Kadın

Mükemmel görünen göz altları! Bu pozisyonda uyursanız…

Gözler, vücutta belirgin olan en önemli noktalardan biri. Makyaj yapmasanız bile sağlıklı gözler, her daim dinç ve canlı bir görünümün anahtarı. Üstelik, karşı tarafla kurulan iletişimde de oldukça önemli olan gözlerin her zaman güzel görünmesi için elinizden geleni yapsanız da bazı sorunlar sürekli tekrar edebilir. Sürekli şişen gözler de bu sorunların başında geliyor.

Giriş Tarihi: 04.03.2022 09:40 Güncelleme Tarihi: 04.03.2022 09:40

Çeşitli etkenler, şişmiş gözlere yol açar. Düzensiz uyku, yetersiz su tüketimi, mevsimsel alerji, yoğun tuz tüketimi, kötü beslenme ve uyku öncesinde makyajın düzgün çıkarılmaması gibi etkenler, büyük sorunlara neden olabilir.

Sıklıkla şişen gözlerle mücadele ediyorsanız, birkaç ipucu ile tüm bu sorunları ortadan kaldırabilmenizi sağlayan etkili birkaç yöntem bulunuyor. Bunları düzenli olarak deneyerek, şişen gözler sorununu birkaç adımda ortadan kaldırabilirsiniz. İşte o yöntemler…

Beslenmenize dikkat edin: Lor peyniri, yeşil yapraklı sebzeler ve muz gibi potasyum açısından zengin yiyecekler tüketerek gözlerinizdeki şişlikleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Kompres: Çay poşeti, buz küpleri, salatalık veya patates dilimleri ile gözlerinize soğuk kompres yaparak göz çevresindeki kan akışını hızlandırabilirsiniz. Bu sayede şişkinlik sorunu ile birlikte göz çevrenizdeki birçok sorun da çözüme kavuşabilir.

Kremler: İltihaplanmayı azaltan, cildin elastikiyetini artıran ve cilt yapınıza uygun bir göz kremi tercih edin ve bu kremi her gün düzenli bir biçimde uygulamayı ihmal etmeyin.

Uyku: Cildin onarılmasındaki en büyük etkenlerden biri olan uykuyu ihmal etmemek önemlidir. Her gün 6 ila 8 saat arasında bir uyku düzeni, şişmiş göz sorununu ortadan kaldırmanın en büyük formüllerinden biridir.

Su tüketimi: Cildi yeterince nemli tutmak, şişme ihtimalinin önüne geçer. Bunun için ise en önemli nokta; yeterli su tüketimidir. Sağlığınız için olduğu kadar güzellik için de su tüketimi hayati öneme sahiptir.

Uyku pozisyonu: Göz çevresindeki su tutulumunu azaltmak için sırt üstü olarak tek bir yastıkla uyumayı deneyebilirsiniz.

Tüm bu faktörleri değerlendirerek hepsini bir arada uygulamak, uzun zamandır mücadele ettiğini şişmiş göz sorununu ortadan kaldırabilir. Özellikle vücutta çok fazla su tutulumuna neden olabilecek yoğun tuz tüketiminden de kaçınmanız en önemli noktalardan biridir.

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x