Magazin

Mustafa Uslu’dan ‘Neler Oluyor Hayatta’ya ‘Garip Bülbül Neşet Ertaş’ açıklaması

‘Garip Bülbül Neşet Ertaş’ filminin yapımcısı, “Maalesef talihsiz olaylar yaşıyoruz. İçim kan ağlıyor ama bu ülkeye bu filmi kazandırdığım için gurur duyuyorum, pişman değilim. Bu beş yıllık bir proje ve tam 17 bin kişi emek verdi. Bu filmde sadece Neşet Ertaş değil, Neşat Ertaş’ı anlatırken abdallık kültürünü de anlatıyorum. Onların yaşadıkları acıları, dışlanmalarını. Bu filmde iddia edildiği gibi hiçbir yasa dışı olay yok. Engellenebilecek bir konu yok” dedi.

class=’medyanet-inline-adv’>

“MESLEĞİME İHANET EDİP, BİRİNİ YOLDA BIRAKAMAZDIM”

Aile ile her konuda anlaştığını dile getiren Uslu, “Ailenin benden son bir talepleri oldu. Prof. Dr. Erol Parlak’ın bu projeden uzaklaştırılmasıydı o talep. Ben de ‘Neşet Ertaş’a yakışır bir film çekmek istiyorsak bunu Erol Parlak ile yapmalıyız’ dedim. Bu talebi reddettim, çünkü yola Erol Hoca ile çıkmıştım, mesleğime ihanet edip, birini yolda bırakamazdım. Öyle yapsaydım, sadece onların istediği gibi bir film çıkardı” şeklinde konuştu.

“FİLME TEDBİR KONULDU”

“Sözlerine biz büyük usta Neşet Ertaş’ı asla incitecek bir şey yapmadık” diyerek devam eden ünlü yapımcı, “Ona yakışan bir film yaptık. Ben zaten bu kitabın haklarını almıştım, aileyle görüşme nedenim de gönülleri almak istememdi. Hak hukuk tanımaz bir zorba gibi gösteriliyorum. Alınan mahkeme kararı ile filme tedbir konuldu. Yani filmimiz bugün itibariyle sansüre uğradı” açıklamasını yaptı.

class=’medyanet-inline-adv’>

“ÜST MAHKEMEYE İTİRAZ EDECEĞİZ”

Yaptığı filmlere 22 milyon kişinin gittiğini belirten Mustafa Uslu, “22 milyonun kalbine dokundum. Keşke filmimiz izlenseydi keşke bilirkişiler, teknik kurullar tarafından izlense ondan sonra bu karar verilseydi. Filmimiz izlenmedi, delillerimiz yok sayıldı. Yargı ve hukuka saygımız sonsuz, adaletimiz karşısında boynumuz kıldan ince ama bir üst mahkemeye bunun itirazını hemen yapacağız. Zaten elimizde bu filmin incelenmeden, bilirkişilere gösterilmeden tedbir kararı verilmeyeceğine dair bir üst mahkeme kararı var. Bunun sansür olabileceğine dair elimizde üst mahkeme kararı var” diye belirtti.

Neler Oluyor Hayatta programı, hafta içi her sabah 09.00’da Kanal D’de.

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x