İlişkiler

Düğün Salonu Fiyatları 2023 – Yemekli Ve Yemeksiz Ortalama Düğün Mekanları…

Düğün tarihi ve mekan ile beraber masa dekorasyonunun yanı sıra, yemekli veya yemeksiz olması şeklinde düğün…

Düğün Halay Şarkıları Listesi 2023 – Düğünde Çalınabilecek Halay Müzikleri…

Romantik ve aşk dolu şarkılar düğünlerin vazgeçilmezleridir. Ancak düğünün bir diğer vazgeçilmezi de halaylardır.…

Damat Bohçası Listesi 2023 – Erkek Nişan Bohçası İçerisinde Neler Bulunur?

Erkek bohçası olarak da bilinen damat bohçası, kız tarafının hazırladığı ve damadın gün içerisinde kullanacağı…

Sevgiliye Sorulacak Sorular 2023: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik…

Mutlu bir evlilik veya ilişki için iletişim çok önemlidir. Sağlıklı bir ilişki için akılda şüphe kalan…

Cilt Bakımı

Burçlar

Aslan Burcu Kadını

class='cf'>Aslan burcu; insanları etkisi altına alırken hiç zorlanmayan bir burçtur. Aslan burcu kadınlarının…

Başak Burcu Kadını

class='cf'>Zodyak’ın on iki burcundan altıncısı olan başak burcuna mensup kadınlar; güçlü, hırslı, başarılı ve…

Balık Burcu Kadını

class='cf'>Balık Burcu Kadını Temel Özellikleri Nelerdir?Balık burcu kadını genel anlamda duygusal, sezgileri…

İkizler Burcu Kadını

class='cf'> İkizler burcunda olan kadınlar, anlaşılması güç insanlardır. Onların sırlarını çözmek için kafa…

Boğa Burcu Kadını

class='cf'> Boğa burcu kadını, annesine karşı aşırı düşkündür. Hayatını anne ekseni çevresinde çizmeyi…

Oğlak Burcu Kadını

class='cf'>Oğlak burcu kadınları; gelecek kaygısı yaşayan burçlar içerisinde yer alır. Bu özelliklerinden ötürü,…

Meghan Markle: Terapistim içinde bulunduğum korkunç durumu fark etti!

3

Kraliçe II. Elizabeth’in 8 Eylül’de 96 yaşındayken hayata veda etmesinin ardından, Kral Charles’ın oğlu Prens Harry’ye eşi Sussex Düşesi Meghan Markle için “Onu sakın buraya getirme” demesi, Markle’ın böylesine üzücü bir zamanda Balmoral’da olmasının doğru olmadığını ve hoş karşılanmayacağını ifade etmesi dünyanın gündemine oturmuştu.

“SON DERECE CESUR BİR HAREKET”

Meghan’ın, Kral’ın bu emrinin ardından ne tepki vereceği ise merak konusuydu. Kraliyet muhabiri Neil Sean’un Youtube kanalında yaptığı ve ‘çok sağlam bir kaynağa’ dayandırdığı açıklama, işte tam da bunun üzerine gelmişti. Kraliyet muhabiri, Meghan Markle’ın, Kraliçe’nin cenazesinden sonra Harry ile California’ya gitmeden önce, aralarını düzeltmek için Kral Charles ile ‘bire bir’ görüşme talep ettiği bir mektup yazdığını iddia etmişti.

Sean, kısa sürede yaklaşık binlerce görüntülenme alan videosunda şu ifadeleri kullanmıştı:

Doğru: Meghan ve Kral Charles; bire bir. Doğru duydun. Meghan’dan son derece cesur bir hareket.

“MEGHAN’IN KENDİNE OLAN İNANCINA HAYRAN OLMALISINIZ”

Mektubun içeriğini de detaylandıran muhabir, “Havayı yumuşatmak, doğruları yanlışlardan ayırmak ve son iki yılda yaptıklarının ardındaki mantığın hiç olmazsa bir kısmını açıklamak için bir fırsat olurdu bu. Şimdi, her ne düşünürseniz düşünün; Meghan’ın kendine olan inancına hayran olmalısınız” diye konuşmuştu.

“ONU ARAYACAĞIMI BİLE BİLMİYORDU”

Tüm bunların ardından Sussex Düşesi Meghan Markle, eşi Prens Harry bir terapist bulmasına yardım ettiğinde akıl sağlığının ‘en kötü’ noktada olduğunu itiraf etti. ‘Archetypes’ adlı podcast programında dinleyicilere yaşananlardan bahseden Markle, şu ifadeleri kullandı:

En kötü anımda kocam Harry bana aramam için bir terapist buldu. Terapist onu arayacağımı bile bilmiyordu, telefonunu çaldırdığımda bir markette kasadaydı. Barkodlar okunurken çıkan küçük ‘bip’ seslerini duyabiliyordum. ‘Merhaba’ dedim, kendimi tanıttım ve yardıma ihtiyacım olduğunu söyledim.

Page Six’te yer alan habere göre Meghan, terapistin içinde bulunduğu ‘korkunç durumu fark ettiğini’ de kaydetti ve; “Bence neye ihtiyacımız olduğu konusunda dürüst olmamız, bununla barışmaktan korkmamamız ve yardım istememiz önemli” şeklinde konuştu.

“SUSTURUCU ETKİYE SAHİP”

Aktrisler Constance Wu, Jenny Slate ve Deepika Padukone’un yer aldığı podcast bölümünün başka bir kısmında Meghan Markle, ‘deli’ olarak etiketlendiğinden bahsetti:

Bu kelime hakkında oldukça güçlü hislerim var. Bu kadar gelişigüzel şekilde söylenmesi ve her yerde topluma ve kadınlara verdiği zarar… Bu kelimeyle birlikte gelen ‘damga’, susturucu etkiye sahip. Gerçekten zihinsel sağlık sorunları yaşayan kadınlar bu damgadan korkarlar, sessiz kalırlar, yaşadıklarını içselleştirir ve çok uzun süre bastırırlar.

Markle daha sonra konuklarına, diğer hakaretlerin yanı sıra kendilerine ‘deli’, ‘histerik’ ve ‘tamamen mantıksız’ denildiyse ellerini kaldırmalarını istedi. Sussex Düşesi, “Hepimiz aynı odada olsaydık ve birbirimizi görebilseydik, sanırım kaçımızın elinin havada olduğunu görmek oldukça kolay olurdu” diyerek, kendisinin de o anda elini kaldırmış olduğunu belirtti.

“HALININ ALTINA SÜPÜRÜLMÜŞTÜR”

41 yaşındaki Meghan, 3 yaşındaki oğlu Archie ve 1 yaşındaki kızı Lilibet’in babası 38 yaşındaki Prens Harry’nin de zihinsel sağlık sorunları ‘görmezden gelinen’ insanlarla karşılaştığını da sözlerine ekleyerek; “Harry askeri toplulukla çok sık çalışıyor ve ‘görünmez yaralanmalar’ hakkında bir şeyler duyuyor. Travma sonrası stresten muzdaripseniz, göremediğiniz şey budur. Ve eğer göremiyorsanız, sadece halının altına süpürülmüştür” dedi.

Ünlü çift, 2020’de kraliyet rollerini bıraktıklarından beri zihinsel sağlık mücadeleleri hakkında konuşmuştu. Harry, daha önce terapiye gitmenin ‘her şeyi üstlenmesine’ izin verdiğini itiraf etmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.