Sağlıklı Yaşam

Mezoterapi ile daha aydınlık göz çevresi

Yaşla birlikte pek çoğumuzun gözaltlarında torbalanmalar ve kararmalar gelişir. Bunlar, göz çevrenizi ve doğal olarak sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir ve özgüveninizi olumsuz etkileyebilir. Göz çevresindeki yaşlanma izlerini gizlemek için kapatıcı gibi geçici çözümler deniyor olabilirsiniz. Ancak, bu tarz çözümler hem kalıcı değildir hem de özellikle belirgin kararmalar ve torbalar üzerinde etkili değildir. Medikal estetik alanında da göz çev- resi için çeşitli etkili tedaviler geliştirilmiştir ve mezoterapi bunların en popüler olanlarından biridir. Göz çevresi mezoterapisi güvenli, etkili ve nispeten ağrısız olması ile farklı yaş grubundan hastalar tarafından tercih edilmektedir. Cilt altına vitamin, mineral, antioksidanlar göndererek cilt dokusunu yenileme ve gençleştirmeye yardımcı olan mezoterapi, doğru bileşenler ve doğru seans sayısı ile pek çok inatçı torbalar ve morluklar üzerinde etkili olabilir.

AMELİYATSIZ ÇÖZÜM YOLU

Göz çevresi, bazen yaşlanma bazen genetik bazen de düzensiz yaşam alışkanlıkları nedeniyle eskisinden daha yaşlı ve yorgun görünebilir. Yeterli su tüketmemek, sigara içmek, şeker ağırlıklı beslenmek, düzensiz uyku, güneş maruziyeti, göz çevresini nemlendirmemek gibi pek çok çevresel faktör de göz çevresindeki morluk ve torbalanmalara katkıda bulunabilir. Ya da gözaltlarındaki yağların azalması nedeniyle de çökük görünebilir. Genetik olarak göz çevresi koyu renk olabilir. Gözaltlarındaki kan damarları genişleyerek mor bir görünüme neden olabilir. Tüm bunlar, göz çevrenizin daha yaşlı ve yorgun görünmesine yol açabilir. Bu şikayetlerden birine sahipseniz; gözaltı mezoterapisi ve ışık dolgusu gibi medikal estetik uygulamalarından yararlanabilir, ameliyata gerek kalmadan sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Mezoterapi, kliniğimizde hem cilt hem saç hem de göz çevresi için en sık tercih edilen uygulamalardan biridir. Doktorlarımız tarafından kişiye özel hazırlanan mezoterapi kokteylleri, mikro boyutlu iğneler ile cilt altına enjekte edilmektedir.

GÖZ

ÇEVRESİNE MEZOTERAPİ NASIL YAPILIR?

GÖZALTI torbaları ve koyu halkalar için mezoterapi, göz çevresindeki cildin altına küçük enjeksiyonlar yapılarak gerçekleştirilir. Mikro boyutlu iğneler ile yapılan bu enjeksiyonlar, zamanla daha genç ve aydınlık bir göz çevresi görünümü sağlar. Göz çevresi mezoterapisi, medikal estetik uygulamasıdır. Mineraller, çeşitli bitkisel özler, vitaminler, amino asitler ve hyalüronik asit gibi nemlendirici bileşenler içerir. Göz çevresinde yaşlanan cildi gençleştirir, sorunları hafifletir, göz çevresini nemlendirir ve sıkılaşmasına yardımcı olabilir. Mezoterapi, göz çevresine çeşitli şekillerde fayda sağlayabilir.

ETKİSİ HIZLI VE UZUN SÜRÜYOR

GÖZ çevresinde torbalanmaları ve koyu halkaları olan hastalar, genellikle gözaltı ışık dolgusunu tercih etmektedir. Ancak, ışık dolgusu her göz çevresi probleminde yeterli değildir. Bazen, torba ve koyu halkalar göz çevresindeki elastikiyet kaybından kaynaklanmayabilir. Bu durumda, bölgenin cilt altı enjeksiyonları ile cildi besleyerek tedavi edilmesi gerekir. Göz çevresi mezoterapisinin en önemli avantajlarından biri, etkilerinin hızlı bir şekilde görülmesi ve uzun sürmesidir. Ayrıca, hemen herkes için uygulanabilir bir tedavi olduğundan son derece güvenli kabul edilmektedir. Sonrasında sosyal hayattan kesinti gerektirmez. Yani, öğle arası gibi kısa bir zaman diliminde bile yaptırabilir, ofise geri dönebilirsiniz.

30 DAKİKADA IŞIL IŞIL

GÖZ çevresindeki koyu halkalar, torbalanmalar, nemsizlik ve yaşlanma belirtileri için uygulanan mezoterapi kokteyli, kişinin ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırlanır. Uygulama ortalama 30- 40 dakika sürmektedir ve mikro iğneler sayesinde nispeten acısız bir işlemdir. İşlemden sonra, bazı hassas ciltlerde şişlik ve nadiren geçici morluk gelişebilir. Bu şişlik ve morluklar işlemden sonraki birkaç gün içinde kendiliğinden geçmektedir. İşlemden sonra rahatsızlık hissederseniz, doktorunuza danışarak hafif bir ağrı kesici kullanabilirsiniz. Göz çevresi mezoterapisi, göz çevresindeki problemin derinliğine bağlı olarak ortalama 4-6 seans önerilmektedir. Yine de, doktorunuz ihtiyacınız olan enjeksiyon sayısını belirleyecek kişidir.

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU İLE GENÇLEŞİN

Medikal estetik uygulamalarının en önemli avantajlarından biri, kombine edilerek birlikte uygulanabilmeleridir. Mezoterapi, bazı hastalar için yeterli olmayabilir. Bazı kişilerde, ayrıca elastikiyet kaybına bağlı çökükler gelişmiş olabilir. Bu durumda, gözaltı mezoterapisi ile bölgeyi gençleştirirken, ışık dolgusu ile kaybettiği elastikiyetin geri kazandırılması gerekebilir. Bu noktada da yine en doğru kararı verecek kişi doktorunuz olacaktır.

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x