraya girmeye’ zorlandıklarını da itiraf etti.

“SOYADIMI TELAFFUZ EDEMİYORDU”

Markle, oyunculuk yapabileceği roller bulmaya çalışırken karşısına çıkan bu iş fırsatı için ‘minnettar’ olduğunu belirtse de, ekipten bir kişinin yayın başlamadan hemen önce görüntüsü ve vücudu konusunda yorum yaptığından bahsetti:

O döneme dönüp baktığımda, asla unutmayacağım bir ayrıntıyı düşünüyorum. Sahneye çıkmadan dakikalar önce, gösteriyi yöneten bir kadın vardı. Soyadımı doğru dürüst telaffuz edemiyordu, ama kiminle konuştuğunu biliyordum çünkü ‘Mark-el! Karnını içine çek! Mark-el! İçine çek!’ derdi.

“NASIL GÖRÜNMEMİZ GEREKTİĞİNE DAİR BİR KALIPLARI VARDI”

Düşes hit şovun 34 bölümünde yer aldı, ancak sonunda kadınların sadece görünüşüne önem verilmesi nedeniyle bıraktığını söyleyerek; “Bize her hafta sprey solaryum kuponları verildi, çünkü tam olarak nasıl görünmemiz gerektiğine dair bir kalıpları vardı. Her şey sadece bizim güzelliğimizle ilgiliydi. O sahne zeki kadınlarla doluydu, ama programda oluşumuzun odak noktası bu değildi. Dediğim gibi, bu iş için müteşekkirdim ama bana hissettirdikleri için değildim. Ki bu akıllıca değildi. ‘Güzel fakat kafası pek çalışmayan kadın’ olarak hissettim” şeklinde konuştu.

Meghan bu deneyimlerinin ona, kendi kızı Lilibet’in güzelliği veya vücudundan ziyade, önce zekası için değer görmesini istediğini öğrettiğini aktardı:

Kızımın, Lili’min eğitimli olmak ve akıllı olmak istemesini ve bunlarla gurur duymasını istiyorum

“ÇOK FAZLA FIRSAT KAZANDIK”

Kısa sürede dünya basınında gündem olan bu podcast’in üzerine, Sussex Düşesi’nin ‘Deal or No Deal’ yarışmasındaki meslektaşı; bu iddialara yanıt verdi. 2000’li yılların ortalarında NBC yarışma programında Meghan ile birlikte yer alan ‘Real Housewives of Atlanta’ yıldızı Claudia Jordan, Instagram sayfasının hikayeler bölümünden ünlü isim hakkında öfkeli bir yazı yayınladı:

Bunu olayları netleştirmek için yazıyorum. Evet, bir yarışma programında mankenlik yapmak sizin zekanızla ilgili değildir; ancak her şovda yönetici yapımcılar, mikrofonları yerleştirmek için en dışa dönük ve eğlenceli kişiliklere sahip, yarışmacılarla etkileşime gireceğini bildikleri beş model seçtiler. ‘Deal or No Deal’ bize asla ‘güzel ama boş kadın’ gibi davranmadı ve bu şov sayesinde çok fazla fırsat kazandık.

“YANLIŞ ANLAŞILMA OLMASINI İSTEMEDİM”

DailyMail’de yer alan habere göre; Claudia, söz konusu programda çalışmaktan ‘mutlu olduğunu’ ve bu yarışmanın kendisi için kariyerinin yolunu açtığını da sözlerine ekledi.

49 yaşındaki oyuncu, takipçilerinin Meghan’a ‘saldırmadığını’ bilmelerini isterken, yarışmayı ve başarılı olmak için orada çok çalışan tüm insanları savunmanın kendisi için önemli olduğunu söyleyerek; “Yıllardır sosyal medyada Meghan’ı savunuyorum ve savunmaya da devam edeceğim, ama ‘Deal or No Deal’ setiyle ilgili herhangi bir yanlış anlaşılma olmasını istemedim. Ve oradaki 26 kadına karşı nazik ve saygılı olmaktan başka bir şey yapmayan sunucu Howie Mandel hakkında özellikle korumacıyım” diye yazdı.

“O İŞİ ALMAK ZORUNDA DEĞİLDİ”

Kraliyet yazarı Angela Levin de Meghan Markle’ın bu yorumlarına kayıtsız kalamayanlar arasındaydı. The Sun’a konuşan Levin, Markle’ın ‘kendisini besleyen eli ısırdığını’ söyleyerek; şu ifadeleri kullandı:

Meghan bu işi kabul etmişti, çünkü başka işi yoktu. Eğer gerçekten zekiyse neden ‘bu iş sadece güzellikle ilgili ve ben bunu yapmayacağım’ diye düşünmedi? O işi almak zorunda değildi.

MEGHAN’I HATIRLAMADI

Sussex Düşesi Markle, 2006’dan 2007’ye kadar ‘Deal or No Deal’ yarışmasının bir parçasıydı. 2011’de ise USA Network’ün ‘Suits’ dizisinde rol almaya başladı. Meghan, Mayıs 2018’de Prens Harry ile evlendi, diziden ayrıldı ve oyunculuğu tamamen bıraktı.

Öte yandan New York Post’ta yer alan habere göre; şimdilerde ABD’de yaşayan çiftin düğününden önce ‘Deal or No Deal’ programının sunucusu Howie Mandel, Meghan Markle’ın yarışmadaki günlerini hatırlamadığını itiraf etmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.